osobiście byłbym za systemem ileś lat za jakieś przestępstwo i sumowanie
czyli taki amerykański, jednak nie zmienia to faktu, że obecnie takiego nigdzie w UE nie ma
@piotrkacz: szczerze mówiąc, to zależy. Właśnie napisałem komentarz, a potem poszedłem poczytać o czym napisałem. W Norwegii jednak mają sposób. Brevik dostał 21 lat w więzieniu z możliwością przedłużenia wyroku, jeżeli zostanie uznany za zagrożenie. To nie wydaje się już takie złe. Zwłaszcza, że Skandynawia słynie z resocjalizacji więźniów, która faktycznie się nie raz udaje. Dzięki temu, państwo nie dość, że ratuje ludzi przed przestępcą, to i ratuje samego przestępcę. W USA tego nie ma
@piotrkacz: u nas to i tak te pseudo dożywocie to max 25-30 lat, po za tym nie rozumiem po co jest kary dożywocia jeśli serio coś grubego odwalił to powinna być kara śmierci a nie że my z podatków śmiecia mamy utrzymywać
@pvp17: dzisiaj kara smierci bywa drozsza niz dozywocie (w krajach ktore mają kare smierci) a tez czasem dozywocie zdaje sie byc bardziej dotkliwą karą
@pvp17: osoby oczekujące na karę śmierci siedzą po kilkanaście lat w oczekiwaniu na nią + humanitarne sposoby przeprowadzenia tego są drogie. Już nie wspominam o tym jaki ostatni posiłek potrafia niektórzy zamówić.
Dodatkowym problemem kary śmierci jest korupcja, przekupność sądów i tym podobne. Zresztą to nie człowiek powinien decydować o życiu innego człowieka
@pvp17: aby przeprowadzić karę śmierci sądowa droga jest o wiele dłuższa niż w przypadku normalnego więzienia bo nie ma opcji na odwołanie wyroku przez co dany przypadek muszą przebadać 200 razy i wykluczyć inne możliwości chociaż i tak zdarzają się pomyłki przez co system który teoretycznie ma być tańszy w praktyce kosztuję kilka razy więcej niż utrzymanie tej osoby dożywotnio za kratkami
@Matiozowiec: nie rozumiem jaki to ma sens bawienia się w moralność i dawanie ostatniego posiłku i takie zabawy, powinno byś sprawdzone po kilka razy czy wszystko jest prawidłowe mają na to 2 tygodnie jeśli bez zmian to po prostu pod ściane kulke w łeb i nara
@pvp17: dwa tygodnie to śmiesznie mało nie kiedy wszystko się zmienia bo po miesiącu albo i więcej udało się w końcu odnaleźć świadka zdarzenia albo zupełnie nowe dowody które uniewinniły oskarżonego zresztą czym kaci różnili by się od morderców pozbawiając skazanego wszystkiego stworzyło by się kastę morderców którzy mają na to przyzwolenie
Komentarze
Odśwież5 października 2024, 15:40
W Polsce za nic nie możesz dostać wyroku powyżej 25 lat (pomijając dożywocie)
Jeżeli dobrze kojarzę to taki system jest w USA
A więc jankeski mem
Odpisz
5 października 2024, 16:03
@piotrkacz: Rozwiązali to w ten sposób w niektórych stanach ,bo w prawie nie było opcji dożywocia
Odpisz
5 października 2024, 16:10
@Dexter_Ward: w sumie moglem sie domyśleć że tylko w niektórych stanach
Co nie zmienia faktu, ze jankeski mem
Odpisz
5 października 2024, 17:04
@piotrkacz: Skandynawia ma do 25 lat bez opcji dożywocia. Czekamy co wymyślą jak obejść system, gdy słynny strzelec będzie wychodzić z więzienia
Odpisz
5 października 2024, 17:07
@Zbanowany_jejak: to też jest porypane
osobiście byłbym za systemem ileś lat za jakieś przestępstwo i sumowanie
czyli taki amerykański, jednak nie zmienia to faktu, że obecnie takiego nigdzie w UE nie ma
Odpisz
5 października 2024, 17:10
@piotrkacz: szczerze mówiąc, to zależy. Właśnie napisałem komentarz, a potem poszedłem poczytać o czym napisałem. W Norwegii jednak mają sposób. Brevik dostał 21 lat w więzieniu z możliwością przedłużenia wyroku, jeżeli zostanie uznany za zagrożenie. To nie wydaje się już takie złe. Zwłaszcza, że Skandynawia słynie z resocjalizacji więźniów, która faktycznie się nie raz udaje. Dzięki temu, państwo nie dość, że ratuje ludzi przed przestępcą, to i ratuje samego przestępcę. W USA tego nie ma
Odpisz
5 października 2024, 17:10
@piotrkacz: no i w niektórych stanach USA nadal jest kara śmierci. To dopiero jest porypane...
