@Papasmerf44: No i tu jest właśnie problem, bo mamy taki kretyński system, że ludzie nie oddają głosu na preferowaną partię tylko na którąś z tych większych bo boją się zmarnować głos, co staje się samospełniającą się przepowiednią.
Bo jak to mówią: "wybieram mniejsze zło", "może i nie wiemy jak oni będą robić, ale przynajmniej wiemy czego się spodziewać po tamtych złodziejach", "tylko PO/PiS może zagrozić PiS/PO więc trzeba na nich głosować".
Dajmy szansę Mentzenowi, może będzie serio lepiej, bo tak to co nasz czeka?
Mnóstwo migrantów, mnóstwo ukraińców i oddawanie im naszych pieniędzy, może jeszcze nas wszystkich zaciągną na front tam, ale ukrów nie ruszą...
Też mam niezbyt wizję, że będzie znacznie lepiej, ale a może? Jeszcze jakby doszedł do tego Bosak na premiera za parę lat, Zajączkowska-Hernik i Bryłka też jakieś wysokie stanowiska, a może byśmy w końcu żyli lepiej?
Bo patrzcie jak lewaki/ tuskowcy się boją i pierdzielą głupoty na Mentzena (choćby to skąd ma kasę - pokazywał skąd, albo "uciekanie" przed dziennikarzami - szanuje czas zainteresowanych wiecami wyborczymi, jest umówiony na godzinę np. 20, to chce być na 20 już na miejscu, a nie że ludzie będą czekać).
Jakoś tuskowcy nie czepiają się innych, skąd mają podpisy (około miliona podpisów przez około 20-30 dni? To daje 2-20k podpisów na godzinę lub na dzień (Stanowski to obliczył, a ja nie pamiętam dokładnie), nie ma tylu ludzi, aby tak dużo i szybko zebrać, zwłaszcza że trzebaby było przeznaczyć na podpis mniej czasu, niż mieli cimciający onlyfansiary kolesie - coś u Konopa było), skąd mają kasę na kampanię, dlaczego jajo, kibel i jakieś bzdety w Warszawie, kosztowały tak dużo (paręset tysięcy na jedno gówno)
Polecam popatrzeć co Stanowski ma do powiedzenia (yt)
@malinowy_kot: lepiej? Mówisz o zlikwidowaniu publicznej służby zdrowia, publicznej edukacji, Wszystkich sociali etc. Nie jestem fanem rozdzdawnicta ale od skrajności w skrajność. Pamiętajmy też o tym że sami nazywają swoich wyborców idiotami, mają skrajne pomysły i nigdy nie mieli planów, nawet te 100 konlretów metzena to były większości puste artykuły. To zwykli oszuści i kłamcy, do tego pamiętajmy że równo z obniżeniem vat metzen chce podnieść podatek od nieruchomości i dodać jeszcze jeden nowy. Nie jestem fanem obecnei władzy ale jest to najbardziej zrównoważona opcja z tych które są u nas popularne.
@Kosiarz5650: Ciekawe, możesz podlinkować gdzie tak mówi?
Panie "nie jestem fanem obecnei władzy ale jest to najbardziej zrównoważona opcja i będę jechać po każdej alternatywnie"
@Kosiarz5650: a co masz z publicznej służby zdrowia, jak i tak większość musi lecieć prywatnie po lekarzach, co masz z publicznej służby zdrowia, jak w większości przypadków, to osoby zdrowe, nudzące się, albo migranci (szczególnie ukry) z tego korzystają?
A całkowita likwidacja nie musi być konieczna, po prostu zminimalizowana. Po co szpitale są w uj zadłużone? Przecież idą na nie pieniądze podatników, czyli dosłownie każdy (pracujący i płacący podatki) się składa na utrzymanie ich
@malinowy_kot: Typowe, nie głosujcie na Mentzena, nie głosujcie na Zandberga... Ale jak PiS sprzedawało Kukiza a PO Hołownie, to byli "alternatywą" na którą warto oddać głos.
W telewizji tak mówili przecież!
@honhenim09: W telewizji też dużo rzeczy nie mówią. Czasami pytam rodziców, czy w tv gadali o czymś tam, często jest odpowiedź "nie" o.0
Jest też pełno shortsów (tiktoka nie mam, więc nie wiem co tam jest, a mówię o yt) wyrwanych z kontekstu, no i później ludzie myślą, że ten czy tamten, powiedzieli coś głupiego, kontrowersyjnego.
