Ciekawe kto jeszcze się zorientował że to fakowe zdjęcie przedstawiające Marsa z pierścieniami. ( Dla tych co nie skumali - Mars ma aktualnie dwa księżyce i nie posiada pierścieni)
Oszczędności na monitoringu. Od dawna mamy technologię pozwalającą na nagrywanie w jakości lepszej niż potrzebna, tylko to i koszty sprzętu, i potem koszty dysków do składowania zapisanych nagrań X czasu do tyłu.
Natomiast w przypadku planet mamy statyczne zdjęcie, a raczej kompozyt złożony z kilku do kilku tysięcy zdjęć, i instytucje, które ostatnią rzeczą, na której chciałyby oszczędzać to teleskopy i jakikolwiek inny sprzęt potrzebny im do badań i misji. Uzyskanie bardzo dobrej jakości zdjęcia jest mimo wszystko łatwiejsze niż uzyskanie dobrej jakości nagrania wideo (co oczywiście nie usprawiedliwia podłej jakości nagrań z kamer monitoringu, o czym wspomniałem wyżej)
Komentarze
Odśwież31 sierpnia 2025, 01:21
Ciekawe kto jeszcze się zorientował że to fakowe zdjęcie przedstawiające Marsa z pierścieniami. ( Dla tych co nie skumali - Mars ma aktualnie dwa księżyce i nie posiada pierścieni)
Odpisz
Edytowano - 27 sierpnia 2025, 13:15
Oszczędności na monitoringu. Od dawna mamy technologię pozwalającą na nagrywanie w jakości lepszej niż potrzebna, tylko to i koszty sprzętu, i potem koszty dysków do składowania zapisanych nagrań X czasu do tyłu.
Natomiast w przypadku planet mamy statyczne zdjęcie, a raczej kompozyt złożony z kilku do kilku tysięcy zdjęć, i instytucje, które ostatnią rzeczą, na której chciałyby oszczędzać to teleskopy i jakikolwiek inny sprzęt potrzebny im do badań i misji. Uzyskanie bardzo dobrej jakości zdjęcia jest mimo wszystko łatwiejsze niż uzyskanie dobrej jakości nagrania wideo (co oczywiście nie usprawiedliwia podłej jakości nagrań z kamer monitoringu, o czym wspomniałem wyżej)
Mam nadzieję, że pomogłem
Odpisz
27 sierpnia 2025, 12:55
Nie tylko z dystansu 1,4 miliarda kilometrów ale i też jakichś pół miliona lat w przyszłość bo księżyce Marsa są jeszcze całe
Odpisz