@Beowulf_: Jeśli twojego klocka wystarczyło zalać wodą to znaczy że nie zapchałeś nigdy porządnie kibla. Jak postawisz prawdziwego Behemota Niszczyciela światów to czasem i przypychaczką jest trudno
@Kwidzio: Już ustaliliśmy że przepychaczką ciężej.
To nie jest "tylko" zalanie wodą, ona wywiera bardzo duże ciśnienie. Jak się zanurzysz pod wodę np. i będziesz próbował oddychać przez rurkę/wąż, to już po kilkudziesięciu centymetrach ciśnienie uniemożliwi ci wzięcie wdechu.
@Beowulf_: Nie ustaliliśmy że przepychaczką jest ciężej. Gdyby było, to ludzie by jej nie używali. Przepychaczka przepycha wodę i działa jak pompa pchająca wodą zator. A co do "ciśnienia" które przytoczyłeś to zupełnie mylisz skalę, reguły i pojęcia. Po pierwsze ciśnienie a na dobrą sprawę nacisk wywierane na zator w rurze to nieco ponad 7kg (w zależności od wielkości kibla ale przeciętna muszla ma ok. 7l tak na oko) minus jakiś procent bo jest pod kątem, a to 7kg z kolei dzielisz na płaszczyznę wielości nieco mniejszej jak grapefruit więc jest tego jeszcze mniej. A fenomem z rurką odnosi się do różnicy ciśnienień barometrycznych czyli ciśnienia które przezwyciężyć muszą nasze płuca żeby pompować powietrze a nie do ciśnienia/nacisku mierzonego w kg/m2 albo N/m2 (płuca nie są stworzone do wciągania gazu z wielką siłą) Z resztą nie wiem o czym my tu rozmawiamy jak problem pojawia się dopiero przy ok 35-45cm+ zanurzenia a takich głębokich muszli się raczej nie robi...
@Kwidzio: "Nie ustaliliśmy że przepychaczką jest ciężej. Gdyby było, to ludzie by jej nie używali."
No właśnie dlatego jej nie używam!!! I nie znam nikogo kto wiem że używa.
"Przepychaczka przepycha wodę i działa jak pompa pchająca wodą zator."
Nie nadaje się do kształtu muszli klozetowej, imo to prędzej do przepychania zlewów.
"Po pierwsze ciśnienie a na dobrą sprawę nacisk wywierane na zator w rurze to nieco ponad 7kg (w zależności od wielkości kibla ale przeciętna muszla ma ok. 7l tak na oko) minus jakiś procent bo jest pod kątem, a to 7kg z kolei dzielisz na płaszczyznę wielości nieco mniejszej jak grapefruit więc jest tego jeszcze mniej."
Nie wiem, nie ufam tym numerkom, a nawet jeśli, to działa, tyle się dla mnie liczy.
"A fenomem z rurką odnosi się do różnicy ciśnienień barometrycznych czyli ciśnienia które przezwyciężyć muszą nasze płuca żeby pompować powietrze a nie do ciśnienia/nacisku"
No i ta różnica się bierze stąd że pod wodą jest dużo wyższe ciśnienie niż w powietrzu i z tego samego powodu spuszczanie wody znacznie zwiększa nacisk na zator.
Z resztą nie wiem o czym my tu rozmawiamy jak problem pojawia się dopiero przy ok 35-45cm+ zanurzenia a takich głębokich muszli się raczej nie robi..."
Według mnie od normalnego poziomu wody do najwyższego możliwego w przeciętnej muszli jest właśnie mniej więcej tyle.
Ale to nie ma znaczenia ile dokładnie, przepchanie toalety nie musi wymagać dokładnie takiego samego ciśnienia jak uniemożliwienie oddychania człowiekowi, mówię tylko że woda wywiera duże ciśnienie i to pomocne w tej kwestii.
