Oceń:

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz obrazkowy

Ważne informacje:

  1. Komentarz obrazkowy musi być powiązany z komentowanym obrazkiem
  2. ZABRONIONE są obraźliwe, wulgarne obrazki
  3. ZABRONIONE są obrazki przedstawiające osoby w pozach prowokacyjnych oraz zbliżenia piersi, pośladków i inne treści o podobnym charakterze.

Komentarze

Odśwież
Avatar Tajdeus

25 stycznia 2025, 08:35

Czesi w 1939 uczestniczyli w inwazji na Polskę.

Pokaż wcześniejsze odpowiedzi (6)
Ukryj wcześniejsze odpowiedzi (6)
Avatar
Konto usunięte

29 stycznia 2025, 12:14

@Annika1: w każdym razie oni okupują mam ziemie. Nie mówiąc o Polakach żyjących w śląskiej części Czech.

Avatar Annika1

29 stycznia 2025, 21:37

...jeśli masz na myśli Łużyczan, to są w Czechach, Polsce i Saksonii. I o ile kojarzę to odkąd mateczka Rossija podzieliła dobytek po WŚII, to nic nam nie zabrali. Przynajmniej nic sensownego (bo kojarzę jakąś chryję z okazji granicy na rzece, która zmieniła koryto ale nie jestem pewna czy to z Czechami było)

Avatar Alfa7

23 stycznia 2025, 17:28

A Słowacja?

Pokaż wcześniejsze odpowiedzi (7)
Ukryj wcześniejsze odpowiedzi (7)
Avatar Shrexbox

Edytowano - 26 stycznia 2025, 09:49

@AlMalina: jeżeli chodzi o sąsiadów to zostali oni stworzeni w czasach gdy istniała jeszcze Czechosłowacja. Po jej rozpadzie Pat i Mat stali się produktem tylko czeskim

Avatar AlMalina

Edytowano - 26 stycznia 2025, 19:10

@Shrexbox: Był to produkt Czeski ale podczas bloku wschodniego serial był produkowany na zlecenie Słowacji. Dodatkowo w Czechach zakazano emisję Sąsiadów z lat 1979-1985 gdyż według niektórych serial ten symbolizował skłóconą przyjaźń Rosyjsko-Chińską. Dodatkowo autorzy byli przymuszani do zmiany koloru bluzki Mata z czerwonego na szary. W odcinku "Klucz" z 1989 roku Mat ponownie uzyskał czerwoną bluzę.

Tak poza tym ten animowany serial w języku polskim nazywa się "Sąsiedzi". W języku czeskim i słowackim przyjęto nazwę "Pat & Mat"

Ciekawe jest jeszcze to że serial zdobył zainteresowanie na zachodniej Europie w latach 1980

Avatar Shrexbox

Edytowano - 26 stycznia 2025, 09:47

A Słowacja i Litwa?

Avatar Rebelian_Chaosu

25 stycznia 2025, 03:51

A co z Bałtykiem

To przecież mój ulubiony kraj

Avatar
Konto usunięte

24 stycznia 2025, 18:02

Właśnie polacy lubią raczej tylko Słowację i Litwę, Czechów za bardzo nie

Avatar
Konto usunięte

24 stycznia 2025, 18:44

minusy za prawdę

Avatar
Konto usunięte

25 stycznia 2025, 12:49

boli was prawda

Avatar AlMalina

23 stycznia 2025, 17:37

Imo Czechy, Słowacja i Białoruś to spoko sąsiedzi. Kaliningrad powinien należeć do nas lub do Czech a reszta sąsiadów to gnidy

Pokaż wcześniejsze odpowiedzi (7)
Ukryj wcześniejsze odpowiedzi (7)
Avatar AlMalina

Edytowano - 23 stycznia 2025, 19:53

@FluttershyIsNOTaDoormat: Niby z czym ja przegięłam? Białorusini nic do nas nie mają i nie mieli XD. A nawet lubią nas bardziej niż Niemcy i Litwini, o Ukraińcach to nawet nie wspominając

Avatar Katrina2712

Edytowano - 24 stycznia 2025, 18:56

@piotrkacz: wypowiem sie, bo często wystawiałam im TaxFree: większość roszczeniowych i pretensje o wszystko. Czyli jak ukraincy którzy przyjechali dobrymi samochodami: tam mają pieniądze to myślą że wszędzie są panami

Avatar GHouste

23 stycznia 2025, 17:45

Ostatnio oglądałem serię ze smartami u 5 sposobów na i od tego czasu mam straszną ochotę odwiedzić Czechy. Fakt że można tam legalnie palić marihuanine tylko wspomaga tą chęć

Avatar rosomak123

23 stycznia 2025, 17:41

kurevsko dobre novinky

Avatar
SpoconaCebula

23 stycznia 2025, 17:07

Opisz dokładnie problem, a jeśli potrzeba to zilustruj go screenem.

Opisz problem

Dołącz screena

Avatar BlackMorbius61
Dodane przez: BlackMorbius61

Jak myślicie, skąd się tam wziął?

Mało znany szczegół

To by wystarczyło

Tymi się chodzi

To właśnie dlatego dzieci uważają je za takie cool

Nie tym razem, nie po tym co robiłeś z betoniarką

Zobacz więcej popularnych memówpopularne memy strzałka