Oceń:

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz obrazkowy

Ważne informacje:

  1. Komentarz obrazkowy musi być powiązany z komentowanym obrazkiem
  2. ZABRONIONE są obraźliwe, wulgarne obrazki
  3. ZABRONIONE są obrazki przedstawiające osoby w pozach prowokacyjnych oraz zbliżenia piersi, pośladków i inne treści o podobnym charakterze.

Komentarze

Odśwież
Avatar xmrocznax

21 października 2024, 12:53

Ja nadal czekam na Raymana 4

Pokaż wcześniejsze odpowiedzi (3)
Ukryj wcześniejsze odpowiedzi (3)
Avatar Rayman122

21 października 2024, 16:55

@rozwalgo: dajcie mi frytki i jesteś dogadani

Avatar RobloxAlusiek

7 stycznia 2025, 23:22

@nichiimishiari: Już wolałbym to, niż to co Ubisoft niedawno zrobił;
Dodał Raymana do jakiejś gry internetowej związanej z krypto i nft.

Avatar Crln_7

25 października 2024, 18:58

RDR3, ciekawe czy kiedyś nadejdzie.

Avatar Arceronth

25 października 2024, 14:19

Gry powinny być droższe. Dobrą grę możesz grać przez setki godzin.
I żeby producenci nie musieli polegać na tym, że sprzedadzą ją połowie świata, byle by być na plusie. Teraz robią gry przez 7 lat, ale one kosztują tyle samo co stare i robione w rok a potem masz 20 tysięcy wersji tej samej gry albo 50 call of duty czy far cry, gdzie gra się tak samo.

Zamiast eksperymentować, tylko ryzyko że się nie sprzeda, więc idą łatwnymi i sprawdzonymi schematami.

Pokaż wcześniejsze odpowiedzi (14)
Ukryj wcześniejsze odpowiedzi (14)
Avatar pieczarki

Edytowano - 29 października 2024, 00:56

@Arceronth: Przepraszam że będę bezpośredni ale twoje stanowisko jest w ...j głupie. W jaki sposób podniesienie ceny "dobrych" gier miałoby pomóc w ich popularyzacji? Gdyby taki powiedzmy stellar blade albo wukong miały price tag 500 złotych sprzedałyby się gorzej bo mniej ludzi byłoby na nie stać w związku z czym deweloperzy zarobiliby na nich mniej (poza tym gry dla jednego gracza są podatne na piractwo, którego nawrotu chyba byśmy nie chcieli), a skoro zawyżona cena nie przekłada się na zyski dla dewelopera to skąd pomysł, że gdyby ambitne gry były droższe to powstawałoby ich więcej?

Zrobienie dobrej gry zajmuje teraz więcej czasu to prawda, niektórzy mogą powiedzieć, że skoro tak to powinny być one więcej warte. Tylko, że z punktu widzenia konsumenta co mnie to gówno obchodzi? Płacę za jakość a to ile deweloperzy tworzyli grę i jak ciężko pracowali w ogóle mnie nie interesuje, jestem skłonny więcej zapłacić za grę przy której będę się dobrze bawił pomimo tego, że powstawała w rok niż za jakiś szajs tworzony przez 8 lat.

Poza tym ważnych a często pomijanych jest jeszcze kilka czynników:
- na przestrzeni lat gry stały się coraz bardziej mainstreamowe a więc zwiększyła się liczba ich konsumentów a co za tym idzie zyski
- problem piractwa zmalał do poziomu marginalnego głównie dzięki bibliotekom cyfrowym
- skoro o bibliotekach cyfrowych mowa to zlikwidowały one zapotrzebowanie na fizyczną produkcję gier a co za tym idzie spadły koszta produkcji płyt, opakowań, transportu, magazynowania etc.

