Opisz dokładnie problem, a jeśli potrzeba to zilustruj go screenem.
Fajnie że odpowiedzieli
Tymi się chodzi
Pozdrawiam świetliki
Niestety nie dla pracownika banku kiełbasa
Bracie gdzie jesteś? Gdzie się schowałeś?
To będzie bolało
Zobacz więcej popularnych memów
Komentarze
Odśwież30 września 2025, 17:00
Albo gdy myli AK na kaliber 5,45 x39 z „Kałachem” na kaliber 7,62 x 39
Odpisz
15 stycznia 2025, 14:57
To oczywiste akm jest lekkszy i ma komorę wystrzału 4.
Odpisz
15 stycznia 2025, 19:14
@Wojo3200: łatwo rozpoznać po kompensatorze podrzutu i uchwycie z tworzywa
Odpisz
26 stycznia 2025, 19:18
@Towarisz: rel
Odpisz
19 stycznia 2025, 16:15
O to AK-47?
Tymcasem M16 w Rogu: Czekaj Co Nie-
Odpisz
16 stycznia 2025, 05:44
Ja tak nazywam każdą broń
Odpisz
17 stycznia 2025, 17:16
@JaJestemZWami: "Patrz moje AK-47!" *przynosi halabardę*
Odpisz
18 stycznia 2025, 12:23
@JaJestemZWami: "popatrz na moje AK-47"
*przynosi kartaczownicę gatlinga*
Odpisz
15 stycznia 2025, 19:35
Odpisz
15 stycznia 2025, 21:21
@DHF1232: AK-47 produkowano do roku '49, potem już tylko ulepszony model, czyli AKM. Swoją drogą, ten automat (he, he), nigdy się nie nazywał "AK-47", tylko zwyczajnie "AK". Od nazwiska autora, któremu projekt ukradziono i zmarł w nędzy, gdy pół świata się mordowało jego bronią.
Odpisz
15 stycznia 2025, 23:28
@DHF1232: kałach to kałach, a tu są jakieś minimalne różnice rozpoznawalne tylko przez ogarniętych w temacie
Odpisz
16 stycznia 2025, 00:12
@Dark_Dante: Dokładnie tak powinien umrzeć autor narzędzia mordu. W nędzy.
Odpisz
Edytowano - 16 stycznia 2025, 08:55
@Anantashesha: A tak powinnaś się zachować taka osoba jak ty. Zamknąć się.
Odpisz
16 stycznia 2025, 09:36
@Dominator4021: Dziękuję, dziękuję, naprawdę nie musicie, już wystarczy tych gratulacji
Odpisz
16 stycznia 2025, 12:58
@Anantashesha: Michaił Kalshnikov zrbił tylko narzędzie (w jego zamyśle do obrony ojczyzny)
Odpisz
16 stycznia 2025, 13:59
@Dark_Dante: porównaj to do Eugene'a Stoner'a który za stworzenie platformy AR-15 dostał miliony dolarów i luskusowy dom w Los Angeles
Odpisz
16 stycznia 2025, 17:27
@Towarisz: Każda broń palna jest narzędziem mordu i nie da się nią nikogo obronić. Można tylko zabijać i kaleczyć.
Odpisz
16 stycznia 2025, 17:55
@Anantashesha: To czym można bronić kraj przed armią przeciwnika?
Odpisz
16 stycznia 2025, 19:37
@Anantashesha: np napastnika
Odpisz
17 stycznia 2025, 07:04
@DHF1232: Przede wszystkim kraj to abstrakcyjna koncepcja która nie istnieje w rzeczywistości i nie można jej bronić. Broni się ludzi.
