Ale ziom na pierwszym obrazku jest muzułmaninem
Gdybym był edgy ateistom to równie dobrze mógłbym wstawić obrazek z jakimś patusem z ONRu z homofobicznym banerem i mówić że to dowód że wszyscy chrześcijanie to konserwatywni troglodyci
@Grzanason: A na przykład zakazuje nosić ubrań wykonanych z różnych materiałów. Wszystko rozbija się o interpretacje. Dla wielu cytat o przywiązywaniu kamienia młyńskiego i wrzucaniu do rzeki mężczyzny obcującego z mężczyzną odbiera dosyć jednoznacznie. Wiadomo, zawsze można mówić że na pewno ten zbiornik wodny mógł równie dobrze sięgać do kostek, więc nie ma nic o zabijaniu
@Frutti56: Kpł 20,13 (Leviticus 20:13) Biblia Tysiąclecia:
„Jeśli mężczyzna obcuje cieleśnie z mężczyzną tak jak się obcuje z kobietą, obaj popełniają obrzydliwość. Poniosą śmierć, ich krew spadnie na nich.”
@Grzanason: Oprócz tego co zacytowała JJZW, jest tego więcej.
Kapłańska 18:22
"Nie będziesz obcował z mężczyzną, tak jak się obcuje z kobietą. To jest obrzydliwość!"
Na wypadek jakby komuś przyszło do głowy stwierdzić, że "a to stary testament to się nie liczy", oto fragmenty z nowego:
List do Rzymian 1, 26-27
"Dlatego to wydał ich Bóg na pastwę bezecnych namiętności: mianowicie kobiety ich przemieniły pożycie zgodne z naturą na przeciwne naturze. Podobnie też i mężczyźni, porzuciwszy normalne współżycie z kobietą, zapałali nawzajem żądzą ku sobie, mężczyźni z mężczyznami uprawiając bezwstyd i na samych sobie ponosząc zapłatę należną za zboczenie."
1 list do Koryntian 6, 9-10
"Czyż nie wiecie, że niesprawiedliwi nie posiądą królestwa Bożego? Nie łudźcie się! Ani rozpustnicy, ani bałwochwalcy, ani cudzołożnicy, ani rozwięźli, ani mężczyźni współżyjący z sobą, ani złodzieje, ani chciwi, ani pijacy, ani oszczercy, ani zdziercy nie odziedziczą królestwa Bożego."
1 list do Tymoteusza 1, 8-11
"Wiemy zaś, że Prawo jest dobre, jeśli je ktoś prawnie stosuje, rozumiejąc, że Prawo nie dla sprawiedliwego jest przeznaczone, ale dla postępujących bezprawnie i dla niesfornych, bezbożnych i grzeszników, dla niegodziwych i światowców, dla ojcobójców i matkobójców, dla zabójców, dla rozpustników, dla mężczyzn współżyjących z sobą, dla handlarzy niewolnikami, kłamców, krzywoprzysięzców i [dla popełniających] cokolwiek innego, co jest sprzeczne ze zdrową nauką, w duchu Ewangelii chwały błogosławionego Boga, którą mi zwierzono."
Jaki z tego morał? A taki, że ludzie interpretują sobie religię tak jak chcą i tworzą w głowie własne denominacje. W dzisiejszych czasach jest to wyjątkowo częste, bo nasza ziemska wrażliwość i moralność jest dla nas ważniejsza niż boska - dlatego boską upodabniamy sobie na podobieństwo swojej, aby nie mieć dysonansu.
@Anantashesha: Dziękuję za opinię. Mogę jeszcze podlinkować profesora Majewskiego, biblistę, teologa i praktykującego katolika, na którego rekolekcjach jako katoliczka byłam, mówiącego jak należy podchodzić do tych fragmentów Biblii i co jego zdaniem mogłoby być zmienione w KKK (tylko potrzebuję znaleźć w którym z wielu podcastów o tym mówił)
@Narzeczona_Lucky_Luke_a: Ale to nie ma znaczenia. Czy chodzi o orientację, czy czyny homoseksualne, to w praktyce to samo. Niewiele to pomaga że gej może się w oczach Biblii uratować przed śmiercią przez abstynencję seksualną i miłosną.
