@GHouste: Spanie na ziemi z materacem, który nie jest osadzony w ramie łóżka niesie za sobą kilka potencjalnych konsekwencji, takich jak chociażby czystość materaca i jego cyrkulacja (ww. przypadek pleśnienia) - rama łóżka pozwala na jego wietrzenie co jest kluczowe w zachowaniu dobrej higieny snu. Kolejną sprawą jest wstawanie - dla osób z problemami ruchowymi, zdrowotnymi czy osób starszych wstawanie z poziomu podłogi może stanowić nie lada trudność - toteż może być niewygodne i niekomfortowe dla w pełni zdrowego, młodego człowieka. Zresztą podłoga, podłodze nie równa, jedna cieplejsza, druga zimna, jedna brudna, druga czysta itd. dla kogoś spanie w takiej konfiguracji może być wręcz sprzyjające, dla kogoś innego najzwyczajniej w świecie niewygodne. Spanie bez ramy łóżka powinno być opcjonalne, ale wiąże się to z koniecznością częstszego wymieniania materaca co jest po prostu nieopłacalne.
Komentarze
Odśwież8 lipca 2025, 11:24
dobra, ale bądźmy szczerzy. Rama łóżka jest useless i powinna podchodzić pod zakup opcjonalny.
Odpisz
8 lipca 2025, 11:26
@GHouste: na twardym (podłoga), zdrowo ponoć dla kręgosłupa.
Odpisz
8 lipca 2025, 22:07
@GHouste: Bez ramy od łóżka materac spleśnieje, a to drogi wydatek noi troche obrzydlistwo i słabo dla zdrowia
Odpisz
8 lipca 2025, 22:58
@Talerz: racja, ale na obrazku nie ma materaca
Odpisz
10 lipca 2025, 11:42
@GHouste: ciekawy take. Zgadzam się, szczególnie, że miałem problem ze złamanymi żebrami ramy
Odpisz
10 lipca 2025, 14:16
@GHouste: Spanie na ziemi z materacem, który nie jest osadzony w ramie łóżka niesie za sobą kilka potencjalnych konsekwencji, takich jak chociażby czystość materaca i jego cyrkulacja (ww. przypadek pleśnienia) - rama łóżka pozwala na jego wietrzenie co jest kluczowe w zachowaniu dobrej higieny snu. Kolejną sprawą jest wstawanie - dla osób z problemami ruchowymi, zdrowotnymi czy osób starszych wstawanie z poziomu podłogi może stanowić nie lada trudność - toteż może być niewygodne i niekomfortowe dla w pełni zdrowego, młodego człowieka. Zresztą podłoga, podłodze nie równa, jedna cieplejsza, druga zimna, jedna brudna, druga czysta itd. dla kogoś spanie w takiej konfiguracji może być wręcz sprzyjające, dla kogoś innego najzwyczajniej w świecie niewygodne. Spanie bez ramy łóżka powinno być opcjonalne, ale wiąże się to z koniecznością częstszego wymieniania materaca co jest po prostu nieopłacalne.
Odpisz
10 lipca 2025, 19:59
@BaDinGa_Boy: również ciekawe stanowisko. Podoba mi się, że dowiaduję się tylu ciekawych rzeczy o tak pozornie błahym temacie
Odpisz
11 lipca 2025, 01:17
@IkarAviator: polecam się na przyszłość
Odpisz
10 lipca 2025, 11:41
Pracuje jako kierowca tira, w wolnym czasie gra w ETSa
Nie mam prawa się z tego nabijać, sam dopieściłem sobie komputer, a reszta minimalistyczna XD
Odpisz