Oceń:

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz obrazkowy

Ważne informacje:

  1. Komentarz obrazkowy musi być powiązany z komentowanym obrazkiem
  2. ZABRONIONE są obraźliwe, wulgarne obrazki
  3. ZABRONIONE są obrazki przedstawiające osoby w pozach prowokacyjnych oraz zbliżenia piersi, pośladków i inne treści o podobnym charakterze.

Komentarze

Odśwież
Avatar miomio

3 stycznia 2025, 11:28

zaraz zaraz, ślązacy istnieją???

Pokaż wcześniejsze odpowiedzi (3)
Ukryj wcześniejsze odpowiedzi (3)
Avatar
Gooddude

7 stycznia 2025, 14:24

@miomio: tak istniejemy

Avatar miomio

7 stycznia 2025, 15:32

aint no way, ja istnieję???

Avatar Katrina2712

4 stycznia 2025, 08:09

Trochę jak szkoci xd

Pokaż wcześniejsze odpowiedzi (10)
Ukryj wcześniejsze odpowiedzi (10)
Avatar
Konto usunięte

6 stycznia 2025, 17:05

@nightmare_fredbear: taka prawda

Avatar nightmare_fredbear

6 stycznia 2025, 22:41

no właśnie serbo-chorwacki to jeden język

Avatar nightmare_fredbear

6 stycznia 2025, 14:36

Kot

Avatar Gruba_Bulwa

4 stycznia 2025, 11:31

ja tam coś jestem w stanie zrozumieć ale czasami to laga mózgu ja myjić

Avatar
Konto usunięte

4 stycznia 2025, 02:37

"śląski" to gwara, ciężko zrozumiała ale gwara a często używany zwrot pod adresem niezrozumianego ślązaka "mów po polsku" jest swego rodzaju skrótem myślowym, ale rzeczywiście może być opatrznie zrozumiany

Avatar
Konto usunięte

4 stycznia 2025, 09:53

dokładnie

Avatar malinowy_kot

4 stycznia 2025, 07:39

Wyje_my ślązaków z kraju, gadają niemal po niemiecku, a to język wrogów

Avatar Mimikkyu

5 stycznia 2025, 11:02

@malinowy_kot: 8 ślązaków się z Tobą nie zgadza

Avatar malinowy_kot

7 stycznia 2025, 08:50

@Mimikkyu: już dziesięciu
Ale jest na to prosty sposób, nie gadać po śląsku (niemiecku)

Avatar Dark_Dante

3 stycznia 2025, 20:12

No cóż, jest tam tak dużo niemieckiego, że faktycznie ciężko zrozumieć... Nie bez powodu podstawa programowa stanowi, że pierwszym językiem obcym ma być angielski, a drugi dowolny - czytaj niemiecki bo nauczycieli do innych języków nie ma.

Avatar nightmare_fredbear

Edytowano - 3 stycznia 2025, 21:54

@Dark_Dante: bobrze, j...ć ni*miecki

U nas w szkole jest oddział liceum i technikum, liceum ma ni*miecki, włoski, hiszpański i francuski, podczas gdy technikum ma tylko ni*miecki, i nawet ITN z innego języka nie można sobie załatwić będąc w technikum, bo "nie jest przewidziany w programie klasy"

Ale ja mam to w pi......, hiszpańskiego nauczyłem się sam i mam certyfikat DELE B1, a na ni*mieckim regularnie uświadamiam babkę, że będę pisał maturę z hiszpańskiego

Avatar ptasznik5

3 stycznia 2025, 10:45

Kwestia jest taka że pierwszy i drugi "ktoś" to dwie inne osoby

Avatar majonez_winiary

3 stycznia 2025, 10:31

Mieszkam na Śląskim, a nie umiem w tą całą gwarę

Pokaż wcześniejsze odpowiedzi (4)
Ukryj wcześniejsze odpowiedzi (4)
Avatar Kj0603

3 stycznia 2025, 10:41

@majonez_winiary: nie jest tak źle
Tylko jak się moi koledzy z Poznania dowiedzieli że tam mieszkałem
To wyżywalinie że sram węglem xd

Avatar majonez_winiary

3 stycznia 2025, 10:43

@Kj0603: xD
Nie jest źle, ale imo nie jest tak mega jak się wydaje
Jak mi się uda, to kiedyś przeprowadzę się w góry (fajna atmosfera tam panuje)

Avatar Kj0603

3 stycznia 2025, 10:26

Dosłownie wychowałem się na ślasku
A nie znam ślaskiego
Wiem tylko że wiadro to kibel
Węgiel to wungiel
A kilof to haczka

Avatar
Konto usunięte

3 stycznia 2025, 10:22

Bo to jest gwara polskiego. Tak jak gwara Krakowska, gwara Mazowiecka, albo gwara kaszubska

Pokaż wcześniejsze odpowiedzi (3)
Ukryj wcześniejsze odpowiedzi (3)
Avatar
Konto usunięte

4 stycznia 2025, 02:40

@Otis_: kaszubski jest tak zwanym językiem regionalnym, co znaczy że właściwie to językiem jest ale takim trochę "gorszym" (użyłem tego słowa z braku innego ale nie mam nic do kaszubów )

Avatar
Konto usunięte

4 stycznia 2025, 02:44

ta wypowiedź jest już prawie całkowicie poprawna ponieważ prawie wszyscy Kaszubi identyfikują się jako Polacy, w prawdzie jest mniejszość która tych poglądów nie podziela ale ich jest tak mało że zazwyczaj wszystkich uznaje się za polaków

Opisz dokładnie problem, a jeśli potrzeba to zilustruj go screenem.

Opisz problem

Dołącz screena

Bośnia to drugi najlepszy po Polsce kraj na świecie

Fajnie że odpowiedzieli

Znak czasów

Tymi się chodzi

Pozdrawiam świetliki

Rel

Zobacz więcej popularnych memówpopularne memy strzałka