@TrueStoryGuy: Pod kątem architektury to żyjemy w paskudnych czasach. Ani zamków (poza tym z mema, ale to i tak rewelacja nie jest), ani pięknych świątyń, ani pałacyków, null i nic. Teatry i filharmonie też jakieś badziewne budują (chociaż w środku mogą mieć dobrą akustykę itp.). Nawet ładnych kamieniczek się nie stawia, tylko jakieś paskudne bloki mieszkalne, ten współczesny modernizm, czy jak inaczej można by to nazwać. W ogóle bez duszy. Zero zdobień.
@BlackMorbius61: efekt pojawienia się smartfonów, dostępnych samochodów itp. Kiedyś jak trza było zaszpanować (lub zareklamować swój biznes/dobrobyt) to nie było za wiele opcji: generalnie szeroko pojęty mecenat sztuki (bo nawet ciuchy mogli i robili z materiału z odzysku)
Czyli architektura, rzeźba i malarstwo. W swoich włościach lub w obiektach publicznych.
A teraz mamy brukowce które same i natrętnie przekazują info kto jest ważny, bogaty i znany
@Ameron: hej mogłoby być gorzej, przynajmniej nie żyjemy w czasach brutalizmu. Zresztą pewnie tym co żyli w czasach kolorowych kamieniczek pewnie też się one nudziły
Komentarze
Odśwież27 czerwca 2025, 09:29
Nie wyobrażam sobie tu mieszkać tak szczerze, jeszcze to remontować z 10 lat jak nie więcej
Odpisz
23 czerwca 2025, 14:06
Czemu nie mamy nowoczesnych zamków?
Odpisz
23 czerwca 2025, 14:07
@TrueStoryGuy: ja mam w drzwiach np
Odpisz
23 czerwca 2025, 14:08
@Maslo_Jajeczne: A mają zainstalowaną broń atomową?
Odpisz
23 czerwca 2025, 14:11
@TrueStoryGuy: tak
atomy żelaza
uformowane w miecz
Odpisz
26 czerwca 2025, 10:10
@TrueStoryGuy: Pod kątem architektury to żyjemy w paskudnych czasach. Ani zamków (poza tym z mema, ale to i tak rewelacja nie jest), ani pięknych świątyń, ani pałacyków, null i nic. Teatry i filharmonie też jakieś badziewne budują (chociaż w środku mogą mieć dobrą akustykę itp.). Nawet ładnych kamieniczek się nie stawia, tylko jakieś paskudne bloki mieszkalne, ten współczesny modernizm, czy jak inaczej można by to nazwać. W ogóle bez duszy. Zero zdobień.
Odpisz
26 czerwca 2025, 11:10
@Ameron: Lepsze małe mieszkanie za pół bańki bez zdobień niż ze zdobieniami za dwie
Odpisz
26 czerwca 2025, 11:57
@Ameron: już brutalizm ciekawiej wyglądał niż to
Odpisz
26 czerwca 2025, 18:46
@BlackMorbius61: efekt pojawienia się smartfonów, dostępnych samochodów itp. Kiedyś jak trza było zaszpanować (lub zareklamować swój biznes/dobrobyt) to nie było za wiele opcji: generalnie szeroko pojęty mecenat sztuki (bo nawet ciuchy mogli i robili z materiału z odzysku)
Czyli architektura, rzeźba i malarstwo. W swoich włościach lub w obiektach publicznych.
A teraz mamy brukowce które same i natrętnie przekazują info kto jest ważny, bogaty i znany
Odpisz
26 czerwca 2025, 21:31
@Ameron: bardziej się skupiamy na wnętrzach
Odpisz
26 czerwca 2025, 23:48
@Ameron: hej mogłoby być gorzej, przynajmniej nie żyjemy w czasach brutalizmu. Zresztą pewnie tym co żyli w czasach kolorowych kamieniczek pewnie też się one nudziły
Odpisz
26 czerwca 2025, 14:43
True answer: MONEY!!!
Odpisz
26 czerwca 2025, 14:27
A sąsiedzi będą się odnosić do siebie "Kurde sąsiad z północnej wieży znowu passata se kupił."
Odpisz
23 czerwca 2025, 18:21
Noi baza
Odpisz
23 czerwca 2025, 16:31
Granie w chowanego trwałoby dniami
Odpisz
23 czerwca 2025, 13:55
Wad nie zauważono
Odpisz
23 czerwca 2025, 16:30
@MemyLubieMemy: w czasach pokoju faktycznie nie ma wad
Odpisz