"The Doll" ~ Stanley Wokulski
Opisz dokładnie problem, a jeśli potrzeba to zilustruj go screenem.
To bilet w jedną stronę skarbie
Miło z ich strony, śliczne są
Cel namierzony
Natychmiast grajcie lepiej, bo jak nie...
Jedna wioska nadal stawia opór najeźdźcom
Należy się za piękne oczy
Zobacz więcej popularnych memów
Komentarze
Odśwież16 lutego 2025, 23:18
Ja w wieku 22 lat kupiłem dom z działką, co prawda niewielką i do remontu, całkowicie sam na niego zarobiłem i obecnie go remontuje po pracy
Odpisz
17 lutego 2025, 16:36
@kola3492: skąd w wieku 22 lat miałeś tyle kasy? Pytam serio, zazdroszczam i podziwiam za zaradność
Odpisz
17 lutego 2025, 16:59
@kola3492: ja w wieku 31 lat wątpię czy kiedykolwiek będzie mi dane mieszkać na swoim
Odpisz
17 lutego 2025, 17:07
@Mimikkyu: To proste, wziął kredyt
Odpisz
17 lutego 2025, 17:17
@Mimikkyu: w internecie każdy kasą chwalić może się lol
Odpisz
17 lutego 2025, 19:26
@Mimikkyu: Wszystko jest możliwe kiedy kłamiesz
Odpisz
17 lutego 2025, 20:32
@Mimikkyu: po technikum od razu do pracy na 2 zmiany, w soboty, niedzile i święta rozwoziłem żarcie, wtedy bylo lepiej płatne, po 2 latach zmieniłem prace na 4 brygadówkę i doszło do tego, że przekroczyłem nie tylko ugle dla młodych, ale też weszłem na 2 próg podatkowy.
Odpisz
17 lutego 2025, 21:48
@kola3492: Jasne xD
Odpisz
17 lutego 2025, 22:02
@kola3492: No tak, pracowanie dużo za dużo może doprowadzić do dorobienia się szybko, ot może też doprowadzić do zajeżdżenia się i nie dorobienia
Odpisz
17 lutego 2025, 23:25
@poprawka: A najlepsze że też nie może doprowadzić do dorobienia się szybko. Zapi*rdalając na dwa etaty (16 godzin dziennie) przez pięć dni w tygodniu - gdzie już masz jakąś połowę czasu na spanie tyle ile ci potrzeba dziennie, bo doba ma tylko 24 godziny, a jeszcze jedzenie, dojazdy, higiena, zakupy, sprzątanie, załatwianie okazjonalnych spraw poza domem, nie mówiąc o jakimś życiu społecznym - plus 8 godzin dziennie w każdy weekend, to przez dwa lata, za średnią krajową (a nie ma ch*ja żeby od razu po samym technikum tyle zarabiać bez znajomości, to ponad 8 tysięcy) i żyjąc za przeciętne koszty, zarobisz około 235 tysięcy złotych. No to teraz sprawdź sobie ceny rynkowe domów i to jeszcze z działką. No fakt, na jakimś zadupiu, terenach obsuwowych albo zagrożonych powodzią jakąś małą ruderę dostaniesz, ale no k*rwa bez jaj xD
Człowiek który pracuje normalną ilość czasu, żyje zdrowo, co jakiś czas zapewnia sobie drobne przyjemności i prowadzi życie społeczne, a nie ma bogatych starych ani znajomości, NIGDY nie będzie sobie mógł pozwolić na dom bez kredytu. Może na małe mieszkanie, po wielu latach intensywnego oszczędzania.
Odpisz
Edytowano - 18 lutego 2025, 08:14
@Anantashesha: Kompletnie da się przekroczyć średnią krajową zaraz po technikum, tylko że nie da się tego osiągnąć z pomocą pracodawcy. Branie fuch z czymś, co szybko stanie się fachem w ręku i olewanie podatków biorąc za fuchę i tak prawie wartość rynkową na którą ta praca jest wyceniona przez firmy płacące podatki.
