Opisz dokładnie problem, a jeśli potrzeba to zilustruj go screenem.
Jak myślicie, skąd się tam wziął?
Mało znany szczegół
To by wystarczyło
Tymi się chodzi
To właśnie dlatego dzieci uważają je za takie cool
Nie tym razem, nie po tym co robiłeś z betoniarką
Zobacz więcej popularnych memów
Komentarze
Odśwież25 stycznia 2025, 08:35
Czesi w 1939 uczestniczyli w inwazji na Polskę.
Odpisz
25 stycznia 2025, 11:46
@Tajdeus: Po aneksji Czechosłowacji jasne było, że i oni do nas przyjadą w 39. Mimo wszystko to Słowacy jako marionetkowe państwo III rzeszy byli bardziej skłonni do kolaboracji i nawet jako okupanci mieli skrawek polskiej ziemii.
Odpisz
25 stycznia 2025, 12:49
@Tajdeus: Czesi okupują nam połowę Cieszyńskiego Śląska
Odpisz
26 stycznia 2025, 08:36
minusy za prawdę
Odpisz
28 stycznia 2025, 22:08
@Tajdeus: a my najechaliśmy na nich z ruskimi
Odpisz
29 stycznia 2025, 03:24
@Annika1: a oni nas w średniowieczu
Odpisz
29 stycznia 2025, 10:16
umm miałam na myśli zeszły wiek.
W średniowieczu albo najeżdżałeś albo ciebie najeżdżali. Opcjonalnie można było przekazać komuś ziemię w spadku i wkurzyć resztę rodu
Odpisz
29 stycznia 2025, 12:14
@Annika1: w każdym razie oni okupują mam ziemie. Nie mówiąc o Polakach żyjących w śląskiej części Czech.
Odpisz
29 stycznia 2025, 21:37
...jeśli masz na myśli Łużyczan, to są w Czechach, Polsce i Saksonii. I o ile kojarzę to odkąd mateczka Rossija podzieliła dobytek po WŚII, to nic nam nie zabrali. Przynajmniej nic sensownego (bo kojarzę jakąś chryję z okazji granicy na rzece, która zmieniła koryto ale nie jestem pewna czy to z Czechami było)
Odpisz
23 stycznia 2025, 17:28
A Słowacja?
Odpisz
23 stycznia 2025, 17:32
@Alfa7: A Niemcy?
Odpisz
23 stycznia 2025, 17:34
@Rhokai: Larper Starmagedona 🫵
Odpisz
23 stycznia 2025, 17:35
@Alfa7: Koledzy Węgrów. Imo spoko sąsiad (Funfact: Słowacja stworzyła serial animowany Sąsiedzi)
Odpisz
23 stycznia 2025, 17:45
@Rhokai: "Germany, he is pain in my assholes,"
Odpisz
23 stycznia 2025, 17:48
@Alfa7: tak szczerze Słowacja jest lepsza od Czech
Odpisz
23 stycznia 2025, 18:00
@Rhokai: Berlin i Moskwa powinny wrocic do macierzy (Polski)
Odpisz
24 stycznia 2025, 22:06
@AlMalina: Czesi już nie tak fajni jak Słowacy
Odpisz
Edytowano - 26 stycznia 2025, 09:49
@AlMalina: jeżeli chodzi o sąsiadów to zostali oni stworzeni w czasach gdy istniała jeszcze Czechosłowacja. Po jej rozpadzie Pat i Mat stali się produktem tylko czeskim
Odpisz
Edytowano - 26 stycznia 2025, 19:10
@Shrexbox: Był to produkt Czeski ale podczas bloku wschodniego serial był produkowany na zlecenie Słowacji. Dodatkowo w Czechach zakazano emisję Sąsiadów z lat 1979-1985 gdyż według niektórych serial ten symbolizował skłóconą przyjaźń Rosyjsko-Chińską. Dodatkowo autorzy byli przymuszani do zmiany koloru bluzki Mata z czerwonego na szary. W odcinku "Klucz" z 1989 roku Mat ponownie uzyskał czerwoną bluzę.
Tak poza tym ten animowany serial w języku polskim nazywa się "Sąsiedzi". W języku czeskim i słowackim przyjęto nazwę "Pat & Mat"
Ciekawe jest jeszcze to że serial zdobył zainteresowanie na zachodniej Europie w latach 1980
Odpisz
Edytowano - 26 stycznia 2025, 09:47
A Słowacja i Litwa?