@Anantashesha: Znaczy on mówił akurat o kontekście Prawa Starego Testamentu, w którym homoseksualizm był określany jako "obrzydliwy w oczach Pana" i zaznaczał że kawałek dalej tak samo określane są na przykład krewetki czy wieprzowina; i patrząc w tym kontekście może to być element prawa danej kultury (początkowo koczowniczego narodu który bardzo potrzebował jak największej ilości potomstwa aby kultura i religia przetrwały, więc związki z założenia niedzietne nie były wskazane; podobną motywację mogło mieć prawo lewiratu), niekoniecznie tak samo adekwatny w dzisiejszych czasach. Zwraca uwagę, że dlaczego homoseksualizm jest potępiany jako "wewnętrznie nieuporządkowany" i sprzeczny z naturą, skoro właściwie wszystkie towarzystwa naukowe i medyczne na świecie zgadzają się że to jest naturalną forma ludzkiej seksualności. Na logikę, zrozumiałe, że zgodnie z tradycją może być to uważane za grzech w obrębie chrześcijaństwa, ale na podobnej zasadzie jak np. małżeństwa z wyznawcami innej religii w niektórych wyznaniach. Wyznawcy nie wchodzą w takie związki z wyboru, ale nie mówią, że wszyscy inni ludzie na świecie którzy wiążą się z ludźmi z innej religii popełniają obiektywne zło sprzeczne z naturą ludzką
@Narzeczona_Lucky_Luke_a: Żadna ilość dywagacji historycznych nie zmieni faktu, że w chrześcijaństwie Biblia jest uznawana za nieomylne słowo Boga mające zastosowanie tak samo dzisiaj, jak i wtedy.
@Anantashesha: Właśnie zmienia. Badania biblistyczne dużo wnoszą nawet dla zwiększenia świadomości nauczania. Kościół głosi, że Słowo Boże powstało pod natchnieniem, ale spisane przez ludzi w kontekście historycznym, geograficznym, kulturowym, językowym.
@Anantashesha: Tu jest ładnie opisane nauczanie Soboru Watykańskiego II, zwłaszcza odsyłam do punktu 3 chrome-native://pdf/link?url=content%3A%2F%2Fmedia%2Fexternal%2Fdownloads%2F1000038678
Komentarze
Odśwież31 lipca 2025, 22:09
Ale ziom na pierwszym obrazku jest muzułmaninem
Gdybym był edgy ateistom to równie dobrze mógłbym wstawić obrazek z jakimś patusem z ONRu z homofobicznym banerem i mówić że to dowód że wszyscy chrześcijanie to konserwatywni troglodyci
Odpisz
Edytowano - 31 lipca 2025, 22:14
@Frutti56: W przeciwieństwie do Koranu, Biblia choć nie popiera nie karze zabijać za Homoseksualizm
Odpisz
31 lipca 2025, 22:21
@Grzanason: A na przykład zakazuje nosić ubrań wykonanych z różnych materiałów. Wszystko rozbija się o interpretacje. Dla wielu cytat o przywiązywaniu kamienia młyńskiego i wrzucaniu do rzeki mężczyzny obcującego z mężczyzną odbiera dosyć jednoznacznie. Wiadomo, zawsze można mówić że na pewno ten zbiornik wodny mógł równie dobrze sięgać do kostek, więc nie ma nic o zabijaniu
Odpisz
1 sierpnia 2025, 08:28
@Frutti56: Kpł 20,13 (Leviticus 20:13) Biblia Tysiąclecia:
„Jeśli mężczyzna obcuje cieleśnie z mężczyzną tak jak się obcuje z kobietą, obaj popełniają obrzydliwość. Poniosą śmierć, ich krew spadnie na nich.”
Odpisz
1 sierpnia 2025, 08:30
@JaJestemZWami: a przepraszam, przecież to symbolicznie tak zapisali a poza tym jesteśmy zbyt głupi by zrozumieć tekst natchniony przez boga
Odpisz
3 sierpnia 2025, 10:41
@Grzanason: Oprócz tego co zacytowała JJZW, jest tego więcej.
Kapłańska 18:22
"Nie będziesz obcował z mężczyzną, tak jak się obcuje z kobietą. To jest obrzydliwość!"
Na wypadek jakby komuś przyszło do głowy stwierdzić, że "a to stary testament to się nie liczy", oto fragmenty z nowego:
List do Rzymian 1, 26-27
"Dlatego to wydał ich Bóg na pastwę bezecnych namiętności: mianowicie kobiety ich przemieniły pożycie zgodne z naturą na przeciwne naturze. Podobnie też i mężczyźni, porzuciwszy normalne współżycie z kobietą, zapałali nawzajem żądzą ku sobie, mężczyźni z mężczyznami uprawiając bezwstyd i na samych sobie ponosząc zapłatę należną za zboczenie."
1 list do Koryntian 6, 9-10
"Czyż nie wiecie, że niesprawiedliwi nie posiądą królestwa Bożego? Nie łudźcie się! Ani rozpustnicy, ani bałwochwalcy, ani cudzołożnicy, ani rozwięźli, ani mężczyźni współżyjący z sobą, ani złodzieje, ani chciwi, ani pijacy, ani oszczercy, ani zdziercy nie odziedziczą królestwa Bożego."
1 list do Tymoteusza 1, 8-11
"Wiemy zaś, że Prawo jest dobre, jeśli je ktoś prawnie stosuje, rozumiejąc, że Prawo nie dla sprawiedliwego jest przeznaczone, ale dla postępujących bezprawnie i dla niesfornych, bezbożnych i grzeszników, dla niegodziwych i światowców, dla ojcobójców i matkobójców, dla zabójców, dla rozpustników, dla mężczyzn współżyjących z sobą, dla handlarzy niewolnikami, kłamców, krzywoprzysięzców i [dla popełniających] cokolwiek innego, co jest sprzeczne ze zdrową nauką, w duchu Ewangelii chwały błogosławionego Boga, którą mi zwierzono."