Było coś takiego (ciul wie czy prawdziwe to), że "jak Pan zarabia tyle?" i Mentzen kazał wyłączyć kamery i wielka afera niby, a w artykule, że chodziło o patent z obstawianiem jakichś giełdowych rzeczy i że dość łatwo można na tym zarobić. Ile w tym prawdy?
Nie wiem, ale jeśli ta afera sama była prawdziwa (przynajmniej reklamy/ nagłówki pierdzieliły o wyłączeniu kamer), no to zrobili widły z igieł. Nagłówek jakby oszukiwał, a to tylko patent na szybki zarobek, ale nie chciał przed kamerami gadać, bo jak wszystkim będzie tak dobrze szło, to będzie gospodarczo ciulowo - no lepiej poświęcić parę minut na parę tysięcy, niż zapier... np. w sklepie, na najniższą krajową.
@malinowy_kot: Teraz wiecznie gadają, jak to Mentzen ucieka na hulajnodze. Ale jak Trzaskowski wpadał na wiece, które oficjalnie były o czymś innym, to już nikt problemu nie ma.
Komentarze
Odśwież23 marca 2025, 21:19
A na kogo mają głosować jak nie ma na kogo?
Odpisz
24 marca 2025, 11:17
@Beowulf_: Mogą zawsze głosować na te ochłapy partyjne, które i tak nie dostaną więcej niż 20% głosów.
Odpisz
25 marca 2025, 17:28
@Papasmerf44: No i tu jest właśnie problem, bo mamy taki kretyński system, że ludzie nie oddają głosu na preferowaną partię tylko na którąś z tych większych bo boją się zmarnować głos, co staje się samospełniającą się przepowiednią.
Odpisz
25 marca 2025, 18:16
@Anantashesha: ale to nie wina ludzi ze się boją zamiast systemu?
Odpisz
25 marca 2025, 20:32
@Katrina2712: System ten strach prowokuje i w pewnym sensie uzasadnia. Są lepsze systemy oddawania głosów niż jeden głos na jednego kandydata.
Odpisz
26 marca 2025, 08:08
@Anantashesha: sondaże też robią swoje, ludzie wydaje mi się po prostu idą za większością nie chcąc się wyróżnić
Odpisz
26 marca 2025, 14:10
@BUMPYSIA: ja tam nie patrzę na sondaże. One są po to żeby manipulować właśnie ludźmi
Odpisz
29 marca 2025, 12:34
@Anantashesha: no są lepsze systemy ale to ludzie muszą tą zmiane zrobić a nie czekać aż będzie
Odpisz
29 marca 2025, 17:45
@Kosiarz5650: No tak. Kto mówił że nie?
Odpisz
27 marca 2025, 10:19
Bo jak to mówią: "wybieram mniejsze zło", "może i nie wiemy jak oni będą robić, ale przynajmniej wiemy czego się spodziewać po tamtych złodziejach", "tylko PO/PiS może zagrozić PiS/PO więc trzeba na nich głosować".
Odpisz
27 marca 2025, 09:53
Syndrom sztokholmski czy coś
Odpisz
26 marca 2025, 08:55
Dajmy szansę Mentzenowi, może będzie serio lepiej, bo tak to co nasz czeka?
Mnóstwo migrantów, mnóstwo ukraińców i oddawanie im naszych pieniędzy, może jeszcze nas wszystkich zaciągną na front tam, ale ukrów nie ruszą...
Też mam niezbyt wizję, że będzie znacznie lepiej, ale a może? Jeszcze jakby doszedł do tego Bosak na premiera za parę lat, Zajączkowska-Hernik i Bryłka też jakieś wysokie stanowiska, a może byśmy w końcu żyli lepiej?
Bo patrzcie jak lewaki/ tuskowcy się boją i pierdzielą głupoty na Mentzena (choćby to skąd ma kasę - pokazywał skąd, albo "uciekanie" przed dziennikarzami - szanuje czas zainteresowanych wiecami wyborczymi, jest umówiony na godzinę np. 20, to chce być na 20 już na miejscu, a nie że ludzie będą czekać).