Odpisz
5 października 2024, 17:40
@piotrkacz: teraz do 30
Odpisz
10 października 2024, 12:40
@piotrkacz: u nas to i tak te pseudo dożywocie to max 25-30 lat, po za tym nie rozumiem po co jest kary dożywocia jeśli serio coś grubego odwalił to powinna być kara śmierci a nie że my z podatków śmiecia mamy utrzymywać
Odpisz
11 października 2024, 12:43
@pvp17: dzisiaj kara smierci bywa drozsza niz dozywocie (w krajach ktore mają kare smierci) a tez czasem dozywocie zdaje sie byc bardziej dotkliwą karą
Odpisz
11 października 2024, 13:09
@wuj3456: jak niby Droższe może być pod ścianę i kulkę w łeb od utrzymania go kilkadziesiąt lat w pudle z naszych podatków ?
Odpisz
11 października 2024, 14:16
@pvp17: osoby oczekujące na karę śmierci siedzą po kilkanaście lat w oczekiwaniu na nią + humanitarne sposoby przeprowadzenia tego są drogie. Już nie wspominam o tym jaki ostatni posiłek potrafia niektórzy zamówić.
Dodatkowym problemem kary śmierci jest korupcja, przekupność sądów i tym podobne. Zresztą to nie człowiek powinien decydować o życiu innego człowieka
Odpisz
18 października 2024, 13:59
@pvp17: aby przeprowadzić karę śmierci sądowa droga jest o wiele dłuższa niż w przypadku normalnego więzienia bo nie ma opcji na odwołanie wyroku przez co dany przypadek muszą przebadać 200 razy i wykluczyć inne możliwości chociaż i tak zdarzają się pomyłki przez co system który teoretycznie ma być tańszy w praktyce kosztuję kilka razy więcej niż utrzymanie tej osoby dożywotnio za kratkami
Odpisz
18 października 2024, 14:51
@Matiozowiec: nie rozumiem jaki to ma sens bawienia się w moralność i dawanie ostatniego posiłku i takie zabawy, powinno byś sprawdzone po kilka razy czy wszystko jest prawidłowe mają na to 2 tygodnie jeśli bez zmian to po prostu pod ściane kulke w łeb i nara
Odpisz
18 października 2024, 15:29
@pvp17: dwa tygodnie to śmiesznie mało nie kiedy wszystko się zmienia bo po miesiącu albo i więcej udało się w końcu odnaleźć świadka zdarzenia albo zupełnie nowe dowody które uniewinniły oskarżonego zresztą czym kaci różnili by się od morderców pozbawiając skazanego wszystkiego stworzyło by się kastę morderców którzy mają na to przyzwolenie
Odpisz
10 października 2024, 17:45
Odpisz
Edytowano - 5 października 2024, 15:51
Tymczasem Jeffrey Dahmer, którego skazano na 941 lat (znaczy dozywocie, ale fakt ze wyszło tyle lat jest poj...ny)
Odpisz
10 października 2024, 11:58
@BardzoOryginalnaNazwa: Dobry współwięźnień zlitował się i skrócił mu wyrok.
Odpisz
10 października 2024, 11:17
Teoretycznie im krótszy wyrok, tym łatwiej o przedterminowe zwolnienie, jeśli więzień wykazuje poprawę? Tak mi się wydaje.
Odpisz
10 października 2024, 08:06
"If you were so good with the god, they wouldn't have sent the devil"
~Daredevil
Odpisz
5 października 2024, 15:31
Ogromna różnica
Możesz dać namiary na prawnika
Tak ,żeby mój dziadek z nim się nie dogadał?
Odpisz