Jaki z tego morał? A taki, że ludzie interpretują sobie religię tak jak chcą i tworzą w głowie własne denominacje. W dzisiejszych czasach jest to wyjątkowo częste, bo nasza ziemska wrażliwość i moralność jest dla nas ważniejsza niż boska - dlatego boską upodabniamy sobie na podobieństwo swojej, aby nie mieć dysonansu.
Odpisz
3 sierpnia 2025, 16:27
@Anantashesha: Wrzucę jako ciekawostkę
https://www.reddit.com/r/OpenChristian/comments/n28doc/homosexuality_is_never_condemned_in_the_bible_a/?utm_source=share&utm_medium=mweb3x&utm_name=mweb3xcss&utm_term=1&utm_content=share_button
Odpisz
3 sierpnia 2025, 18:52
@Narzeczona_Lucky_Luke_a: Tomato potato
Odpisz
3 sierpnia 2025, 19:55
@Anantashesha: Dziękuję za opinię. Mogę jeszcze podlinkować profesora Majewskiego, biblistę, teologa i praktykującego katolika, na którego rekolekcjach jako katoliczka byłam, mówiącego jak należy podchodzić do tych fragmentów Biblii i co jego zdaniem mogłoby być zmienione w KKK (tylko potrzebuję znaleźć w którym z wielu podcastów o tym mówił)
Odpisz
3 sierpnia 2025, 19:57
@Narzeczona_Lucky_Luke_a: Ale to nie ma znaczenia. Czy chodzi o orientację, czy czyny homoseksualne, to w praktyce to samo. Niewiele to pomaga że gej może się w oczach Biblii uratować przed śmiercią przez abstynencję seksualną i miłosną.
Odpisz
3 sierpnia 2025, 20:05
@Anantashesha: Znaczy on mówił akurat o kontekście Prawa Starego Testamentu, w którym homoseksualizm był określany jako "obrzydliwy w oczach Pana" i zaznaczał że kawałek dalej tak samo określane są na przykład krewetki czy wieprzowina; i patrząc w tym kontekście może to być element prawa danej kultury (początkowo koczowniczego narodu który bardzo potrzebował jak największej ilości potomstwa aby kultura i religia przetrwały, więc związki z założenia niedzietne nie były wskazane; podobną motywację mogło mieć prawo lewiratu), niekoniecznie tak samo adekwatny w dzisiejszych czasach. Zwraca uwagę, że dlaczego homoseksualizm jest potępiany jako "wewnętrznie nieuporządkowany" i sprzeczny z naturą, skoro właściwie wszystkie towarzystwa naukowe i medyczne na świecie zgadzają się że to jest naturalną forma ludzkiej seksualności. Na logikę, zrozumiałe, że zgodnie z tradycją może być to uważane za grzech w obrębie chrześcijaństwa, ale na podobnej zasadzie jak np. małżeństwa z wyznawcami innej religii w niektórych wyznaniach. Wyznawcy nie wchodzą w takie związki z wyboru, ale nie mówią, że wszyscy inni ludzie na świecie którzy wiążą się z ludźmi z innej religii popełniają obiektywne zło sprzeczne z naturą ludzką
Odpisz
3 sierpnia 2025, 20:10
@Narzeczona_Lucky_Luke_a: Żadna ilość dywagacji historycznych nie zmieni faktu, że w chrześcijaństwie Biblia jest uznawana za nieomylne słowo Boga mające zastosowanie tak samo dzisiaj, jak i wtedy.
Odpisz
3 sierpnia 2025, 22:53
@Anantashesha: Właśnie zmienia. Badania biblistyczne dużo wnoszą nawet dla zwiększenia świadomości nauczania. Kościół głosi, że Słowo Boże powstało pod natchnieniem, ale spisane przez ludzi w kontekście historycznym, geograficznym, kulturowym, językowym.
Odpisz
4 sierpnia 2025, 08:26
@Narzeczona_Lucky_Luke_a: Potrafisz to poprzeć jakąś wypowiedzią papieża ex cathedra albo decyzją soboru?
Odpisz
Edytowano - 4 sierpnia 2025, 12:37
@Anantashesha: Tu jest ładnie opisane nauczanie Soboru Watykańskiego II, zwłaszcza odsyłam do punktu 3 chrome-native://pdf/link?url=content%3A%2F%2Fmedia%2Fexternal%2Fdownloads%2F1000038678
Odpisz
5 sierpnia 2025, 09:48
@Narzeczona_Lucky_Luke_a: Nie mam dostępu do tego pliku.
Odpisz
31 lipca 2025, 18:30
Kogoś boli wielki Mamdani
Odpisz
Edytowano - 31 lipca 2025, 18:06
Trzymają go żeby nie popełnił samobójstwa
Wzorowe chłopaki
Najważniejsze jest wsparcie
Odpisz