Ale serio, kto by twierdził, że Napoleon był republikaninem? Może i służył w armii republikańskiej, czy jak tam ona się nie nazywała, ale był chędorzącym autokratą. Czy nazwiemy to cesarstwem, czy dyktaturą nie zmieni faktu, że o Francji Napoleońskiej można powiedzieć wiele, ale nie że była republiką. Nawet w przypadku Księstwa Warszawskiego zmieniło się tylko to komu płacono podatki, bo nadal nie było to niepodległe państwo, tylko część obcego mocarstwa
Argument z papieżem inwalida, duchowieństwo wspierało istnienie republik, np. Chłopska republika Distmarchen istniała dzięki dobrymi relacjami z biskupstwami w regionie.
Z drugiej strony też inwalidą, jeśli sam się koronował to raczej nie wspiera to twojej wizji świata.
@Grzanason: Jak samo koronowanie się na cesarza jest argumentem, że Napoleon wspierał republikańskie wartości ? Chyba, że czegoś w tym memie nie rozumiem i są to losowe rozmowy a nie 1 długa.
@Darwidx: to Monarchista argumentuje że koronacja na Cesarza czyni z niego Monarchę natomiast Republikanin mówi że nie bo nie koronował go Papież jak to zwykle robił w przypadku Cesarzy
Komentarze
OdświeżEdytowano - 20 października 2024, 15:33
Szczerze to nie spodziewałem się że ten mem przejdzie
Odpisz
17 października 2024, 17:56
Ale serio, kto by twierdził, że Napoleon był republikaninem? Może i służył w armii republikańskiej, czy jak tam ona się nie nazywała, ale był chędorzącym autokratą. Czy nazwiemy to cesarstwem, czy dyktaturą nie zmieni faktu, że o Francji Napoleońskiej można powiedzieć wiele, ale nie że była republiką. Nawet w przypadku Księstwa Warszawskiego zmieniło się tylko to komu płacono podatki, bo nadal nie było to niepodległe państwo, tylko część obcego mocarstwa
Odpisz
17 października 2024, 19:56
@Annika1: Z braku obecności na mapie awansowaliśmy na Lenno, ja bym to nazwał mimo wszystko level up
Odpisz
18 października 2024, 04:52
@Grzanason: ziemniak-pyra. Benefit dość dyskusyjne a względna niezależność wynikała w dużej mierze z porównania przed i po
Odpisz
17 października 2024, 15:50
„Komedia Republiki”, przyjaciele
Odpisz
16 października 2024, 01:06
Argument z papieżem inwalida, duchowieństwo wspierało istnienie republik, np. Chłopska republika Distmarchen istniała dzięki dobrymi relacjami z biskupstwami w regionie.
Z drugiej strony też inwalidą, jeśli sam się koronował to raczej nie wspiera to twojej wizji świata.
Odpisz
16 października 2024, 01:10
@Darwidx: Ale on się nie koronował na Króla tylko na Cesarza a do tej pory tylko Papież na niego koronował
Odpisz
16 października 2024, 01:11
@Grzanason: Jak samo koronowanie się na cesarza jest argumentem, że Napoleon wspierał republikańskie wartości ? Chyba, że czegoś w tym memie nie rozumiem i są to losowe rozmowy a nie 1 długa.
Odpisz
16 października 2024, 01:15
@Darwidx: to Monarchista argumentuje że koronacja na Cesarza czyni z niego Monarchę natomiast Republikanin mówi że nie bo nie koronował go Papież jak to zwykle robił w przypadku Cesarzy
Odpisz
16 października 2024, 01:16
@Grzanason: Bez sensu, jak już to czyni go to dyktatorem a to brzmi nawet gorzej niż monarcha.
Odpisz
17 października 2024, 12:05
@Darwidx: no ale koronował się na cesarza Francuzów a nie Francji więc z podejściem jakby prezydenckim
Odpisz
17 października 2024, 15:12
Byczqu, tytułem Króla Francji do końca 12 wieku było "Król wszystkich Franków", co prawdopodobnie było inspiracją dla "Cesarza Francuzów".
Odpisz
16 października 2024, 08:25
Napleton był Polakiem nie niemcem
Odpisz
16 października 2024, 07:23
To ktoś twierdzi, że Napoleon nie był monarchą? XD
Odpisz