Nigdy w życiu nie tolerowałem nieopłaconego winrara. Nie godzę się na to, jak ten produkt jest wykorzystywany. Po prostu pobieram 7zipa bo w niczym nie ustępuje winrarowi, a nie domaga się zapłaty xD
@Boberek00: gog w sumie dużo lepszy bo pozwala offline grać i ogólnie bardziej przyjazny użytkownikom tylko z tym klientem od nich trzeba pokombinować żeby pobierało jak należy
@FluttershyIsNOTaDoormat: Na steam też można grać offline w gry offline przecież. Nieraz zdarzało się że brakowało mi internetu w domu, i steam i tak pozwalał wszystko odpalać
@FluttershyIsNOTaDoormat: no to jest to sprawa już samych gier raczej. Często może być też powodem to że potrzebują kontakt z usługami steama, pokroju Achievementów, itp
Pirace bo nie przepadam za kupowaniem licencji zamiast gier, no i wolę wersję pudełkowe, wtedy się czuję jakbym coś naprawdę kupował a nie jakąś licencję którą mogą mi zabrać przez byle widzimisię ot tak
@Hiholatek: O chłopie, jest tyle rzeczy o których nie wiesz. Nintendo dosłownie nienawidzi swoich, fanów, banuje fangame'y za prawa autorskie, zabrania grać w ich stare gry na emulatorach, nie dając nawet żadnych oficjalnych alternatyw. Zdejmuje nawet soundtracki z ich gier nawet jeśli sami ich nie udostępniając tak naprawdę odcinając wszystkim dostęp od nich
Ostatnio nawet pozwało palworld, tylko dlatego że ktoś śmiał czerpać z nich najmniejszą inspiracje.
Generalnie to korpo ma prawdopodobnie więcej za uszami niż EA, Bethedsa i Blizzard razem wzięte
Polecam ci obejrzeć prawie 3-godzinny videoessey PeGie na ten temat. Oni nie są tym za kogo się podają.
@Agent_J: Dzięki, obejrzę na pewno. Nie tak, że nie mam świadomości, co tam się odwala, ale trzeba przyznać, ze gry które wydają przynajmniej działają, w przeciwieństwie do tego co wydają inne studia (np. EA)
@Hiholatek: tia, też kiedyś byłem jednym z ich fanboyów. Niestety Fandom jest trochę bezkrytyczny wobec ich ulubionej wytwórni, generalnie niestety bardzo dobrze idzie im zamiatanie ich brudu pod dywan, dużo im uchodzi na sucho bo robią świetne gry.
@DragonEU2: Najlepiej po prostu poczytać jakieś poradniki, poszukać na youtube i w wyszukiwarkach czegoś na ten temat lub ogółem podszkolić się w wiedzy informatycznej. Wiedza jest jak puzzle, im więcej masz kawałków, tym bliżej jesteś całego obrazu, czyli prawdy. Choć wystarczy głównie ad blocker i aktywny windows defender, to powinno obronić cię przed prawie wszystkim, poza własną głupotą.
Nie znam "reaper", ale reszta...
Płaci się nie małe pieniądze, a gry i tak nie są nasze, mogą nam zabrać dostęp do nich, albo taka głupia rzecz - musisz się połączyć z netem by zagrać... No kurna
bo korporacje oszukują innych, często wykorzystując nieograniczone środki finansowe do uciszania innych, mają zerowy szacunek do konsumenta, oszczędzając wszędzie gdzie się da, traktują pracowników jak śmieci itd itd. A jeśli mowa o branży growej, nie jestem zwolennikiem dlc, wczesnych dostępów, mikropłatności i innego gówna które wymyślili. Ponadto wkurza mnie fakt że mają czelność wypuszczać często niedokończony a wręcz popsuty produkt. Ja osobiście wybrałem opcję nie kupować, ewentualnie czekać na duże obniżki (70% i więcej), natomiast w przypadku gier konsolowych wybieram opcję emulator + piracenie rom'a, ponieważ nie mam ochoty kupować miliona konsol by zagrać w 2 lub 3 gry.
