@Anantashesha: now właśnie.
Z fizycznego punktu widzenia nie ma na razie żadnych sposobów na przeniesienie się pomiędzy równoległymi rzeczywistościami. Nie ma też sposobu na podróż w czasie, czego teoretycznie dowiódł Hawking. Tak naprawdę to możnaby jedynie wysłać informację do przeszłości za pomocą teoretycznych tachionów.
@Proton_0401: Hawking po prostu zrobił imprezę czy co tam było dla podróżnych w czasie. A co jeśli zrobił to inny Hawking w innym wszechświecie i wprowadziło to jakieś problemy? To nie jest pewnie prawdziwe, ale taki jest mój punkt widzenia. Możliwe też że nie odkryjemy podróży w czasie nawet przez kilka wieków. Nie wiemy tego, ale za to wiem, że właśnie się w to wkręciłem.
@Proton_0401: Znów nieprawda. Nie nie ma, tylko nie znamy. A Hawking niczego takiego nie dowiódł. Istnieją koncepcje które są spójne ze znaną nam fizyką i takie które są niespójne. To że są spójne nie znaczy że wiemy że są prawdziwe. Nauka polega na odkrywaniu kolejnych aspektów rzeczywistości i to że czegoś nie wiemy jest oczekiwane.
@Snickersik: Nie odkryjemy albo wcale, albo co najmniej kilka tysiącleci. W ciągu 50 lat cywilizacja jaką znamy przestanie istnieć i nie będzie miejsca ani środków na takie odkrycia.
@Anantashesha: ale zaczęła mi się rozkmina w głowie 🤯. Może nie znam się jakoś bardzo, ale (może) są lub będą rzeczy które w ogóle nie pasują do praw fizyki. Nie chodzi mi o to, że podróż w czasie jest lub nie jest możliwa. Masz rację, że Hawking niczego nie dowiódł w ten sposób. Nie chodziło mi że to jest prawda co pisałem tylko zwykła teoria(pewnie nie prawdziwa).
@Proton_0401: przepraszam ta czerwonka to przez przypadek ja chcialem zobaczyć wcześniejsze odpowiedzi ( co ja robię w sekcji komentarzy świątecznego mema w marcu?)
Skoro to zrobiłeś to oznacza że przeżyłeś to samo wydarzenie, czyli to oznacza ż stworzyłeś linie czasową w której ty zabijasz samego siebie, jednak ten młodszy przeżywa i robi to samo z tego samego powodu młodszej wersji siebie
Wczytywanie gifa. Możesz włączyć autostart gifów w opcjach profilu.
Komentarze
Odśwież26 grudnia 2024, 15:08
Są dwie możliwości.
1 - po zabiciu siebie natychmiast przestajesz istnieć
2 - wszechświat nie dopuszcza do zabicia siebie z przeszłości
Odpisz
27 grudnia 2024, 16:28
@Proton_0401:
3 - skoro znalazłeś samego siebie to przejdź w czasie na wigilię jejową i będziesz happy 👍🍞
Odpisz
27 grudnia 2024, 21:50
@Proton_0401: Żadna z nich nie ma fizycznego sensu.
Odpisz
27 grudnia 2024, 22:25
@Anantashesha: fizyka teoretyczna, pozdrawiam
Odpisz
28 grudnia 2024, 02:48
@Proton_0401: Nie rozumiesz o czym mówisz, pozdrawiam.
Odpisz
28 grudnia 2024, 08:17
@Anantashesha: sam koncept podróży w czasie nie ma fizycznego sensu więc czego się spodziewasz?
Odpisz
28 grudnia 2024, 19:29
@Proton_0401: Również fałsz.
Odpisz
28 grudnia 2024, 19:39
@Anantashesha: czemu?
Odpisz
28 grudnia 2024, 22:52
@Proton_0401: Ponieważ pewne koncepcje podróży w czasie mają fizyczny sens.
Odpisz
28 grudnia 2024, 23:06
@Anantashesha: jakie?
Oprócz, oczywiście, podróży w przyszłość
Odpisz
28 grudnia 2024, 23:10
@Proton_0401: Na przykład rzeczywistości równoległe.
Odpisz
28 grudnia 2024, 23:11
@Anantashesha: jak zamierzasz się przenieść z jednej do drugiej?
Odpisz
28 grudnia 2024, 23:59
@Proton_0401: Nie wiem.
Odpisz
29 grudnia 2024, 08:27
@Anantashesha: now właśnie.
Z fizycznego punktu widzenia nie ma na razie żadnych sposobów na przeniesienie się pomiędzy równoległymi rzeczywistościami. Nie ma też sposobu na podróż w czasie, czego teoretycznie dowiódł Hawking. Tak naprawdę to możnaby jedynie wysłać informację do przeszłości za pomocą teoretycznych tachionów.
Odpisz
29 grudnia 2024, 19:13
@Proton_0401: Hawking po prostu zrobił imprezę czy co tam było dla podróżnych w czasie. A co jeśli zrobił to inny Hawking w innym wszechświecie i wprowadziło to jakieś problemy? To nie jest pewnie prawdziwe, ale taki jest mój punkt widzenia. Możliwe też że nie odkryjemy podróży w czasie nawet przez kilka wieków. Nie wiemy tego, ale za to wiem, że właśnie się w to wkręciłem.
