"Zacząłem dorosłe życie od skromnej pożyczki miliona dolarów od ojca"
Opisz dokładnie problem, a jeśli potrzeba to zilustruj go screenem.
Nieuczciwa ocena
Totalnie
Nie po oczach
Jeszcze jak
Bośnia to drugi najlepszy po Polsce kraj na świecie
Pozdrawiam świetliki
Zobacz więcej popularnych memów
Komentarze
Odśwież20 grudnia 2024, 22:07
Sumienie kłuje. Wiedzą sk*rwysyny że są źli i zepsuci do szpiku kości
Odpisz
20 grudnia 2024, 23:58
@Anantashesha: Dokładnie, Bill Gates na przykład jest tak zły, że aż dał ludziom nowoczesny i wygodny system komputerowy, a dodatkowo wspiera organizacje naukowe i charytatywne 😱😱😱😡😡😡
Odpisz
21 grudnia 2024, 06:54
bo go sumienie trochę gryzie albo chce się pokazac jako ten dobry żeby się do ludzie nie czepiali
Odpisz
21 grudnia 2024, 09:01
@Katrina2712: Po prostu chce zmniejszenia podatków za wpłaty na fundację. A wpłaca na fundację swojego kumpla a ten wpłaca na jego fundację tyle samo. Sposób na zachowanie chociaż części z tego co i tak by stracił w formie podatku.
Odpisz
21 grudnia 2024, 09:02
@Katrina2712: xDDD
Odpisz
21 grudnia 2024, 20:14
Nie istnieje osoba która robi wyłącznie złe rzeczy. Ilość zła którego dokonują znacznie jednak przewyższa ilość dobra. Bill Gates mógłby robić to co wymieniłeś i jednocześnie nie gromadzić powalających ilości środków.
Odpisz
21 grudnia 2024, 20:14
Ziom, trzymaj poziom, wiem że potrafisz, a nie 'iks de'
Odpisz
22 grudnia 2024, 01:05
@Anantashesha: wytłumacz więc w jaki sposób ilość zła których dokonują ludzie bogaci przewyższa ilość dobra?
Odpisz
22 grudnia 2024, 08:39
Przede wszystkim gromadzenie ogromnej ilości środków i dóbr oraz wyzysk na ogromną skalę.
Odpisz
22 grudnia 2024, 09:22
@Anantashesha: Dlaczego gromadzenie hajsu jest czymkolwiek złym?
Odpisz
22 grudnia 2024, 10:00
Anastashesha to po prostu komunistka
Odpisz
24 grudnia 2024, 10:50
@sssstttt: Co ty pi*rdolisz
Jestem socjalistką zieloną a mój idealny system to akom
J*bię k*munizm
Przestań mi wciskać takie bzdury
Odpisz
24 grudnia 2024, 10:53
Bo liczba środków jest ograniczona i te środki mogłyby być rozdystrybuowane lepiej. Trzymając masę środków miliardy procent ponad swoje potrzeby nie pozwalają innym ludziom spełniać swoich potrzeb w pełni.
Poza tym, do takiego bogactwa nie dochodzi się pracą, a już na pewno nie uczciwie ani moralnie. Konieczny jest wyzysk.
Odpisz
24 grudnia 2024, 11:29
@Anantashesha: Czyli mówisz, że ludzie mają obowiązek dzielić się swoim majątkiem?
Odpisz
24 grudnia 2024, 16:14
Moralny? Kiedy mają więcej niż potrzebują, tak.
To nie tylko obowiązek ale i zwykły ludzki odruch który mamy od urodzenia i tylko życie w kapitalizmie go niszczy.
Dodam jeszcze, bo ludzie naprawdę różnie potrafią to rozumieć, że 'mieć tyle ile potrzebujesz' to nie jest minimum potrzebne żeby nie zdechnąć, tylko spełnienie całej piramidy potrzeb.
Odpisz
Edytowano - 24 grudnia 2024, 16:42
@Anantashesha: potrzeby są subiektywne, skąd wiesz czy Ci milionerzy właśnie nie potrzebują tego poziomu życia na jakim są? Chyba że myślisz że potrzeby można jakoś zmierzyć obiektywnie
Odpisz
24 grudnia 2024, 23:40
Można się do tego problemu zbliżać. Nikt nie potrzebuje aż tyle. To są przekroczenia o miliardy procent. Możemy się spierać ile ktoś potrzebuje w granicach kilkuset procent, góra kilku tysięcy, ale nie miliardów. Poza tym, miliarderzy gromadzą dobra ponieważ są głęboko zaburzeni.
Odpisz
Edytowano - 24 grudnia 2024, 23:55
@Anantashesha: A skąd wiesz że nikt tyle nie potrzebuję? Wspomniałaś o piramidzie potrzeb. Tak się składa że jedną częścią piramidy potrzeb jest samorealizacja. No to co jeżeli moja potrzeba samorealizacji wymaga żebym zarabiał 100k miesięcznie? I skąd teza że chęć zarabiania sporego hajsu to wynik zaburzenia?
