Takie heroizowanie żołnierzy trch mi nie pasuje. Ok, walczyli za wolność i inne duperele ale jednocześnie przez nich zmarło wielu cywili np. w powstaniu warszawskim zmarło ich 200 tysięcy.Dziadkowie omyłkowo opowiadając o wojnie załamywały niektóre fakty i gadali o oddaniu fladze i poświęceniu dla ojczyzny, ale nikt nie powie o w skrajnej biedzie i pro*rytucji za chleb. Teraz to widać po ilości Pato sebów z koszulkami w stylu "śmierć wrogom ojczyzny" albo "1944-pamiętamy"
Imo bardziej pasowałoby coś w stylu "idź na wojnę i jedź szczury" lub "na ...j mi medal, oddajcie mi nogi". W wojnie nie ma zwycięzców, a zbrodniarzy i zdrajców jest tyle samo po obu stronach. I ja naprawdę nie jestem polskofobem, sam jestem harcerzem, po prostu ten mem budzi we mnie niesmak
@niggiddu: A zostali biedni nic nie znaczący ludzie albo bogate sku*wiele z wtykami w partiach więc populizm stał się remedium na wszystko u rządzących
Komentarze
Odśwież13 września 2024, 11:34
Zawsze źle wybieraliśmy
Odpisz
13 września 2024, 16:59
@polishplayer21: w sumie kiedyś szlachta wybierała hajsy ponad wolność wyboru
Odpisz
13 września 2024, 15:53
no tak 88% wyborców (12% to głosujący na konfederacje)
Odpisz
13 września 2024, 14:03
Takie heroizowanie żołnierzy trch mi nie pasuje. Ok, walczyli za wolność i inne duperele ale jednocześnie przez nich zmarło wielu cywili np. w powstaniu warszawskim zmarło ich 200 tysięcy.Dziadkowie omyłkowo opowiadając o wojnie załamywały niektóre fakty i gadali o oddaniu fladze i poświęceniu dla ojczyzny, ale nikt nie powie o w skrajnej biedzie i pro*rytucji za chleb. Teraz to widać po ilości Pato sebów z koszulkami w stylu "śmierć wrogom ojczyzny" albo "1944-pamiętamy"
Imo bardziej pasowałoby coś w stylu "idź na wojnę i jedź szczury" lub "na ...j mi medal, oddajcie mi nogi". W wojnie nie ma zwycięzców, a zbrodniarzy i zdrajców jest tyle samo po obu stronach. I ja naprawdę nie jestem polskofobem, sam jestem harcerzem, po prostu ten mem budzi we mnie niesmak
Odpisz
13 września 2024, 13:32
Fabuła far cry 4 to dosłownie opis Polski
Odpisz
13 września 2024, 11:03
Bo większość "Polaków kiedyś" wymarła w obozach lub Katyniu albo nie wróciła z emigracji.
Odpisz
Edytowano - 13 września 2024, 11:44
@niggiddu: A zostali biedni nic nie znaczący ludzie albo bogate sku*wiele z wtykami w partiach więc populizm stał się remedium na wszystko u rządzących
Odpisz
10 września 2024, 21:56
Naprawię ten naród 🚬 (A jak nie, to ch*j mi w dupę, lol!)
Odpisz