To że gry-usługi, crapy od ubisoftu, okropnie zaprojektowane gry z otwartym światem i inne odgrzewane kotlety świecą triumfy to nie kwestia tego, że gry są zbyt tanie i producenci nie chcą ryzykować tworzenia ambitnych projektów ze względu na to, że niewystarczająco dużo zarobią jeśli w dniu premiery gra będzie warta"tylko" te 280 zł, to konsumenci są problemem, casualowi gracze nie są wymagający i bardzo chętnie dają się r....ć korporacjom karmiącym ich mikropłatnościami i systemami nastawionymi na wywołanie syndromu sztokholmskiego. Takie nieliczne porządne i przyjemne w rozgrywce tytuły jak wspomniane gdzieś wyżej funkcjonują bo celują w pewną niszę graczy, którzy są wymagający, poza tym mamy chyba tylko gry indie. No tylko, że kto kupowałby indie gry gdyby były warte pięć stów?

Avatar Grzanason

Edytowano - 30 października 2024, 02:30

@pieczarki: Odgrzewany kotlet nie zły jak jest dobrze zrobiony Yakuza jest właśnie dobrym przykładem, tak samo było że Barmanami różniły się tylko dodawanymi mechanikami że gry na gry, czy GTA

A o strategiach nie wspomnę bo Crusader Kings to już hit jak dobrze idzie sprzedać tą samą grę

Avatar Leszy

21 października 2024, 14:22

A potem dziwota że powstają takie twory jak GTA defektywna edycja oraz, to ze przez większośc czasu gta online hakerzy przejęli serwery na lata plus dodatkowo mogli wykraść twoje IP.
Oraz podsłuchiwali cię z a pomocą mikro.
Ale kij bo to cockstar robi a oni s najlepsi więc najlepiej oddać im całą kasę.

Avatar Grzanason

Edytowano - 21 października 2024, 14:34

@Leszy: Nie gram online od jakiś 5 lat czy nawet więcej

Avatar Koteczek_21

25 października 2024, 00:31

@Grzanason: W sumie nie wiem, czy jest grywalne, bo podobno wyciekł kod źródłowy od trybu online

Avatar Grzanason

25 października 2024, 04:45

@Koteczek_21: Ja ostani raz słyszałem o Online kiedy Franklin się pojawił, i była jakaś wyspa nowa, a ostatni raz grałem jak był ten napad na koniec świata czy coś takiego

Avatar feniks100

24 października 2024, 23:27

Gracze sprzedają się lepiej jak nie jeden influencer.

Avatar Opiekacz_21

24 października 2024, 22:32

Dali wam 2 lata na uzbieranie nie ma wymówek

Avatar BlackMorbius61

24 października 2024, 20:52

j.... mnie to, że w gta4 woda jest bardziej wodnista, a ludzie są bardziej ludzcy
gta5 jest tak samo zajebiste i żaden dziwny typ z youtube nie zmieni tego

Avatar BlackMorbius61

24 października 2024, 20:55

@BlackMorbius61: wiem że nieco losowo to piszę, ale akurat jest mem o rockstarze i gta

Avatar pvp17

24 października 2024, 20:37

tak z ciekawości ktoś wie może jak w tych czasach gta 4 wygląda ? też problem za problem z instalacją i uruchomieniem czy już to naprawili i jest już dobrze ?

Avatar Boberek00

24 października 2024, 20:14

Gta przynajmniej jest dobre
nawet gta v jest spoko

Avatar CzerwonyPoniacz

21 października 2024, 14:33

Co ilw wychodzi aszaszyn a co ile GTA

Avatar rumcajschr

21 października 2024, 12:52

Żadna gra nie jest warta więcej niż 100 zł, a reputacja współczesnego Rockstara jest ch*jowa

Pokaż wcześniejsze odpowiedzi (3)
Ukryj wcześniejsze odpowiedzi (3)
Avatar Leszy

21 października 2024, 14:23

@rumcajschr: Rumcajs mówi baza fakty.

Avatar PuyoPuyo

21 października 2024, 14:29

@rumcajschr: bywaaaaa

Opisz dokładnie problem, a jeśli potrzeba to zilustruj go screenem.

Opisz problem

Dołącz screena

Avatar Grzanason
Dodane przez: Grzanason
Tagi: #firma, #opinia, #gta, #gry

Trzeba brać osobną torbę

Szybki jak błyskawica

Niestety nie dla pracownika banku kiełbasa

Phi!

Były nóżki, nie ma nóżek

Północne Węgry

Zobacz więcej popularnych memówpopularne memy strzałka