Bruh jeśli chcesz abyś nie był inwigilowany to po pierwsze używaj Tora a jeśli chcesz dbać o bezpieczeństwo swoich danych to nie udostępniasz swojej tożsamości bo nawet Tor ci nie pomoże.
Druga sprawa to Chrome też niezbyt działa poprawnie a już tym bardziej edge który tłumacząc na polski brzmi krawędź. Chyba ku*wa w działalności xD
@MichalGo27: @AlMalina: tor jest dosłownie stworzony przez rząd stanów zjednoczonych do monitorowania aktywności takich tłumoków którzy temu ufają do ochrony prywatności żeby popełniać przestępstwa you dumbass
@Grewest: Nic dziwnego. To nawet nie jest zadanie Tora i VPN aby całkowicie ukrywały twój ruch w sieci. Równie dobrze możesz zostać namierzony poprzez IP urządzenia które może być zgodne z twoim wcześniejszym użytkowaniem na stronach internetowych. Z resztą nie każdy VPN gwarantuje tobie tzw. tunel prywatnego połączenia do sieci. Dla przykładu NordVPN ma swoje główne serwery w USA i logi kasuje dopiero po kilku miesiącach, ExpressVPN potrafi skasować logi w przeciągu około tygodnia a lokalne serwery ma nawet w Szwecji, Podobnie jest z Cyberghost a ten posiada lokalne serwery w większości państw Europejskich a z kolei ProtonVPN także posiada wiele lokalnych serwerów w większości państw a także kasuje logi od razu co nawet posiada zezwolenie do takiego czynu jednocześnie będąc legalnym programem.
Ogólnie to Polska cyberpolicja nie jest wszechmogąca (wystarczy spojrzeć na sytuacje z KeyDropem i CSGO-SKINS gdzie właściciele ustawiali swoje biura w krajach takich jak Malta i Gibraltar) i robiąc np. włam na stronę możesz być co najwyżej podejrzany jednak aby już kompletnie zetrzeć po sobie ślady to potrzebne jest czyste urządzenie lub wirtualna maszyna, serwer DNS i przeglądarka tor jeśli nie chcemy mieć zapisanych ciasteczek oraz rejestru w systemie operacyjnym (to możesz zignorować jeśli korzystasz z wirtualnej maszyny gdyż system jest emulowany).
A i dodam jeszcze że tor nie służy do monitorowania handlarzy różnej maści syfu w czarnej sieci. Gdyby tak było to ten program dawno by poszedł w zapomnienie (Ale przyznam że to mógłby być niezły pomysł jakby tak puścić w sieć fałszywy klon tora xD). Tor zostało stworzone przez służby specjalne Stanów Zjednoczonych. Grupa służb CIA potrzebowało przeglądarkę która zapewni im bezpieczne łącze sieciowe na inne strony Ameryki. O tym "wynalazku" nawet rząd USA nie wiedział na początku. I nie jest to jedyny wytwór gdyż Rosjanie także opracowali narzędzie wykonujące trasowanie cebulowe które jest oparte na systemie Linux aczkolwiek u FSB zdecydowanie popularne są metody serwerów DNS. Podobnie jest z rosyjskimi hakerami i fabrykami trolli internetowych a także innymi instytucjami jak Federalna Służba ds. Nadzoru w Sferze Łączności, Technologii Informacyjnych i Komunikacji Masowej zwany także jako Ruskomnadzor (tak to jest ta instytucja która blokuje niektóre strony internetowe xD. Choć ich blokady internetowe są kruche i nawet nie obejmują całą kraj).
@nichiimishiari: ja też używam firefoxa, btw najgorsza przeglądarka to jest i tak i tak chrome bo mam z nią tak miałem w komputerze 8 gb ram zżerało wszystko dołożyłem kolejne 8 bo do gier nie domagał i znowu chrome cały go zeżarł
Komentarze
Odśwież3 listopada 2024, 21:28
Bruh jeśli chcesz abyś nie był inwigilowany to po pierwsze używaj Tora a jeśli chcesz dbać o bezpieczeństwo swoich danych to nie udostępniasz swojej tożsamości bo nawet Tor ci nie pomoże.