Odpisz
Edytowano - 25 grudnia 2024, 00:28
100k miesięcznie to betka w porównaniu z niektórymi.
Ale proszę, to jest dobry moment żeby podać przykład tego jakie hobby kosztuje 90k miesięcznie, śmiało. I przy okazji możesz dodać jak to się stało że w jakimś kosmicznym cudownym przypadku boskie siły odebrały ci możliwość samorealizacji w jakikolwiek inny sposób.
A skąd wiem że nikt tyle nie potrzebuje? Bo od pewnego momentu twój poziom życia już się dalej nie podnosi. Niezależnie czy masz 10 miliardów czu 100, żyjesz tak samo komfortowo.
Co do zaburzeń, cóż, zdrowy człowiek nie ma w sobie pustki którą próbuje wypełnić gromadząc rzeczy. Bogole cierpią na zaawansowaną formę zbieractwa.
Odpisz
25 grudnia 2024, 09:59
@Anantashesha: Proszę bardzo: budowanie samolotów na przykład. Poza tym to nie musi być jedno hobby, możesz na przykład robić w ...j różnych ciekawych rzeczy i projektów, które pochłaniają ogromne ilości hajsu. A poziom życia to też nie jest rzecz mierzalna, ja mogę powiedzieć że im więcej hajsu mam tym bardziej komfortowo żyje bo mam większe poczucie bezpieczeństwa że będę mógł utrzymać życie na takim samym poziomie jak teraz lub wyższym przez wiele lat w przyszłości ze względu na swój większy majątek
Odpisz
Edytowano - 25 grudnia 2024, 23:57
To ty sobie nie wyobrażasz jak wielkie pieniądze to choćby jeden miliard złotych. Miliard złotych to wystarczająco dużo żeby żyć za ponad milion i czterdzieści tysięcy miesięcznie przez osiemdziesiąt lat.
Niech i taka osoba sobie buduje samoloty i robi co tam chce, ale nigdy nie osiągnie takiego poziomu potrzeb żeby potrzebować aż tyle, choćby żył dwieście lat, już pomijając to czy rzeczywiście potrzebuje tak drogiego hobby czy nie. Ci ludzie nie spożytkowują tych środków, tylko je gromadzą, a w dodatku pozyskują je niemoralnie i nieuczciwe.
Gromadzenie dóbr nie wynika z potrzeb, a z obsesyjnej chęci na którą należałoby odpowiedzieć terapią, a nie jej spełnianiem. To ma równie wiele sensu co powiedzieć że ktoś potrzebuje gw*łcić i mordować więc powinien móc to robić.
Ale jest jeszcze jedna kwestia. Załóżmy arguendo że oni naprawdę potrzebują tak ogromnych środków do spełnienia wszystkich swoich potrzeb. Nie zgadzam się z tym, ale załóżmy. Dlaczego jacyś konkretni ludzie mają zasługiwać na niemożliwie ogromne środki, które mogłyby spełnić dużo mniejsze potrzeby setek milionów innych ludzi. Dlaczego budowanie samolotów jednego ma być okupione śmiercią głodową tysiąca? To rażąco niesprawiedliwe i niemoralne.
Odpisz
25 grudnia 2024, 15:42
To powiedz biednemu że jest biedny.
Odpisz
20 grudnia 2024, 20:02
nie rozumiem, jak mi ktoś powie że jestem bogaty to mu odpowiadam że "tak no i co z tego ?"
Odpisz
20 grudnia 2024, 21:42
@pvp17: Więc nie jesteś wystarczająco bogaty
Odpisz
20 grudnia 2024, 22:40
@sssstttt: aż taka to rzadkość gdy ktoś bogaty się nie chwali na lewo i prawo i nie ma ego wywalonego w kosmos ? XD
Odpisz
21 grudnia 2024, 00:50
@pvp17: Tak. Jest to bardzo rzadkie. I też zależy jak zdefiniować bogactwo
Odpisz
20 grudnia 2024, 23:54
Kolejna sytuacja która nigdy sie nie wydarzyła
Odpisz
Edytowano - 15 grudnia 2024, 14:43
Hmm, bogactwo
Odpisz
15 grudnia 2024, 14:04
hehe kopalnia diamentów otrzymana na 14 urodziny robi brrrrr
Odpisz
15 grudnia 2024, 14:07
@nichiimishiari: Chciałem gdzie indziej... fatalni rodzice
Odpisz
15 grudnia 2024, 14:10
@sssstttt: "w RPA!? syn Leona Tuska dostał kopalnię w Kongo reeeee!!!"
Odpisz
15 grudnia 2024, 14:06
Jakbym ja był bogaty i by mi mówili że jestem bogaty to bym nie wydziwiał tylko się po prostu cieszył że jestem bogaty
Odpisz