Jakoś tuskowcy nie czepiają się innych, skąd mają podpisy (około miliona podpisów przez około 20-30 dni? To daje 2-20k podpisów na godzinę lub na dzień (Stanowski to obliczył, a ja nie pamiętam dokładnie), nie ma tylu ludzi, aby tak dużo i szybko zebrać, zwłaszcza że trzebaby było przeznaczyć na podpis mniej czasu, niż mieli cimciający onlyfansiary kolesie - coś u Konopa było), skąd mają kasę na kampanię, dlaczego jajo, kibel i jakieś bzdety w Warszawie, kosztowały tak dużo (paręset tysięcy na jedno gówno)
Polecam popatrzeć co Stanowski ma do powiedzenia (yt)
Odpisz
26 marca 2025, 23:35
@malinowy_kot: lepiej? Mówisz o zlikwidowaniu publicznej służby zdrowia, publicznej edukacji, Wszystkich sociali etc. Nie jestem fanem rozdzdawnicta ale od skrajności w skrajność. Pamiętajmy też o tym że sami nazywają swoich wyborców idiotami, mają skrajne pomysły i nigdy nie mieli planów, nawet te 100 konlretów metzena to były większości puste artykuły. To zwykli oszuści i kłamcy, do tego pamiętajmy że równo z obniżeniem vat metzen chce podnieść podatek od nieruchomości i dodać jeszcze jeden nowy. Nie jestem fanem obecnei władzy ale jest to najbardziej zrównoważona opcja z tych które są u nas popularne.
Odpisz
27 marca 2025, 10:21
@Kosiarz5650: Ciekawe, możesz podlinkować gdzie tak mówi?
Panie "nie jestem fanem obecnei władzy ale jest to najbardziej zrównoważona opcja i będę jechać po każdej alternatywnie"
Odpisz
27 marca 2025, 11:41
@Kosiarz5650: a co masz z publicznej służby zdrowia, jak i tak większość musi lecieć prywatnie po lekarzach, co masz z publicznej służby zdrowia, jak w większości przypadków, to osoby zdrowe, nudzące się, albo migranci (szczególnie ukry) z tego korzystają?
A całkowita likwidacja nie musi być konieczna, po prostu zminimalizowana. Po co szpitale są w uj zadłużone? Przecież idą na nie pieniądze podatników, czyli dosłownie każdy (pracujący i płacący podatki) się składa na utrzymanie ich
Odpisz
27 marca 2025, 11:46
@malinowy_kot: Typowe, nie głosujcie na Mentzena, nie głosujcie na Zandberga... Ale jak PiS sprzedawało Kukiza a PO Hołownie, to byli "alternatywą" na którą warto oddać głos.
W telewizji tak mówili przecież!
Odpisz
27 marca 2025, 11:57
@honhenim09: W telewizji też dużo rzeczy nie mówią. Czasami pytam rodziców, czy w tv gadali o czymś tam, często jest odpowiedź "nie" o.0
Jest też pełno shortsów (tiktoka nie mam, więc nie wiem co tam jest, a mówię o yt) wyrwanych z kontekstu, no i później ludzie myślą, że ten czy tamten, powiedzieli coś głupiego, kontrowersyjnego.
Było coś takiego (ciul wie czy prawdziwe to), że "jak Pan zarabia tyle?" i Mentzen kazał wyłączyć kamery i wielka afera niby, a w artykule, że chodziło o patent z obstawianiem jakichś giełdowych rzeczy i że dość łatwo można na tym zarobić. Ile w tym prawdy?
Nie wiem, ale jeśli ta afera sama była prawdziwa (przynajmniej reklamy/ nagłówki pierdzieliły o wyłączeniu kamer), no to zrobili widły z igieł. Nagłówek jakby oszukiwał, a to tylko patent na szybki zarobek, ale nie chciał przed kamerami gadać, bo jak wszystkim będzie tak dobrze szło, to będzie gospodarczo ciulowo - no lepiej poświęcić parę minut na parę tysięcy, niż zapier... np. w sklepie, na najniższą krajową.
Odpisz
28 marca 2025, 11:25
@malinowy_kot: Teraz wiecznie gadają, jak to Mentzen ucieka na hulajnodze. Ale jak Trzaskowski wpadał na wiece, które oficjalnie były o czymś innym, to już nikt problemu nie ma.
Odpisz
29 marca 2025, 19:03
@honhenim09: albo jak laluś miał w rzyci święto niepodległości, ale miesiąc pedów już jest ok, no to nikt też nie mówi
Odpisz
25 marca 2025, 16:29
POPiSowcy w pigułce
Odpisz
24 marca 2025, 05:24
Ma ktoś ten szablon?
Odpisz