@TheGreatcat: Intelektualnie byli wcześniej
Patrz YouTube i ich program Który kradł ci większość zarobku za wszystkich filmów które to i tak oni przed tym sprawdzali
@Dark_Dante: jednym z powodów jest to że literalnie mogą sb wziąć twój rysunek bez zgody i wrzucić go do swojego AI
ale jest więcej powodów niż to, oczywiście
Komentarze
Odśwież18 października 2024, 20:38
Nigdy w życiu nie tolerowałem nieopłaconego winrara. Nie godzę się na to, jak ten produkt jest wykorzystywany. Po prostu pobieram 7zipa bo w niczym nie ustępuje winrarowi, a nie domaga się zapłaty xD
Odpisz
11 października 2024, 15:51
przy Steamie też zaczyna pasować ok
przelicznik na złotówki jest tragiczny, płacimy czasami więcej od naszych sąsiadów
Odpisz
15 października 2024, 21:07
@Boberek00: No ze steamem to możesz poprostu zmienić sklep, więc lepiej zapłacić uczciwin ludzie a nie tym złodzieją
Odpisz
15 października 2024, 21:08
@TovarishshIvanT34Jajcov: Gog?
Odpisz
15 października 2024, 22:06
@Boberek00: gog w sumie dużo lepszy bo pozwala offline grać i ogólnie bardziej przyjazny użytkownikom tylko z tym klientem od nich trzeba pokombinować żeby pobierało jak należy
Odpisz
Edytowano - 15 października 2024, 22:56
@Boberek00: Niestety tak jest z przelicznikiem złotówki, ale mi jako użytkownikowi linuxa podoba się podejście steama do tego systemu
Odpisz
16 października 2024, 09:17
@Grewest: Ta, to ich główną zaleta
Odpisz
16 października 2024, 20:46
@FluttershyIsNOTaDoormat: Na steam też można grać offline w gry offline przecież. Nieraz zdarzało się że brakowało mi internetu w domu, i steam i tak pozwalał wszystko odpalać
Odpisz
17 października 2024, 10:03
@Reglan: wiele gier na steamie (nie wszystkie) wymaga połączenia nawet jak się gra singleplayer. Na gogu tak nie odwalają
Odpisz
17 października 2024, 16:30
@FluttershyIsNOTaDoormat: no to jest to sprawa już samych gier raczej. Często może być też powodem to że potrzebują kontakt z usługami steama, pokroju Achievementów, itp
Odpisz
17 października 2024, 17:08
@Reglan: chodzi o te same gry
Odpisz
17 października 2024, 07:33
Nie rel. Kradnę bo tak
Odpisz
17 października 2024, 00:42
Pirace bo nie przepadam za kupowaniem licencji zamiast gier, no i wolę wersję pudełkowe, wtedy się czuję jakbym coś naprawdę kupował a nie jakąś licencję którą mogą mi zabrać przez byle widzimisię ot tak
Odpisz
16 października 2024, 17:16
ninendo jest spoko
Odpisz
Edytowano - 17 października 2024, 10:47
@Hiholatek: O chłopie, jest tyle rzeczy o których nie wiesz. Nintendo dosłownie nienawidzi swoich, fanów, banuje fangame'y za prawa autorskie, zabrania grać w ich stare gry na emulatorach, nie dając nawet żadnych oficjalnych alternatyw. Zdejmuje nawet soundtracki z ich gier nawet jeśli sami ich nie udostępniając tak naprawdę odcinając wszystkim dostęp od nich
Ostatnio nawet pozwało palworld, tylko dlatego że ktoś śmiał czerpać z nich najmniejszą inspiracje.
Generalnie to korpo ma prawdopodobnie więcej za uszami niż EA, Bethedsa i Blizzard razem wzięte
Polecam ci obejrzeć prawie 3-godzinny videoessey PeGie na ten temat. Oni nie są tym za kogo się podają.