@Beowulf_: Powiedzenie "Mi nie działa, i nie znam nikogo kto by używał" to żaden argument XD bo to brzmi jak argument takich antyszczepionkowców mówiących "Ja się nie szczepię i nie jestem chory i nieznam nikogo kto by był więc to znaczy że szczepionki nie działają". Jeśli tobie przepychaczka nie działa jak powinna to mam dla ciebie złe wieści- to znaczy że nie umiesz z niej korzystać a to już twój problem a jeśli nigdy nie zapchałeś kibla tak że nie dało się tego spuścić samą wodą (czy jak wolisz ogromną siłą nacisku wody) to dobrze dla ciebie. Ludzie z całej populacji którzy używają przepychaczek to jednak troszkę więcej osób niż ty i ludzie których znasz kolego. Woda wywiera tylko tyle kg nacisku ile litrów wody jest w muszli (jeśli nie ufasz numerkom to w tym ci już nie pomogę) . I dalej nie rozumiesz że ciśnienie powietrza pod wodą nie ma nic do wspólnego z tym przypadkiem, bo mówimy o nacisku samego ciężaru (te 7kg) a oddychanie przez rurkę na np 10m gdzie ciśnienie wynosi 2 bary (1bar=100 000N/m2 czyli jakieś 10 000kg ale tak długo jak ciśnienie w środku i ja zewnątrz jest takie samo to nie ma nacisku) co wymagałoby od twoich płuc ściśnięcia powietrza z 1 bara do 2 barów to policz sobie jakiej siły by to wymagało od płuc(maksymalnie można nurkować z rurką na ok 40cm bo głębiej ciśnienie POWIETRZA jest nieco powyżej 1 bara) , a na tych kilku dziesięciu centymetrach głębokości i pojemności kilku litrów masz prawie identyczne ciśnienie powietrza więc zostaw te rurkę w spokoju XD
@Kwidzio: "Powiedzenie "Mi nie działa, i nie znam nikogo kto by używał" to żaden argument XD bo to brzmi jak argument takich antyszczepionkowców mówiących "Ja się nie szczepię i nie jestem chory i nieznam nikogo kto by był więc to znaczy że szczepionki nie działają"."
Zupełnie co innego, nie trolluj
"Jeśli tobie przepychaczka nie działa jak powinna to mam dla ciebie złe wieści- to znaczy że nie umiesz z niej korzystać a to już twój problem"
Ty nie umiesz spuszczać wody
"Woda wywiera tylko tyle kg nacisku ile litrów wody jest w muszli (jeśli nie ufasz numerkom to w tym ci już nie pomogę)"
Yyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy tak se teraz myślę to chyba rzeczywiście ciśnienie to nie do końca poprawne pojęcie w tym przypadku, bo ciśnienie zależy od wysokości kolumny wody, a nie od wagi, ale w przypadku zatoru chyba rzeczywiście to waga całkowita ma znaczenie
No ale w takim wypadku to będzie znacznie więcej niż 7kg
"I dalej nie rozumiesz że ciśnienie powietrza pod wodą nie ma nic do wspólnego z tym przypadkiem, bo mówimy o nacisku samego ciężaru (te 7kg) a oddychanie przez rurkę na np 10m gdzie ciśnienie wynosi [...]"
To ty nic nie rozumiesz, już ci tłumaczyłem że różnica ciśnienia się bierze z potęgi wody znajdującej się nad tobą
Komentarze
OdświeżEdytowano - 19 kwietnia 2025, 17:25
Przepychaczka i tak nie jest zbyt efektywna przecież, trzeba spuszczać wodę aż kibel będzie pełny wody, wtedy ciśnienie go samo przepchnie.
Odpisz
20 kwietnia 2025, 08:56
@Beowulf_: Ktoś tu chyba nigdy porządnie nie zapchał kibla...
Odpisz
20 kwietnia 2025, 18:29
@Kwidzio: nieprawda
Odpisz
20 kwietnia 2025, 21:40
@Beowulf_: Jeśli twojego klocka wystarczyło zalać wodą to znaczy że nie zapchałeś nigdy porządnie kibla. Jak postawisz prawdziwego Behemota Niszczyciela światów to czasem i przypychaczką jest trudno
Odpisz
20 kwietnia 2025, 23:50
@Kwidzio: Już ustaliliśmy że przepychaczką ciężej.
To nie jest "tylko" zalanie wodą, ona wywiera bardzo duże ciśnienie. Jak się zanurzysz pod wodę np. i będziesz próbował oddychać przez rurkę/wąż, to już po kilkudziesięciu centymetrach ciśnienie uniemożliwi ci wzięcie wdechu.