Druga sprawa to Chrome też niezbyt działa poprawnie a już tym bardziej edge który tłumacząc na polski brzmi krawędź. Chyba ku*wa w działalności xD
Odpisz
Edytowano - 3 listopada 2024, 21:30
@AlMalina: siostra woli używać sceniczne dzieło muzyczne wokalno-instrumentalne, w którym muzyka współdziała z akcją dramatyczną 💀🤡
Odpisz
4 listopada 2024, 07:25
@MichalGo27: @AlMalina: tor jest dosłownie stworzony przez rząd stanów zjednoczonych do monitorowania aktywności takich tłumoków którzy temu ufają do ochrony prywatności żeby popełniać przestępstwa you dumbass
Odpisz
10 listopada 2024, 11:20
@AlMalina: tor czy VPN chroni cię przed wzrokiem twojego dostawcy internetu. Reszta możliwości inwigilacji/profilowania wciąż działa.
Odpisz
11 listopada 2024, 16:52
@Grewest: najlepsze jest to że przed dostawcą też nie chroni
Odpisz
11 listopada 2024, 17:39
@Koscioglow: Przed wzrokiem dostawcy VPNa napewno :p
Odpisz
12 listopada 2024, 11:46
@Grewest: Nic dziwnego. To nawet nie jest zadanie Tora i VPN aby całkowicie ukrywały twój ruch w sieci. Równie dobrze możesz zostać namierzony poprzez IP urządzenia które może być zgodne z twoim wcześniejszym użytkowaniem na stronach internetowych. Z resztą nie każdy VPN gwarantuje tobie tzw. tunel prywatnego połączenia do sieci. Dla przykładu NordVPN ma swoje główne serwery w USA i logi kasuje dopiero po kilku miesiącach, ExpressVPN potrafi skasować logi w przeciągu około tygodnia a lokalne serwery ma nawet w Szwecji, Podobnie jest z Cyberghost a ten posiada lokalne serwery w większości państw Europejskich a z kolei ProtonVPN także posiada wiele lokalnych serwerów w większości państw a także kasuje logi od razu co nawet posiada zezwolenie do takiego czynu jednocześnie będąc legalnym programem.
Ogólnie to Polska cyberpolicja nie jest wszechmogąca (wystarczy spojrzeć na sytuacje z KeyDropem i CSGO-SKINS gdzie właściciele ustawiali swoje biura w krajach takich jak Malta i Gibraltar) i robiąc np. włam na stronę możesz być co najwyżej podejrzany jednak aby już kompletnie zetrzeć po sobie ślady to potrzebne jest czyste urządzenie lub wirtualna maszyna, serwer DNS i przeglądarka tor jeśli nie chcemy mieć zapisanych ciasteczek oraz rejestru w systemie operacyjnym (to możesz zignorować jeśli korzystasz z wirtualnej maszyny gdyż system jest emulowany).
A i dodam jeszcze że tor nie służy do monitorowania handlarzy różnej maści syfu w czarnej sieci. Gdyby tak było to ten program dawno by poszedł w zapomnienie (Ale przyznam że to mógłby być niezły pomysł jakby tak puścić w sieć fałszywy klon tora xD). Tor zostało stworzone przez służby specjalne Stanów Zjednoczonych. Grupa służb CIA potrzebowało przeglądarkę która zapewni im bezpieczne łącze sieciowe na inne strony Ameryki. O tym "wynalazku" nawet rząd USA nie wiedział na początku. I nie jest to jedyny wytwór gdyż Rosjanie także opracowali narzędzie wykonujące trasowanie cebulowe które jest oparte na systemie Linux aczkolwiek u FSB zdecydowanie popularne są metody serwerów DNS. Podobnie jest z rosyjskimi hakerami i fabrykami trolli internetowych a także innymi instytucjami jak Federalna Służba ds. Nadzoru w Sferze Łączności, Technologii Informacyjnych i Komunikacji Masowej zwany także jako Ruskomnadzor (tak to jest ta instytucja która blokuje niektóre strony internetowe xD. Choć ich blokady internetowe są kruche i nawet nie obejmują całą kraj).