Odpisz
25 stycznia 2025, 03:51
A co z Bałtykiem
To przecież mój ulubiony kraj
Odpisz
24 stycznia 2025, 18:02
Właśnie polacy lubią raczej tylko Słowację i Litwę, Czechów za bardzo nie
Odpisz
24 stycznia 2025, 18:44
minusy za prawdę
Odpisz
25 stycznia 2025, 12:49
boli was prawda
Odpisz
23 stycznia 2025, 17:37
Imo Czechy, Słowacja i Białoruś to spoko sąsiedzi. Kaliningrad powinien należeć do nas lub do Czech a reszta sąsiadów to gnidy
Odpisz
23 stycznia 2025, 17:54
@AlMalina: "Bialorus to spoko sąsiedzi" XDDDD
Odpisz
23 stycznia 2025, 17:57
@piotrkacz: No a jak. Oczywiście że są
Odpisz
23 stycznia 2025, 17:59
@AlMalina: pchanie nielegalsów na naszą granicę: "ale heca nie ma mnie"
Bycie w znacznej mierze marionetką Rosji: "ale heca jednak nie"
Chyba że mówimy o ludziach jako zwyklych ludziach, to sie nie wypowiem, nie znam za wielu
Odpisz
23 stycznia 2025, 18:07
@piotrkacz: "pchanie nielegalsów na naszą granicę"
^ Literalnie my od 2010 roku prowadzimy wojnę hybrydową na Rosję o wrak na Smoleńsku i jednocześnie poprzedni rząd robił z tego propagandę fabrykując dowody i nie pokazując pozostałych nagrań z przeprowadzonych badań. I kto tu jest wrogiem?
"Bycie w znacznej mierze marionetką Rosji"
^ To tak jak my jesteśmy marionetką USA a teraz jeszcze Brukseli xD
A poza tym mi chodziło o sam naród a nie rząd XD
Odpisz
23 stycznia 2025, 18:15
@AlMalina: okej, bo ja się skupiłem na państwie jako państwie
nie jako narodzie
stopień zależności się wydaje trochę inny pomiędzy Polską a USA i Rosją a Białorusia
tematu Smoleńska nie zgłębiałem jakoś co nie zmienia faktu, że właściwie jedynym poprawnym rozwiązaniem byłoby zwrócenie wraku przez Rosję
Odpisz
Edytowano - 23 stycznia 2025, 18:38
@piotrkacz: Racja! stopień zależności wydaje się trochę inny... Ale w rzeczywistości nie jest. Nasz rząd potrafił nawet się zrobić w ch**a gdy kupiliśmy samoloty F16 do których nie tylko nie mamy systemu ale nawet amunicji XDDDDDD
Dla przykładu Turcja nie zgodziła się na kupno a za drugim razem zgodziła się ale na ich warunkach, tzn. że mogą m.in.: zmodyfikować system, zmodyfikować zbrojenie, ulepszyć działa amunicyjny lub je zmienić, naprawić według własnych standardów a także samodzielnie stworzyć niektóre części według schematów producenta
"co nie zmienia faktu, że właściwie jedynym poprawnym rozwiązaniem byłoby zwrócenie wraku przez Rosję"
^ I co po tym? Zdobędziemy złom i od razu "tajemnica" się ujawni? Może lepiej zapytam, co robili nasi rządzący aby uzyskać ten wrak? Jakoś zestrzelony holenderski samolot na Donbasie nie było problemu odzyskać.
A u nas? Platfusy pie***liły że Tu-154 je*nął w drzewo i się rozsypał a Pisowcy że w skrzydle była bomba. I jeszcze ten Macierewicz który wszędzie widzi "ludzi Putina":
(A on był odpowiedzialny za śledztwo w sprawie katastrofy Smoleńskiej. Wstyd mi za takie państwo i nie tylko z tego powodu...)
Odpisz
23 stycznia 2025, 19:25
@AlMalina: z tą Białorusią to przegiąłeś pałę
Odpisz
Edytowano - 23 stycznia 2025, 19:53
@FluttershyIsNOTaDoormat: Niby z czym ja przegięłam? Białorusini nic do nas nie mają i nie mieli XD. A nawet lubią nas bardziej niż Niemcy i Litwini, o Ukraińcach to nawet nie wspominając
Odpisz
Edytowano - 24 stycznia 2025, 18:56
@piotrkacz: wypowiem sie, bo często wystawiałam im TaxFree: większość roszczeniowych i pretensje o wszystko. Czyli jak ukraincy którzy przyjechali dobrymi samochodami: tam mają pieniądze to myślą że wszędzie są panami
Odpisz
23 stycznia 2025, 17:45
Ostatnio oglądałem serię ze smartami u 5 sposobów na i od tego czasu mam straszną ochotę odwiedzić Czechy. Fakt że można tam legalnie palić marihuanine tylko wspomaga tą chęć
Odpisz
23 stycznia 2025, 17:41
kurevsko dobre novinky
Odpisz
23 stycznia 2025, 17:07
Odpisz