@MikiGaming: No to nie rozumiesz na czym polega religia :0
Owszem, Żyd może powiedzieć, że goj może zjeść wieprza, ale nie może powiedzieć, że goj może zjeść wieprza żywcem, i to nie jest żadna opinia czy upodobanie.
Bardziej mi chodzi o to, że owszem są przykazania dotyczące wiernych, ale też istnieją przykazania moralne, które są, chociażby teologicznie, obiektywne, uniwersalne.
@erykhim44:
Tylko nie wiadomo które to które, więc osoby religijne nie powinny narzucać swojej moralności na całe społeczeństwo mimo tego, że są bardzo przekonani.
Ktoś może być głeboko przekonany, że jedzienie kanapek jest uniwersalnie niemoralne.
@Arceronth: Wiadomo które to które. Wystarczy się zapytać rabina. To, że społeczeństwo powinno być sekularne, oraz to, że nie zawsze religie mają rację, to inna kwestia.
@whereswally: To trzeba wybić ich całą rodzinę na ich oczach i powiedzieć, że w każdej chwili możesz z nimi zrobić to samo. Wtedy na pewno się będą bali
TY myślisz racjonalniej i wolnościowo.
Uważasz że jeżeli czegoś nie lubisz, nie oznacza że będziesz zabraniać to innym.
Ja nie jestem wolnościowy.
Jeżeli czegoś nienawidzę i mógłbym to zablokować innym, to bym to zrobił.
@Mijak: Czemu seksualnych, głodnemu chleb na myśli? Przecież jest wiele innych rzeczy/upodobań które w ten sposób społeczeństwo krzywdząco odbiera, jak stare baby Vs kolorowe włosy/czarne ubrania
@Mijak: w sumie można by stwierdzić, że nikogo nie krzywdzących, ale niosących aurę zgorszenia, bo można postawić znak równości na pewnej płaszczyźnie pomiędzy ludźmi gadającymi ci jak to lubią stopy a ludźmi jedzącymi, no powiedzmy, pierogi z keczupem
Komentarze
Odśwież20 lipca 2025, 21:47
Podobnie jak z religią.
Dobrze: Moja religia zabrania MI tego robić
Źle: Moja religia zabrania TOBIE tego robić
Odpisz
Edytowano - 21 lipca 2025, 13:52
@MikiGaming: No to nie rozumiesz na czym polega religia :0
Owszem, Żyd może powiedzieć, że goj może zjeść wieprza, ale nie może powiedzieć, że goj może zjeść wieprza żywcem, i to nie jest żadna opinia czy upodobanie.
Bardziej mi chodzi o to, że owszem są przykazania dotyczące wiernych, ale też istnieją przykazania moralne, które są, chociażby teologicznie, obiektywne, uniwersalne.
Odpisz
21 lipca 2025, 14:19
@erykhim44:
Tylko nie wiadomo które to które, więc osoby religijne nie powinny narzucać swojej moralności na całe społeczeństwo mimo tego, że są bardzo przekonani.
Ktoś może być głeboko przekonany, że jedzienie kanapek jest uniwersalnie niemoralne.
Odpisz
21 lipca 2025, 18:25
@Arceronth: Wiadomo które to które. Wystarczy się zapytać rabina. To, że społeczeństwo powinno być sekularne, oraz to, że nie zawsze religie mają rację, to inna kwestia.
Odpisz
21 lipca 2025, 02:28
Są tacy tylko wtedy gdy się ciebie nie boją lub nie szanują.
Odpisz
21 lipca 2025, 17:27
@whereswally: To trzeba wybić ich całą rodzinę na ich oczach i powiedzieć, że w każdej chwili możesz z nimi zrobić to samo. Wtedy na pewno się będą bali
Odpisz
21 lipca 2025, 15:43
TY myślisz racjonalniej i wolnościowo.
Uważasz że jeżeli czegoś nie lubisz, nie oznacza że będziesz zabraniać to innym.
Ja nie jestem wolnościowy.
Jeżeli czegoś nienawidzę i mógłbym to zablokować innym, to bym to zrobił.
Odpisz
21 lipca 2025, 11:21
Twitter:
Odpisz
21 lipca 2025, 08:29
Mój ojciec w skrócie. Jakoś przeżyłam tydzień urlopu u rodziców
Odpisz
21 lipca 2025, 00:06
Bo kur.... nienawidzę kanapek.
Odpisz
17 lipca 2025, 11:41
Kanapka jest metaforą dziwnych ale nikogo nie krzywdzących upodobań seksualnych
Odpisz
Edytowano - 17 lipca 2025, 12:59
@Mijak: Czemu seksualnych, głodnemu chleb na myśli? Przecież jest wiele innych rzeczy/upodobań które w ten sposób społeczeństwo krzywdząco odbiera, jak stare baby Vs kolorowe włosy/czarne ubrania
Odpisz
17 lipca 2025, 13:04
@Towarzysz777: Innych upodobań też to dotyczy, ale seksualnych najczęściej i najmocniej.
Odpisz
Edytowano - 20 lipca 2025, 19:14
@Mijak: w sumie można by stwierdzić, że nikogo nie krzywdzących, ale niosących aurę zgorszenia, bo można postawić znak równości na pewnej płaszczyźnie pomiędzy ludźmi gadającymi ci jak to lubią stopy a ludźmi jedzącymi, no powiedzmy, pierogi z keczupem
Odpisz
20 lipca 2025, 19:50
@Towarzysz777: nie wiem dlaczego, ale przeczytałem "chłep"
Odpisz
19 lipca 2025, 12:48
Co do tytułu - nie wiem czemu ludzie tacy są, tzn czemu tak bardzo chcą robić rzeczy których nie lubię, je**ni degeneraci.
Komentarz pisany oczywiście sarkastycznie.
Odpisz