Odpisz
17 października 2024, 19:02
@Agent_J: Dzięki, obejrzę na pewno. Nie tak, że nie mam świadomości, co tam się odwala, ale trzeba przyznać, ze gry które wydają przynajmniej działają, w przeciwieństwie do tego co wydają inne studia (np. EA)
Odpisz
19 października 2024, 14:54
@Hiholatek: tia, też kiedyś byłem jednym z ich fanboyów. Niestety Fandom jest trochę bezkrytyczny wobec ich ulubionej wytwórni, generalnie niestety bardzo dobrze idzie im zamiatanie ich brudu pod dywan, dużo im uchodzi na sucho bo robią świetne gry.
Odpisz
11 października 2024, 17:12
Piracę bo nienawidzę korporacji uuuuu aaaaa
Piracę bo uwielbiam kraść
Odpisz
11 października 2024, 18:54
@rozwalgo: Piracę, bo za darmo to uczciwa cena.
Odpisz
16 października 2024, 09:10
@TrueStoryGuy: wiecie gdzie można się doedukować w tym temacie? Żeby wirusów nie mieć
Odpisz
16 października 2024, 11:46
@DragonEU2: wpisz w wyszukiwarkę czy [NAZWA STRONY] jest bezpieczenia
Odpisz
16 października 2024, 12:03
@metalicow_666: no właśnie, tylko jest dużo tych różnych stron. A każdą jak googluje to jedni piszą że tak a drudzy że nie
Odpisz
16 października 2024, 12:30
@DragonEU2: Najlepiej po prostu poczytać jakieś poradniki, poszukać na youtube i w wyszukiwarkach czegoś na ten temat lub ogółem podszkolić się w wiedzy informatycznej. Wiedza jest jak puzzle, im więcej masz kawałków, tym bliżej jesteś całego obrazu, czyli prawdy. Choć wystarczy głównie ad blocker i aktywny windows defender, to powinno obronić cię przed prawie wszystkim, poza własną głupotą.
Odpisz
16 października 2024, 13:13
@TrueStoryGuy: czyli jak coś pobieram i każe mi wyłączyć anty wirusa, to znaczy żeby szukać dalej?
Odpisz
16 października 2024, 13:36
@DragonEU2: Zazwyczaj... Tak... W każdym razie lepiej nie ryzykować, jeśli sam nie wiesz lepiej.
Odpisz
16 października 2024, 14:46
@TrueStoryGuy: dzięki wielkie za porady
Odpisz
16 października 2024, 13:46
Nie znam "reaper", ale reszta...
Płaci się nie małe pieniądze, a gry i tak nie są nasze, mogą nam zabrać dostęp do nich, albo taka głupia rzecz - musisz się połączyć z netem by zagrać... No kurna
Odpisz
16 października 2024, 09:36
Żałosne złodziejstwa usprawiedliwianie, piracenie treści od firm nielubianych równie "okay" jest co samochodu nielubianemu sąsiadowi kradzież
Odpisz
16 października 2024, 10:54
Odpisz
Edytowano - 16 października 2024, 17:17
@feniks100: to samo mówisz, gdy sklepu ochrona przez korporację wielomiliardową której nie lubisz konsoli zrobionej wynieść bez płacenia ci zabrania?
Odpisz
16 października 2024, 17:35
po co mi konsola? Gram na PC... ┐( ̄ヘ ̄)┌
Odpisz
17 października 2024, 08:29
@feniks100: to jak rzecz dowolną inną przez korporację zrobioną ze sklepu bez płacenia wynosisz
Odpisz
17 października 2024, 08:34
większość rzeczy na rynku nie jest niedokończonym, pociętym dziadostwem, za które trzeba zapłacić zawyżoną cenę.
Odpisz
17 października 2024, 22:21
@feniks100: jeżeli gry dziadostwem są to nie grać w nie możesz po prostu, przymusu nie ma
Odpisz
17 października 2024, 22:23
a czy ja powiedziałem że w nie gram?