Odpisz
21 kwietnia 2025, 00:20
@Beowulf_: Nie ustaliliśmy że przepychaczką jest ciężej. Gdyby było, to ludzie by jej nie używali. Przepychaczka przepycha wodę i działa jak pompa pchająca wodą zator. A co do "ciśnienia" które przytoczyłeś to zupełnie mylisz skalę, reguły i pojęcia. Po pierwsze ciśnienie a na dobrą sprawę nacisk wywierane na zator w rurze to nieco ponad 7kg (w zależności od wielkości kibla ale przeciętna muszla ma ok. 7l tak na oko) minus jakiś procent bo jest pod kątem, a to 7kg z kolei dzielisz na płaszczyznę wielości nieco mniejszej jak grapefruit więc jest tego jeszcze mniej. A fenomem z rurką odnosi się do różnicy ciśnienień barometrycznych czyli ciśnienia które przezwyciężyć muszą nasze płuca żeby pompować powietrze a nie do ciśnienia/nacisku mierzonego w kg/m2 albo N/m2 (płuca nie są stworzone do wciągania gazu z wielką siłą) Z resztą nie wiem o czym my tu rozmawiamy jak problem pojawia się dopiero przy ok 35-45cm+ zanurzenia a takich głębokich muszli się raczej nie robi...
Odpisz
21 kwietnia 2025, 17:29
@Kwidzio: "Nie ustaliliśmy że przepychaczką jest ciężej. Gdyby było, to ludzie by jej nie używali."
No właśnie dlatego jej nie używam!!! I nie znam nikogo kto wiem że używa.
"Przepychaczka przepycha wodę i działa jak pompa pchająca wodą zator."
Nie nadaje się do kształtu muszli klozetowej, imo to prędzej do przepychania zlewów.
"Po pierwsze ciśnienie a na dobrą sprawę nacisk wywierane na zator w rurze to nieco ponad 7kg (w zależności od wielkości kibla ale przeciętna muszla ma ok. 7l tak na oko) minus jakiś procent bo jest pod kątem, a to 7kg z kolei dzielisz na płaszczyznę wielości nieco mniejszej jak grapefruit więc jest tego jeszcze mniej."
Nie wiem, nie ufam tym numerkom, a nawet jeśli, to działa, tyle się dla mnie liczy.
"A fenomem z rurką odnosi się do różnicy ciśnienień barometrycznych czyli ciśnienia które przezwyciężyć muszą nasze płuca żeby pompować powietrze a nie do ciśnienia/nacisku"
No i ta różnica się bierze stąd że pod wodą jest dużo wyższe ciśnienie niż w powietrzu i z tego samego powodu spuszczanie wody znacznie zwiększa nacisk na zator.
Z resztą nie wiem o czym my tu rozmawiamy jak problem pojawia się dopiero przy ok 35-45cm+ zanurzenia a takich głębokich muszli się raczej nie robi..."
Według mnie od normalnego poziomu wody do najwyższego możliwego w przeciętnej muszli jest właśnie mniej więcej tyle.
Ale to nie ma znaczenia ile dokładnie, przepchanie toalety nie musi wymagać dokładnie takiego samego ciśnienia jak uniemożliwienie oddychania człowiekowi, mówię tylko że woda wywiera duże ciśnienie i to pomocne w tej kwestii.