Pozdro.
Odpisz
29 grudnia 2024, 20:31
@Proton_0401: Znów nieprawda. Nie nie ma, tylko nie znamy. A Hawking niczego takiego nie dowiódł. Istnieją koncepcje które są spójne ze znaną nam fizyką i takie które są niespójne. To że są spójne nie znaczy że wiemy że są prawdziwe. Nauka polega na odkrywaniu kolejnych aspektów rzeczywistości i to że czegoś nie wiemy jest oczekiwane.
Odpisz
29 grudnia 2024, 20:33
@Snickersik: Nie odkryjemy albo wcale, albo co najmniej kilka tysiącleci. W ciągu 50 lat cywilizacja jaką znamy przestanie istnieć i nie będzie miejsca ani środków na takie odkrycia.
Odpisz
Edytowano - 29 grudnia 2024, 22:30
@Anantashesha: dobrze, masz rację.
Ale skąd taka pewność że za 50 lat cywilizacja jaką znamy przestanie istnieć?
Odpisz
29 grudnia 2024, 22:32
@Anantashesha: ale zaczęła mi się rozkmina w głowie 🤯. Może nie znam się jakoś bardzo, ale (może) są lub będą rzeczy które w ogóle nie pasują do praw fizyki. Nie chodzi mi o to, że podróż w czasie jest lub nie jest możliwa. Masz rację, że Hawking niczego nie dowiódł w ten sposób. Nie chodziło mi że to jest prawda co pisałem tylko zwykła teoria(pewnie nie prawdziwa).
Do potem.
Odpisz
29 grudnia 2024, 22:34
@Proton_0401: według mnie to nie jest prawdą że za 50 lat to będzie inna cywilizacja. To tak szybko nie działa chyba
Odpisz
29 grudnia 2024, 22:36
@Proton_0401: i czemu w ogóle zaczęliśmy rozmawiać o fizyce i przyszłości(choć serio spodobał mi się ten temat), skoro to zwykły mem?
Odpisz
29 grudnia 2024, 22:37
@Snickersik: w środku czarnych dziur istnieją rzeczy zwane osobliwościami. U nich, na przykład, podstawowe prawa fizyki przestają działać
Odpisz
Edytowano - 29 grudnia 2024, 22:38
@Snickersik: zaczęliśmy rozmawiać bo ty wyciągnąłeś trzecią opcję a potem saszeta się dołożyła że żadna nie ma fizycznego sensu
Odpisz
29 grudnia 2024, 22:40
@Snickersik: jeśli chodzi o cywilizację to możliwe że chodziło o jakiś scenariusz zagłady i raczej upadek cywilizacji
Odpisz
29 grudnia 2024, 22:45
@Proton_0401: a to sorry zrozumiałem w inny sposób
Odpisz
29 grudnia 2024, 23:04
@Proton_0401: Ponieważ żyjemy w przededniu katastrofy klimatycznej i nie robimy wystarczająco dużo by ją zatrzymać.
Odpisz
29 grudnia 2024, 23:05
@Proton_0401: Okej, w jakim sensie w osobliwościach nie działają prawa fizyki?
Odpisz
30 grudnia 2024, 19:33
@Anantashesha: napisałem że się nie znam na tym. Nie wiem czy teraz jest coś takiego ale według mnie będzie przynajmniej jedna rzecz taka
Odpisz
31 grudnia 2024, 08:11
@Snickersik: Co masz na myśli?
Odpisz
31 grudnia 2024, 09:39
@Anantashesha: dobra nieważne
Odpisz
31 grudnia 2024, 10:22
@Snickersik: Jak chcesz :)
Odpisz
18 marca 2025, 21:22
@Proton_0401: przepraszam ta czerwonka to przez przypadek ja chcialem zobaczyć wcześniejsze odpowiedzi ( co ja robię w sekcji komentarzy świątecznego mema w marcu?)
Odpisz
18 marca 2025, 21:24
@Pietrek360: też się zastanawiam
Odpisz
18 marca 2025, 21:24
@Proton_0401: ale takiej prędkości to ja się nie spodziewałem
Odpisz
18 marca 2025, 21:26
@Pietrek360: nie mam co robić
Odpisz
27 grudnia 2024, 19:28
Mnie w ogóle nie było bo spędzałem ten czas z rodziną ( zostałem zmuszony, przepraszam)
Odpisz
26 grudnia 2024, 15:50
Mnie też omineła informacja o niej
Odpisz
26 grudnia 2024, 13:26
Mnie też nie było przepraszam 😞😞😞
Odpisz
25 grudnia 2024, 18:21
Skoro to zrobiłeś to oznacza że przeżyłeś to samo wydarzenie, czyli to oznacza ż stworzyłeś linie czasową w której ty zabijasz samego siebie, jednak ten młodszy przeżywa i robi to samo z tego samego powodu młodszej wersji siebie
Odpisz
25 grudnia 2024, 18:12
Byłam tylko do 22...
Odpisz
25 grudnia 2024, 18:07
ponad 2000 komentarzy
Odpisz
25 grudnia 2024, 18:09
@nichiimishiari: Epickość
Odpisz