Opisz dokładnie problem, a jeśli potrzeba to zilustruj go screenem.
To właśnie dlatego dzieci uważają je za takie cool
Nie są aż takie pyszne
Najwspanialszy spośród przedmiotów
Nigdy na to nie wpadną
Nie zadzieraj z bobrami
Co za przypadek
Zobacz więcej popularnych memów
Komentarze
Odśwież12 sierpnia 2025, 22:10
Też wam się wydaje że adm!n ukrył widoczność tego ile mem ma łapek w dół?
Odpisz
12 sierpnia 2025, 22:40
@Anantashesha: nie wydaje nam się
Odpisz
12 sierpnia 2025, 22:47
@Anantashesha: jeja wzorują się yt. Szkoda tylko, że nikomu na yt się to nie spodobało
Odpisz
13 sierpnia 2025, 01:27
@Anantashesha: nam się nie wydaje, my od czterech dni walczymy w rebelii, zajrzyj czasem pod jakiś pogadajec to będziesz na bieżąco
Odpisz
13 sierpnia 2025, 09:12
@Anantashesha: Tak jest
Nawet wstawiający nie widzi
Odpisz
13 sierpnia 2025, 12:14
@a123321: Wiecie że to nic nie da? xd
Odpisz
13 sierpnia 2025, 12:33
@Anantashesha: Niektórzy chcą próbować
Chyba też się przyłączę
Odpisz
13 sierpnia 2025, 12:33
@Anantashesha: częściowo się z tobą zgadzam ale niech admin widzi że nie wszystko przejdzie gładko
Odpisz
13 sierpnia 2025, 13:55
@a123321: Adm!n widzi że nie wszystko przejdzie gładko od dwudziestu lat i nic sobie z tego nie robi. Myślisz że to pierwszy "ruch oporu" albo "rewolucja"?
Odpisz
13 sierpnia 2025, 14:01
@Anantashesha: jak ci się nie podoba to nie bierz w tym udziału, ktoś chce podnieść głowe to niech podnosi, jego decyzja
Odpisz
13 sierpnia 2025, 15:47
@a123321: Ależ róbcie jak chcecie, ja wam tylko mówię że to ch*ja da.
Odpisz
13 sierpnia 2025, 15:49
@Anantashesha: spoko, większość to wie, nie ma co się spinać, kto chce będzie się buntował choćby dla zasady kto nie chce to nie
Odpisz
13 sierpnia 2025, 15:50
@a123321: Tylko żeby wam nie poleciały bany za to.
Jak w ogóle wygląda ten wasz bunt?
Odpisz
13 sierpnia 2025, 15:50
@Anantashesha: Może i tak, ale nadal precz z adm!nem
Odpisz
13 sierpnia 2025, 15:53
@Anantashesha: zajrzyj do poczekalni to zobaczysz, a bany jeszcze nie lecą chociaż po adminie jest ostro jechane, a bunt nie do końca jest dla tego żeby osiągnąć cel, większość uznała że ujmą na honorze będzie dać coś sobie zabrać bez walki
Odpisz
13 sierpnia 2025, 16:18
@a123321: Jakiej walki? Wy tylko krzyczycie.
Odpisz
13 sierpnia 2025, 16:21
@Anantashesha: nie chce mi się obrzucać gnojem ale to nie ja włączam tryb internetowego wojownika jak ktoś napisze coś z czym się nie zgadzam, a walką to nazwałem bo tak nazwałem, może i krzyczymy ale jeśli wg nas zachowamy przez to honor to czemu tego nie robić
Odpisz
13 sierpnia 2025, 23:10
@a123321: Bo to d*bilne
Odpisz
13 sierpnia 2025, 23:18
@Anantashesha: czyli z tobą po staremu, miło słyszeć, nie zostaje mi nic innego niż podziękować za pogawędkę i życzyć powodzenia w roli inkwizytora swoich racji i w przyszłych dyskusjach
Odpisz
Edytowano - 13 sierpnia 2025, 23:52
@a123321: (nie mam pod ręką z chłopakiem, sorry)
Odpisz
18 sierpnia 2025, 11:47
@Katrina2712: Ludzie, którzy robili filmiki "ratuję tych biednych ludzi/zwierzęta" i dostawali tysiące łapek w dół, raczej są zadowoleni, że jakieś zazdrosne dziwaki ich już nie hejtują tymi łapkami..
Odpisz
18 sierpnia 2025, 11:49
@Ooonv: mogę trochę kontekstu o czym mówisz?
Odpisz
18 sierpnia 2025, 12:40
@a123321: No, że każde jedno wideo dostawało tysiące łapek w dół.
Taki spoko kanał z Serbii o zajmowaniu się zwierzętami "Dog Rescue Shelter, Serbia" miał dużo łapek w dół. Wtf, niby za co im to dawali? Za zbyt trzęsącą się kamerę?
Odpisz
18 sierpnia 2025, 12:48
@Ooonv: a, że na YT, no tak, miało to swoje złe strony ale można było też szybko uciąć zasięgi totalnie szkodliwym kanałom a teraz wszystko ma równe szanse, czy to dobrze? No wg mnie niezbyt ale ma to swoje plusy jak te które wymieniłeś
Odpisz
13 sierpnia 2025, 23:30
Głód
Odpisz
12 sierpnia 2025, 21:17
1. **Kontekst wizualny**: Meme wykorzystuje scenę z filmu "W głowie się nie mieści" (Inside Out), gdzie postacie-emocje (Radość, Smutek, Gniew, Strach, Odraza) reprezentują różne uczucia. W dolnej części pojawia się jednak nietypowa postać – twarz przypominająca Karola Marksa, co wprowadza absurdalny i humorystyczny element w kontrze do animowanej, dziecięcej estetyki.
2. **Treść tekstu**: Górny napis "Jaka to nowa emocja?" sugeruje, że postacie próbują zidentyfikować nową emocję, co jest zgodne z fabułą filmu, gdzie pojawiają się nowe uczucia. Dolny tekst "Świadomość klasowa" (zamiast poprawnego "klasowa świadomość") to żartobliwa aluzja do marksistowskiego pojęcia "klasowej świadomości", sugerując, że nowa emocja związana jest z ideologią społeczną.
3. **Analiza humorystyczna**: Żart opiera się na nieoczekiwanym połączeniu – poważnego filozoficznego konceptu z lekką, familijną animacją. Błąd w pisowni ("świadość" zamiast "świadomość") dodaje uroku i podkreśla spontaniczność mema. Obecność Karola Marksa jako emocji jest absurdalna, co potęguje komiczny efekt, zwłaszcza dla osób znających kontekst polityczny lub historyczny.
4. **Interpretacja kulturowa**: Meme celuje w odbiorców obeznanych z popkulturą (film Disney/Pixar) i podstawami myśli marksistowskiej. W polskim kontekście może też nawiązywać do historycznych dyskusji o klasach społecznych, szczególnie w okresie PRL-u, co dodaje lokalnego smaczku.
5. **Efekt końcowy**: Meme łączy kontrast między niewinnością animacji a ciężką ideologią, tworząc udany żart satyryczny. Nietypowe połączenie i błąd językowy sprawiają, że jest zarówno zabawny, jak i chwytliwy dla osób z odpowiednim bagażem kulturowym.
Odpisz
13 sierpnia 2025, 13:02
@Egirl: Masz zagwarantowane 100% z matury z Polskiego
Odpisz
13 sierpnia 2025, 01:24
Świadomy to admin być powinien, że jego zmian nikt nie lubi
Odpisz
12 sierpnia 2025, 20:23
Odpisz