@Murarzowa: wszyscy normalni ludzie. Nikt normalny nie będzie zagniatać ciasta i robić farszu na talerz pierogów. Robisz minimum 200 (lub więcej, zależy od zamrażarki) lekko podgotowujesz, studzisz, mrozisz i workujesz porcjami. Potem jak chcesz pierogów wyjmujesz i gotujesz i są git
@MORDOR1: niby można, ale jak testowałam to ciasto pęka przy mrożeniu. Moze zależeć od ciasta ale próbowałam chyba z 3-4 typów (zmienną były oliwa i jajka). I tak pękały. Oczywiście nie na każdym pierogu robiła się dziura, ale żal każdego.
Podgotowane nie pękają.
I jak coś to nie warto się cackać w małe porcje - zrób hurtowo.
@MORDOR1: a zapomniałabym. Jak mrozisz to albo od razu w worku porcję na 1 gotowanie (np 8 czy 10) albo (zalecam) jak masz miejsce to poukładaj na naoliwionej folii do żywności koło siebie żeby się nie stykały i zamrażaj min. 6 h jak trzeba więcej miejsca to obsmaruj je lekko oliwą, połóż kolejną warstwę folii i powtórz.
Oliwa/olej zapobiega przyklejaniu się do siebie.
Potem paczkujesz ile wejdzie do worka (najlepiej ziplok albo strunowy) i wyjmujesz ile chcesz, bo nie są sklejone w jednego pierogowego loda
@ROMAROX: zależy od rozmiaru pierogów i czy porcja jednoosobowa czy rodzinna. Ja często pakuję dla 1 osoby/na 1 garnek i jak mam 3 chętnych to bierem 3 paczki I gotuję po kolei
Komentarze
Odśwież22 września 2024, 20:23
Plot twist, już je wyjął, położył na blacie i znowu poszedł szukać ich w zamrażalniku.
Odpisz
20 września 2024, 01:32
Kto k...a mrozi pierogi co za po...
Odpisz
Edytowano - 20 września 2024, 06:06
@Murarzowa: Student
(Być może nie ma miejsca w lodówce bo jest już tam piwo harnaś król gór 2,99zł/szt x 99)
Odpisz
Edytowano - 22 września 2024, 14:23
@Murarzowa: wszyscy normalni ludzie. Nikt normalny nie będzie zagniatać ciasta i robić farszu na talerz pierogów. Robisz minimum 200 (lub więcej, zależy od zamrażarki) lekko podgotowujesz, studzisz, mrozisz i workujesz porcjami. Potem jak chcesz pierogów wyjmujesz i gotujesz i są git
Odpisz
22 września 2024, 14:24
@Murarzowa: mrożone pierogi można kupić
Odpisz
22 września 2024, 15:09
@Annika1: Ja z mamą zawsze siedzę i robię pierogi. Jemy je tego samego dnia, pozostałe dajemy do lodówki i następnego dnia je podsmażamy.
Odpisz
22 września 2024, 21:20
@Annika1: Nie można zamrozić surowych?
Odpisz
22 września 2024, 22:01
@MORDOR1: Można surowe, ale na tacce, bo jak wrzucisz wszystkie do torebki niepodgotowane to się skleją na amen przy mrożeniu
Odpisz
22 września 2024, 23:11
@MORDOR1: niby można, ale jak testowałam to ciasto pęka przy mrożeniu. Moze zależeć od ciasta ale próbowałam chyba z 3-4 typów (zmienną były oliwa i jajka). I tak pękały. Oczywiście nie na każdym pierogu robiła się dziura, ale żal każdego.
Podgotowane nie pękają.
I jak coś to nie warto się cackać w małe porcje - zrób hurtowo.
Odpisz
22 września 2024, 23:18
@MORDOR1: a zapomniałabym. Jak mrozisz to albo od razu w worku porcję na 1 gotowanie (np 8 czy 10) albo (zalecam) jak masz miejsce to poukładaj na naoliwionej folii do żywności koło siebie żeby się nie stykały i zamrażaj min. 6 h jak trzeba więcej miejsca to obsmaruj je lekko oliwą, połóż kolejną warstwę folii i powtórz.
Oliwa/olej zapobiega przyklejaniu się do siebie.
Potem paczkujesz ile wejdzie do worka (najlepiej ziplok albo strunowy) i wyjmujesz ile chcesz, bo nie są sklejone w jednego pierogowego loda
Odpisz
22 września 2024, 23:20
@Murarzowa: to albo dużo jecie, albo mało robicie
Odpisz
22 września 2024, 23:28
@Annika1: no nie robimy jakiejejś poj...nej ilości
Odpisz
23 września 2024, 01:35
@Annika1: Od kiedy porcja pierogów jest taka mała?
Odpisz
23 września 2024, 07:28
@ROMAROX: zależy od rozmiaru pierogów i czy porcja jednoosobowa czy rodzinna. Ja często pakuję dla 1 osoby/na 1 garnek i jak mam 3 chętnych to bierem 3 paczki I gotuję po kolei
Odpisz
19 września 2024, 22:59
Albo chcesz zjeśc pierogów ale wiesz że starczy ci tylko miejsca na jakieś 4-5 pierogów
Odpisz
19 września 2024, 22:06
To zrób herbatę czy coś
Odpisz
19 września 2024, 22:02
Było
Odpisz