Oceń:

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz obrazkowy

Ważne informacje:

  1. Komentarz obrazkowy musi być powiązany z komentowanym obrazkiem
  2. ZABRONIONE są obraźliwe, wulgarne obrazki
  3. ZABRONIONE są obrazki przedstawiające osoby w pozach prowokacyjnych oraz zbliżenia piersi, pośladków i inne treści o podobnym charakterze.

Komentarze

Odśwież
Avatar Darwidx

25 września 2024, 17:13

Kradzież nigdy nie jest dobra, ale nie zawsze jest zła, nie nazwałbym próby zdobycia pożywienia ani dobrym ani złym a niektóre zwierzęta w tym ludzie to praktykują, to poprostu opcja.

Avatar Katrina2712

28 września 2024, 06:29

@Darwidx: zbyt duża ilość kradzierzy wśród ludzi nie jest powodowana tym żeby nie umrzeć z głodu, tylko pogonią za bogactwem

Avatar Darwidx

28 września 2024, 11:11

@Katrina2712: Ja tylko stwierdzam fundamentalne prawa natury, skoro niektóre dinozaury czy lisy z natury kradną jajka to kradzież w celu przeżycia nie może być zła.

Avatar Katrina2712

28 września 2024, 13:27

@Darwidx: nie przeczę że tak jest, tylko pokazuję że człowiekowi zawsze mało.

Kradzieży* zabolało mnie jak przeczytałam to co napisałam

Avatar Beowulf_

3 października 2024, 13:45

@Katrina2712: Kradzieże dla bogactwa to rzadkość. Ciężko jest nakraść tyle żeby rzeczywiście żyć sporo powyżej poziomu średniego, a jeśli ktoś już żyje na dobrym poziomie, to nie opłaca się ryzykować.
Z reguły ludzie kradną właśnie dlatego że żyją na niskim poziomie, albo dlatego że nie chcą pracować, a pieniądze właśnie na jedzenie, mieszkanie, rachunki mieć muszą.

Avatar Beowulf_

3 października 2024, 13:48

@Darwidx: Idąc twoją logiką jeśli wilki, niedźwiedzie i tygrysy często atakują i zabijają inne drapieżniki, jeśli je spotkają na terenie na którym żyją, to napadanie i potencjalnie nawet mordowanie losowych ludzi którzy się zbliżą do mojego domu też nie ma prawa być złe?

Avatar Katrina2712

3 października 2024, 15:17

@Beowulf_: chyba twoje statystyki nie obejmują ludzi bogatych xd nie bezpośrednio ale dalej kradną gdy np. oszukują na podatkach, przywłaszczają sobie mienie firmy itd.

Avatar Darwidx

3 października 2024, 15:18

@Beowulf_: One nie robią tego często, zwykle drapieżniki stronią od wzajemnej walki, a większy, lub liczniejszy odstrasza drugiego. Więc samo to że masz kij baseballowy pod ręką gwarantuje że nie musisz nikogo zabijać i nie powinieneś jeśli nie zagraża Ci on w żaden sposób jeśli chodzi o zdobywanie pożywienia (rywalizacja gatunkowa), więc aktualnie jest kilka sytuacji, w których uważam że zabijanie byłoby trochę bardziej akceptowane ale nie znajdziesz takiej sytuacji w Polsce.

Avatar Beowulf_

4 października 2024, 03:59

@Katrina2712: to nie kradzież pozdrawiam

Avatar Beowulf_

Edytowano - 4 października 2024, 04:00

@Darwidx: robią często jeśli nie jest to dla nich ryzykowne
jeśli jest, to i tak robią czasami ze względu na to że dwóch drapieżników na tym samym terenie konkuruje o te same zasoby
więc wg ciebie można napi...alać i zabijać ludzi tak długo jak są znacznie słabsi od ciebie, albo jeśli mają ten sam zawód co ty, ewentualnie jeśli zakochali się w tej samej kobiecie co ty

Avatar Darwidx

4 października 2024, 04:34

@Beowulf_: Właśnie wymieniłeś wszystkie klasyczne dramaty, kwintesencja tkwi w tym, że nie popieram tego, ale rozumiem, osoba w danych sytuacjach może spróbować tego i jest to droga natury, Prawo ponad ludzkim prawem, aczkolwiek to ludzkie prawo zapewnią nam wszystko czego chcemy i potrzebujemy, i łamanie ludzkiego prawa by podążać ścieżką zbrukaną krwią nie kończy się dobrze w żadnym z tych dramatów jak i w prawdziwym życiu.

