Dobre pytanie.napiszcie dlaczego
Opisz dokładnie problem, a jeśli potrzeba to zilustruj go screenem.
Z klasą się trzeba urodzić
To by wystarczyło
To musiało być męczące
A jednak zrobili to w ten sposób
Pozdrawiam świetliki
Trochę to nie fair wobec pozostałych
Zobacz więcej popularnych memów
Komentarze
Odśwież4 listopada 2024, 19:08
ja nwm
Odpisz
Edytowano - 19 października 2024, 01:21
Ponieważ w praktyce wyglądałoby to tak:
- Te, masz coś na plecie.
- Sam jesteś naplet, gnoju jeden!
Odpisz
19 października 2024, 21:05
Śmiechłam
Odpisz
19 października 2024, 20:06
To relikt liczby podwójnej języka polskiego który istniał we wszystkich językach słowiańskich ale zachował się tylko w języku słoweńskim.
Odpisz
Edytowano - 17 października 2024, 10:40
Bo mają dwie łopatki
A czemu drzwi nazywają się drzwi, skoro to jeden drzew i to najczęściej z drzewa
Odpisz
18 października 2024, 20:05
@IkarAviator: jest kilka teorii na temat pochodzenia słowa "drzwi", ale nawet dziś można uznać ich liczbę mnogą przez fakt, że drzwi to nie tylko główna płyta, ale też jej obramowanie - odrzwia.
Odpisz
19 października 2024, 13:30
@niggiddu:
Odpisz
18 października 2024, 20:42
Samiec żaby to żab?
Odpisz
19 października 2024, 12:08
@DHF1232: to żaba
Odpisz
18 października 2024, 22:27
Bo akurat leżę na plecach
Odpisz
18 października 2024, 21:13
iroh jak zawsze pozamiatał
Odpisz
17 października 2024, 08:22
Odpowiadając na twoje pytanie :
"Dzisiejsza forma PLECY to dawna postać liczby podwójnej rzeczownika nijakiego PLECE: łopatki były dwie, występowały zawsze w parze, więc ta forma była najczęściej używana. Z czasem znaczenie się rozszerzyło na cały tył tułowia i w takim występowało już na początku XVIII w."
Podziękuj etymologom i internetowi
Odpisz
17 października 2024, 08:04
Może jednym plecem jest jedna połowa?
Odpisz