Wiele osób przez idiotyzm rodziców wchodziło w dorosłość z długami na setki tysięcy i na ile by to nie było przej...ne, to nadal da się spłacić.
Jest się w ryzykownej, szarej strefie, ale zapie....em da się brutalnie wj...ć w zarobki gromadzące faktyczny majątek. Jak się nagromadzi zasobów, wiedzy i znajomości wystarczających do prowadzenia biznesu, to można se nawet rozsądnie jakiś oficjalny średniej skali biznes zacząć.
Ale owszem, rynek pracy i próby prowadzenia małego biznesu są problemem a nie rozwiązaniem jeżeli chodzi o majątek.
A zapewnianie sobie przyjemności, to dzięki marketingowi wymaga dyscypliny jak cholera, bo oczywiście że chętnie przepali każdy dochód xD
A, jeszcze przypomniało mi się o moim dorabianiu przy organizacji imprez. Z tego co widziałem, jak zmiany po 12-16h są przez pracodawcę opłacane wybitnie, to pojawia się kultura używek w trakcie pracy. Tak oto zarabianie dobrze jest początkiem dna, a jeszcze i tak pracujesz za dużo żeby mieć życie poza pracą
Odpisz
18 lutego 2025, 15:02
@BetonowyMur: nie kazdy dostanie kredyt dziecko
Odpisz
18 lutego 2025, 16:46
@poprawka: Zmieniam zdanie, uważam że zaraz po technikum, a nawet bez szkoły, można zarobić w krótkim czasie miliony, a nawet setki milionów.
Odpisz
18 lutego 2025, 23:50
@Anantashesha: źle się wyraziłem, pracowałem 8h w firmie w której były zmiany ranne i popołudniowe, pierwsze 3 msc przerobiłem za minimalną krajową, a kolejne srednia wypłata to było koło 6k, zależy ile było nadgodzin, jeść można w pracy, umyć też. Dom nie duży to fakt-100m, 45km od krakowa, czy to dużo ? Do drodze do pracy i tak mam sklepy nie muszę specjalnie wyjeżdzać. Znajomych to fakt nie mam dużo, ale w pracy mam za dużo kontaktu z ludźmi i po pracy jedyna rzecz jakiej chce to spokój i cisza
Odpisz
18 lutego 2025, 23:53
@poprawka: W niepołomicach jest 1 taka firma która słynie z tego że pracuja tam po proszku.
Odpisz
19 lutego 2025, 12:03
@kola3492: Chata w GTA SA się nie liczy
Odpisz
19 lutego 2025, 21:55
@kola3492: I ile cię kosztował ten dom?
Odpisz
19 lutego 2025, 21:58
@honhenim09: No k*rwa jak raz się zgadzam
Odpisz
20 lutego 2025, 08:12
@Anantashesha: 120k, a od tamtego czasu wymieniłem dachówki na blache 7k, okna 5k, drzwi 3k, instalacje elektryczną 3k i teraz czekam na temperatury na plusie żeby zająć się hydrauliką
Odpisz
20 lutego 2025, 16:30
@kola3492: 120k to jest 5k miesięcznie przez dwa lata. Żyłeś za 1k miesięcznie?
Odpisz
21 lutego 2025, 09:07
@Anantashesha: A nawet za mniej czasami, jak pisałem wcześniej w wekendy rozwoziłem żarcie, więc wekendy miałem zajęte, pokuj 500zł mnie kosztował, wiec dużo wydatków nie miałem
Odpisz
21 lutego 2025, 14:30
@kola3492: No to chyba się żywiłeś energią Wszechświata xD
Odpisz
21 lutego 2025, 18:35
@Anantashesha: Hehe, no jak jest opcją pasożytowanie na rodzicach to i z tymi wypłatami po tysiaka miałem oszczędności
Odpisz
21 lutego 2025, 21:02
@poprawka: No tak, faktycznie :)
Odpisz
16 lutego 2025, 23:02
Wokulski: Jest jeszcze inna droga...
Odpisz