@Krol123: choć uwielbiam Gothica to nie jestem purystą, nawet podoba mi się większość zmian stylistycznych w remake'u (nie licząc może wyglądu niektórych potworów, ale da się przymknąć oko). Wybaczam też widoczne bugi na pokazach, do premiery się załata.
Bardziej mnie martwi nieintuicyjny system walki (niby podobne zasady, ale jak dla mnie niepotrzebnie komplikuje pomysł z oryginału, o wiele lepszy był dla mnie ten z "Risen" będący po prostu sprytnym odświeżeniem przez zmianę kolejności klikania z mysz+kierunkowy na kierunkowy+mysz) oraz ociężałe i nieprecyzyjne animacje. O ile mogę jeszcze przyjąć zmianę z mocno stylizowanego oryginału na quasi-realizm (co widać po wspomnianej ociężałości), tak brak precyzji animacji i hitboxów w zręcznościowej walce skutecznie zabije wszelką przyjemność z grania.
Komentarze
OdświeżEdytowano - 1 września 2025, 19:36
Coś czuję że Gothic Remake będzie łączył obydwa - uczucie grania w zupełnie inną grę, za to z podobnymi błędami
Odpisz
2 września 2025, 10:20
@niggiddu: Dosłownie najlepsze z obu światów a ludzie i tak narzekają
Odpisz
Edytowano - 2 września 2025, 11:47
@Krol123: choć uwielbiam Gothica to nie jestem purystą, nawet podoba mi się większość zmian stylistycznych w remake'u (nie licząc może wyglądu niektórych potworów, ale da się przymknąć oko). Wybaczam też widoczne bugi na pokazach, do premiery się załata.
Bardziej mnie martwi nieintuicyjny system walki (niby podobne zasady, ale jak dla mnie niepotrzebnie komplikuje pomysł z oryginału, o wiele lepszy był dla mnie ten z "Risen" będący po prostu sprytnym odświeżeniem przez zmianę kolejności klikania z mysz+kierunkowy na kierunkowy+mysz) oraz ociężałe i nieprecyzyjne animacje. O ile mogę jeszcze przyjąć zmianę z mocno stylizowanego oryginału na quasi-realizm (co widać po wspomnianej ociężałości), tak brak precyzji animacji i hitboxów w zręcznościowej walce skutecznie zabije wszelką przyjemność z grania.
Odpisz
30 sierpnia 2025, 18:57
Romantyzujmy gówno
- Bestia z Gdańska
Odpisz
1 września 2025, 18:21
@CzerwonyPoniacz: a to nie admin czasem?
Odpisz
2 września 2025, 02:44
@FluttershyIsNOTaDoormat: jest z Gdańska...
Odpisz
1 września 2025, 19:42
Co ty pie*dolisz większość bugów z obliviona jest w remasterze, a poza tym jaka zupełnie nowa gra ta nowa edycja w ogóle nie tyka głównego core gry
Odpisz
1 września 2025, 19:20
Przeszło :O Z jakimiś dziesięcioma wgóręgłosami w poczekalni? Bożydar musiał kiedyś grać w NWN-a i teraz musi mieć nostalgię do tej gry.
Odpisz
30 sierpnia 2025, 18:36
to zagraj w oryginał
Odpisz
30 sierpnia 2025, 21:11
@BlackMorbius61: *nie ma*
Odpisz