Odpisz
17 października 2024, 22:25
@feniks100: to czemu korporacji okradania bronisz
Odpisz
17 października 2024, 23:02
bo korporacje oszukują innych, często wykorzystując nieograniczone środki finansowe do uciszania innych, mają zerowy szacunek do konsumenta, oszczędzając wszędzie gdzie się da, traktują pracowników jak śmieci itd itd. A jeśli mowa o branży growej, nie jestem zwolennikiem dlc, wczesnych dostępów, mikropłatności i innego gówna które wymyślili. Ponadto wkurza mnie fakt że mają czelność wypuszczać często niedokończony a wręcz popsuty produkt. Ja osobiście wybrałem opcję nie kupować, ewentualnie czekać na duże obniżki (70% i więcej), natomiast w przypadku gier konsolowych wybieram opcję emulator + piracenie rom'a, ponieważ nie mam ochoty kupować miliona konsol by zagrać w 2 lub 3 gry.
Odpisz
17 października 2024, 23:04
@feniks100: to jeśli ja za samochód płacić ochoty nie mam to też ukraść go mogę?
Odpisz
17 października 2024, 23:07
coś mi się wydaje że nie przeczytałeś moich wypocin. Szkoda (。ŏ﹏ŏ)
Odpisz
Edytowano - 17 października 2024, 23:08
@feniks100: "bla bla bla, płacić nie chce mi się to piracił będę" przeczytałem tylko
Odpisz
17 października 2024, 23:14
tak trzymaj byku +1, nie zmieniaj się ᕙ( ͡° ͜ʖ ͡°)ᕗ
Odpisz
17 października 2024, 23:15
@feniks100: zamiaru nie mam, ideał się zmieniać nie musi
Odpisz
15 października 2024, 21:09
Piracenie produktów dużych korporacji jest jak najbardziej legalne jak i moralnie uzasadnione.
Odpisz
15 października 2024, 22:05
@feniks100: dopóki kupowanie gier nie równa się posiadaniu to piracenie nie jest kradzieżą
Odpisz
15 października 2024, 22:06
@FluttershyIsNOTaDoormat: dobrze mówi! Polać mu!
Odpisz
16 października 2024, 09:34
@feniks100: kradzież telewizora ze sklepu należącego do dużej sieci moralnie uzasadmione jest xD
Odpisz
16 października 2024, 09:35
@FluttershyIsNOTaDoormat: tak, a dopóki wynajmowanie domu posiadaniu go nie równa się, to siedzenie w nim bez czynszu płacenia w porządku jest
Odpisz
16 października 2024, 06:53
Nintendo teraz spadło na samo dno pozywając inne firmy i patentując mechaniki gry, żeby nikt inny nie mógł robić gier.
Odpisz
16 października 2024, 09:15
@TheGreatcat: Intelektualnie byli wcześniej
Patrz YouTube i ich program Który kradł ci większość zarobku za wszystkich filmów które to i tak oni przed tym sprawdzali
Odpisz
16 października 2024, 07:44
Czym sobie Adobe zasłużyło?
Odpisz
16 października 2024, 08:11
@Dark_Dante: jednym z powodów jest to że literalnie mogą sb wziąć twój rysunek bez zgody i wrzucić go do swojego AI
ale jest więcej powodów niż to, oczywiście
Odpisz
16 października 2024, 08:14
@mrak4: No to faktycznie grubsza sprawa...
Odpisz
16 października 2024, 06:51
Ej czm mój mem musi zostać sprawdzony, zanim trafi do poczekalni???
Odpisz
15 października 2024, 21:27
Piracenie gier paradoxu sprawia mi przyjemność. Pewnie dlatego, że należą nam się reperacje za potop szwedzki
Odpisz
15 października 2024, 22:35
@Asasyn_Z_Rivii: same vibes
Odpisz
15 października 2024, 23:01
@Asasyn_Z_Rivii: raczej dlc-ków jak już. (Bo ich gry to 1 wielki dlc).
Odpisz
16 października 2024, 06:33
gry i dlc
Odpisz
16 października 2024, 02:09
To polecimy klasykiem
Odpisz
15 października 2024, 22:01
Co to jest na samym dole i czemu nie można tego piracić?
Odpisz
15 października 2024, 22:07
@KasjanTV: program typu DAW - do składania muzyki, podcastów i innych dźwięków
Odpisz
15 października 2024, 22:29
@szimio: wygląda na pierwszy rzut oka na niewiele lepszy niż LMMS
Odpisz