Odpisz
17 stycznia 2025, 08:01
@Anantashesha: Czyli jak wybucha wojna, to atakowani są losowi ludzie nawet w kraju... przepraszam, w rejonie pobliskim z granicami na mapie podpisanymi nic nie znaczącą nazwą jakby jakiegoś kraju czy coś, ale czegoś takiego nie ma. Czyli Rosja nie atakuje Ukrainy tylko tak o randomowych ludzi w randomowym miejscu wylosowanym w grze w darta rzucanego w mapę świata?
Odpisz
17 stycznia 2025, 08:37
@DHF1232: No weź się zastanów.
Odpisz
17 stycznia 2025, 11:31
@Anantashesha: No weź się nie zesraj. Nie masz argumentu na to co powiedziałem?
Odpisz
17 stycznia 2025, 14:54
@DHF1232: oczekujesz argumentów od lewaka?
Odpisz
17 stycznia 2025, 15:00
@DHF1232: Nie, nie mam argumentów na brak rozumu.
Odpisz
17 stycznia 2025, 15:53
@Anantashesha: Ja miałem
Odpisz
17 stycznia 2025, 20:47
@DHF1232: To je zastosuj na sobie.
Odpisz
16 stycznia 2025, 03:40
Dużo pierdzielenia w komentarzach a nikt nawet nie wspomniał o najważniejszym cyzli po co w ogóle powstał AKM zamiast kontynuować produkcje AK.
Podpowiedź: Amunicja pośrednia.
Odpisz
16 stycznia 2025, 18:20
@whereswally: @whereswally: moment, moment. Koncepcja amunicji pośredniej istniała od lat, a urzeczywistnili ją na szeroką skalę niemiaszki.
Co do AK i AKM, to miały wspólną amunicję: 7.62 x39 mm. AKM jest po prostu zracjonalizowaną wersją do wielkoskalowej produkcji, czyli różni ja parę bzdetów (zeszyt obok) od pierwowzoru, które miały poprawić jej trwałość, ułatwić produkcję, a jednocześnie obniżyć koszty otrzymania i utrzymania sprawnej broni w liczbie kilku milionów.
Wot wsio, powiedział Kałasznikow trafiając w butelkę wódki (a celował w korek).
A i tak Fiodorow spłodził pierwszą rosyjską indywidualną broń automatyczną.
Odpisz
17 stycznia 2025, 07:29
@whereswally: dopiero AK-74 był na 5.45x39
Odpisz
17 stycznia 2025, 16:37
@Ekspres_kolbowy: Automat Fiodorowa to raczej nie te same sfery co AK, Fiodorow pluł pełnowymiarową amunicją karabinową przez co bardziej bym go porównał do karabinów typu FAL lub G3
Odpisz
17 stycznia 2025, 17:08
@SonnyCrockett: pełna zgoda, oba automaty strzelały pełnowymiarową amunicją.
Chodzi mi o filozofię - jeden żołnierz mogący pokryć ogniem duży obszar, a to jest podstawowe zadanie indywidualnej broni automatycznej.
Swoją drogą, carscy Rosjanie mieli dużo ciekawych patentów oraz innowacji pola walki.
Np pod Przasnyszem miała miejsce pierwsza w dziejach bitwa zmechanizowana (bo opancerzonych samochodów pancerzem nazwać nie można).
Odpisz
17 stycznia 2025, 17:41
@Ekspres_kolbowy: rosyjskie pomysły z tamtych czasów były ciekawe, nawet te nieudane jak Ampułomiot
Odpisz
16 stycznia 2025, 00:11
Jedno narzędzie mordu, drugie narzędzie mordu, jeden pies
Odpisz
16 stycznia 2025, 18:24
@Anantashesha:
Lepiej od razu wszystkich zagłodzić, zatruć czy zabić bronią biologiczną (wszystko uskuteczniane w ZSRR)
Odpisz
17 stycznia 2025, 07:03
@Ekspres_kolbowy: Lepiej nie zabijać nikogo, patałachu.
Odpisz
Edytowano - 17 stycznia 2025, 13:51
@Anantashesha: Lepiej nie pisać głupot. Albo w ogóle nie pisać.