Odpisz
Edytowano - 10 listopada 2024, 20:03
Korzystam z Przeglądarki Winamp👍🏿
Odpisz
10 listopada 2024, 08:41
Skoro wszyscy mają kraść moje dane, to wybiorę ten, który pozwala mi na motywy z ulubionych gier żeby osłodzić mi okradanie mnie
Odpisz
10 listopada 2024, 11:18
@ViccyArt: Dzięki kilkum ustawieniom lub zmianą aplikacji możesz mocno ograniczyć problem
https://www.ciemnastrona.com.pl/2022/11/02/dyskusja-technostrefa-apki
A jak chcesz więcej o tym poczytać to polecam tą serię
https://www.ciemnastrona.com.pl/serie/internetowa_inwigilacja/
Odpisz
10 listopada 2024, 11:13
Polecam ZEN lub Florp(przeglądarki oparte o firefoxa).
Lub Vivaldi(przeglądarka oparta o chromium)
Ta druga jest przeładowana funkcjami, ale ja je akurat lubię
Odpisz
10 listopada 2024, 00:12
U mnie firefox króluje od ładnych kilku lat.
Odpisz
3 listopada 2024, 21:44
a ja jestem edgy i używam Firefoxa
Odpisz
3 listopada 2024, 23:36
@nichiimishiari: szkoda tylko, że coraz mniej wygląda jak lisek
Odpisz
9 listopada 2024, 20:15
@FluttershyIsNOTaDoormat: i co z tego można ikonkę zmienić w windowsie
Odpisz
9 listopada 2024, 21:25
@nichiimishiari: ja też używam firefoxa, btw najgorsza przeglądarka to jest i tak i tak chrome bo mam z nią tak miałem w komputerze 8 gb ram zżerało wszystko dołożyłem kolejne 8 bo do gier nie domagał i znowu chrome cały go zeżarł
Odpisz
9 listopada 2024, 22:55
@pvp17: może to powód dla którego mam 30 fpsów w minecrafcie
Odpisz
9 listopada 2024, 23:12
@SebekFistaszki: zależy też od procesora bo minecraft głównie obciąża procesor i ram
Odpisz
3 listopada 2024, 22:14
Poziomka lore
Odpisz
9 listopada 2024, 20:29
@wiedeni: Nie ma już Poziomki
Czy Poziomka jest w pokoju z nami? Nie ma
Odpisz
9 listopada 2024, 20:31
Czy ten "Poziomka" jest teraz z nami w pokoju?
Odpisz
9 listopada 2024, 20:14
To po prostu chrome ale czarno czerwone, nawet wspiera te same wtyczki
Odpisz
9 listopada 2024, 19:29
*Laughs in Firefox language.*
Odpisz
9 listopada 2024, 19:25
ale gówno tu wylało
Odpisz
3 listopada 2024, 23:35
jak to nie działa? U mnie normalnie się odpala
Odpisz
3 listopada 2024, 22:20
Nie rozumie
Używam opery i nie jest źle a chrome zjada mi ram
Odpisz
3 listopada 2024, 22:00
Ognisty lisek siła
A jak i on padnie to librewolf zostanie
Odpisz
3 listopada 2024, 21:48
To nie korpo, to państwo
Odpisz
3 listopada 2024, 21:42
Ja tam wolę korzystać z Opery GX
A komu sprzedaję dane, no to na to mam wywalone
Odpisz
3 listopada 2024, 21:42
Pomijając fakt, że Internet Explorer/Microsoft Edge to zawsze było gówno
Odpisz
3 listopada 2024, 21:43
aktualnie Microsoft Edge jest bardzo dobre ale jako ze to Chromium to trochę zjada ramu
Odpisz