Przynajmniej taka jest teoria, ale chętnie też pogadam o praktyce.

Sfory wilków mają terrytoria które czasami granicą z terytoriami innych sfór, zwykle wilki przestrzegają granic, ale czasami pod poczuciem własnej siły lub głodu przekraczają je co może doprowadzić do walki, zupełnie jak ludzkie wojny i gdy wykształciliśmy jako ludzkość koncept "zbrodni wojennych" to sam koncept wojny nie jest negatywny, wojny wciąż się toczą a większość ludzi nadal nie jest pacyfistami, wojny ekonomiczne, religijne, rasowe, cywilne, rodzinne i te o czystą władze w historii pokazują nawet więcej wariantów niż jest w naturze. Ludzie, jako nowy gatunek odzielony z rodziny Homo istniał w jak na zwierzęta lodowe dużych grupach 200 osób, to naturalnie doprowadziło do powstań dużych osiedli ale także walk wewnątrz gatunkowych na dużą skalę wykształcając więcej powodów do tychże walk. Jednocześnie ludzkie prawo ogranicza wolność pojedynczych jednostek do takich działań i ludzie tych samych zawodów co najwyżej się zwyzywają za podebranie pracy. Można powiedzieć, że jako gatunek przenieśliśmy starcia drapieżników na wojny pomiędzy lasami gdzie nie ma miejsca na takie problemy. A więc pytanie przeradza się czy popieram wojnę i tu, więcej ludzi by się ze mną zgodziło, że uderzenie w dobrym momencie w odpowiednim celu ma jak najbardziej sens niż gdy mowa o morderstwie sąsiada, choć sytuacja praktycznie ta sama.

Avatar Beowulf_

4 października 2024, 16:21

@Darwidx: tl;dr masz nasrane we łbie i trollujesz

Avatar Darwidx

4 października 2024, 19:43

@Beowulf_: To się chyba wyklucza.

Avatar Beowulf_

5 października 2024, 04:48

@Darwidx: tak ale nie dla mnie

Avatar Beowulf_

3 października 2024, 13:41

Kradzież jest dobra jeśli okradasz burżuja

Avatar KarlicaZLasu

29 września 2024, 22:59

uuu szigma

Avatar TrueStoryGuy

27 września 2024, 16:34

Rycerz nie cierpi kradzieży, a sam okrada ludzi z życia. Hipokryzja.

Avatar IkarAviator

26 września 2024, 07:08

Ten to prawdziwie kroczy drogą prawości rycerskiej

Avatar benben7

25 września 2024, 16:39

Przykład fikcji literackiej, bo żadna dziewczyna nigdy by tak sama z siebie nikomu nie powiedziała

Avatar Zacmiony

25 września 2024, 16:37

Tak właśnie wychowam syna!!!! A nie w duchu jakiegoś lewactwa i tuska!!!

Avatar Ignisus

25 września 2024, 16:33

Praworządny głupi

Avatar Maslo_Jajeczne

25 września 2024, 16:35

@Ignisus: praworządny ai

Opisz dokładnie problem, a jeśli potrzeba to zilustruj go screenem.

Opisz problem

Dołącz screena

Ministerstwo nadal nie widzi podstaw do obowiązkowych badań wzroku

Nie tym razem, nie po tym co robiłeś z betoniarką

Tacy sami, a ściana między nami

Fajnie że odpowiedzieli

Nie idź!

Frustrujące

Zobacz więcej popularnych memówpopularne memy strzałka