Odpisz
17 stycznia 2025, 13:51
@Anantashesha: Trolling, twoje komentarze, jeden pies.
Odpisz
17 stycznia 2025, 14:58
@Dominator4021: To siedź cicho
Odpisz
17 stycznia 2025, 16:33
@Anantashesha: Ale to ty dzwonisz.
Odpisz
17 stycznia 2025, 17:00
@Anantashesha:
Przecież komunizm polega na rewolucji, a to oznacza spiralę przemocy i wprowadzenie systematycznego (systemowego) terroru.
Antypatyczna amebo umysłowo.
Odpisz
17 stycznia 2025, 20:06
@Ekspres_kolbowy: Co mnie k*rwa obchodzi twój k*munizm? Tak go kochasz to dalej się do niego pałuj. J*bać k*munizm.
Odpisz
18 stycznia 2025, 10:08
@Anantashesha:
Przypominam, że należy wziąć pigułki na rozwolnienie umysłowe.
Odpisz
18 stycznia 2025, 13:48
@Ekspres_kolbowy: Przypominam że jak się nie ma nic mądrego do powiedzenia to należy się zamknąć.
Odpisz
15 stycznia 2025, 10:17
Oczekujesz że ziomy co nie interesują się wojskiem będą rozróżniać coś co na pierwszy rzut oka jest takie same?
Odpisz
15 stycznia 2025, 10:23
tak
Odpisz
15 stycznia 2025, 10:24
@Kj0603: głupek!
Odpisz
15 stycznia 2025, 10:25
łatwo to zapamiętać
AK 47 ma drewniany chwyt
AKM ma chwyt z tworzywa
Odpisz
15 stycznia 2025, 10:35
@Kj0603: tyle że to nie prawda
Odpisz
Edytowano - 15 stycznia 2025, 10:37
@Neoneq: no to co prawda
To była zmiana do ułatwienia masowej produkcji
Odpisz
15 stycznia 2025, 10:37
@Kj0603: akm i ak 47 mają drewniane kolby
Odpisz
15 stycznia 2025, 10:37
@Neoneq: nie kolby tylko chwyty
Odpisz
15 stycznia 2025, 12:27
@Kj0603: militarne świry kiedy ktoś nie odróżnia losowych modeli (oba działają tak samo i są do zabijania)
Odpisz
15 stycznia 2025, 19:15
nie działają tak samo bo ak ma zamek frezowany, a akm tłoczony (wpływa to głównie na koszt produkcji)
Odpisz
16 stycznia 2025, 05:47
@Kj0603: czemu od razu nie zrobiono normalnego chwytu zamiast potem dodawać go w dls
Odpisz
16 stycznia 2025, 10:19
@Towarisz: ogólnie AKM to tania wersja AK 47
Choć nie wiem czemu ale 47 tak się w mediach wybił jak nawet do masowej produkcji nie wszedł
Odpisz
15 stycznia 2025, 21:05
@DHF1232 ten akm jest na 22rl ? że taką małą komorę mają ?
Odpisz
15 stycznia 2025, 15:18
Dosłownie ja.
Odpisz
15 stycznia 2025, 10:20
Rel
Jeszcze jak nazwa AK 74 AK 47
albo jak nazwa bwp czołgiem...
Odpisz
15 stycznia 2025, 13:27
@Kj0603: nazwanie BWP czołgiem warte kary śmierci jest
Odpisz
15 stycznia 2025, 12:09
Albo ogólnie nazywać kałacha AK-47. To 47 to dodatek zachodu określający prototyp z 1946-47. U Sowietów był to po prostu AK - Avtomat Kalashnikova.
Odpisz
15 stycznia 2025, 12:28
@Danteusz: ja nazywam to kalachem I każdy wie
Odpisz
15 stycznia 2025, 11:53
TO NIE JEST MOJA RĘKA!
Odpisz