Odpisz
21 kwietnia 2025, 17:58
@Beowulf_: Powiedzenie "Mi nie działa, i nie znam nikogo kto by używał" to żaden argument XD bo to brzmi jak argument takich antyszczepionkowców mówiących "Ja się nie szczepię i nie jestem chory i nieznam nikogo kto by był więc to znaczy że szczepionki nie działają". Jeśli tobie przepychaczka nie działa jak powinna to mam dla ciebie złe wieści- to znaczy że nie umiesz z niej korzystać a to już twój problem a jeśli nigdy nie zapchałeś kibla tak że nie dało się tego spuścić samą wodą (czy jak wolisz ogromną siłą nacisku wody) to dobrze dla ciebie. Ludzie z całej populacji którzy używają przepychaczek to jednak troszkę więcej osób niż ty i ludzie których znasz kolego. Woda wywiera tylko tyle kg nacisku ile litrów wody jest w muszli (jeśli nie ufasz numerkom to w tym ci już nie pomogę) . I dalej nie rozumiesz że ciśnienie powietrza pod wodą nie ma nic do wspólnego z tym przypadkiem, bo mówimy o nacisku samego ciężaru (te 7kg) a oddychanie przez rurkę na np 10m gdzie ciśnienie wynosi 2 bary (1bar=100 000N/m2 czyli jakieś 10 000kg ale tak długo jak ciśnienie w środku i ja zewnątrz jest takie samo to nie ma nacisku) co wymagałoby od twoich płuc ściśnięcia powietrza z 1 bara do 2 barów to policz sobie jakiej siły by to wymagało od płuc(maksymalnie można nurkować z rurką na ok 40cm bo głębiej ciśnienie POWIETRZA jest nieco powyżej 1 bara) , a na tych kilku dziesięciu centymetrach głębokości i pojemności kilku litrów masz prawie identyczne ciśnienie powietrza więc zostaw te rurkę w spokoju XD
Odpisz
22 kwietnia 2025, 07:24
@Kwidzio: "Powiedzenie "Mi nie działa, i nie znam nikogo kto by używał" to żaden argument XD bo to brzmi jak argument takich antyszczepionkowców mówiących "Ja się nie szczepię i nie jestem chory i nieznam nikogo kto by był więc to znaczy że szczepionki nie działają"."
Zupełnie co innego, nie trolluj
"Jeśli tobie przepychaczka nie działa jak powinna to mam dla ciebie złe wieści- to znaczy że nie umiesz z niej korzystać a to już twój problem"
Ty nie umiesz spuszczać wody
"Woda wywiera tylko tyle kg nacisku ile litrów wody jest w muszli (jeśli nie ufasz numerkom to w tym ci już nie pomogę)"
Yyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy tak se teraz myślę to chyba rzeczywiście ciśnienie to nie do końca poprawne pojęcie w tym przypadku, bo ciśnienie zależy od wysokości kolumny wody, a nie od wagi, ale w przypadku zatoru chyba rzeczywiście to waga całkowita ma znaczenie
No ale w takim wypadku to będzie znacznie więcej niż 7kg
"I dalej nie rozumiesz że ciśnienie powietrza pod wodą nie ma nic do wspólnego z tym przypadkiem, bo mówimy o nacisku samego ciężaru (te 7kg) a oddychanie przez rurkę na np 10m gdzie ciśnienie wynosi [...]"
To ty nic nie rozumiesz, już ci tłumaczyłem że różnica ciśnienia się bierze z potęgi wody znajdującej się nad tobą
Odpisz
20 kwietnia 2025, 16:46
Spłukiwać do póki ciężar wody nie przepchnie sam
Odpisz
19 kwietnia 2025, 15:31
iść do sklepu po przepychacz?
Odpisz
19 kwietnia 2025, 15:00
Nie rel, mam jedno i drugie. Po za tym mam też sprężynę do hydrauliki oraz dwa rodzaje Kreta.
Odpisz
19 kwietnia 2025, 12:44
Polecam takim shotgunem.
Odpisz
16 kwietnia 2025, 01:00
zawsze też można albo kulasem a jak niema dojścia to sprężyną
Odpisz
16 kwietnia 2025, 06:39
@FluttershyIsNOTaDoormat: l czy t?
Odpisz
16 kwietnia 2025, 08:55
@KrulArenki: ?
Odpisz
16 kwietnia 2025, 15:32
@FluttershyIsNOTaDoormat: kulasem czy z t?
Odpisz
16 kwietnia 2025, 16:04
@KrulArenki: nie iem o jakie T chodzi ci
Odpisz
16 kwietnia 2025, 16:16
@FluttershyIsNOTaDoormat: pytam się czy w "kulasem" ni zapisałeś L zamiast T
Odpisz
16 kwietnia 2025, 18:16
@KrulArenki: a to takie poczucie humoru, ok
Odpisz
16 kwietnia 2025, 16:40
Długim i twardym patykiem bo patyk z gównem to broń zagłady
Odpisz
15 kwietnia 2025, 21:34
Wrzuć sód do kibla
Odpisz
15 kwietnia 2025, 22:15
@KrulArenki:
Odpisz
16 kwietnia 2025, 08:27
@KrulArenki: ile
Odpisz
15 kwietnia 2025, 21:42
upij z wierzchu
Odpisz