@nightmare_fredbear: Problem jest wieloskładnikowy. Przede wszystkim małe, osiedlowe sklepy będą miały wiele trudności, aby zbierać plastikowe butelki i składować je do oddania. Osoby mieszkające na wsi, w małych mieszkaniach, które do miasta jadą jedynie raz na jakiś czas będą zmuszone upychać gdzieś plastik (w niezgniecionej formie), a często przez to nie będą zaangażowane do "odzyskania pieniędzy" Wiele sklepów, ze względu na problem ze składowaniem zaczęło rezygnować ze sprzedaży napojów, np. Rossmann. Warto zaznaczyć, że głównymi "opiekunami" systemu kaucyjnego, są w Polsce Kaufland i Lidl, a przemysł recyklingu wynosi u nas grube miliardy, toteż oznacza to, że nawet gdyby prawie wszyscy Polacy magicznie się zmobilizowali (zwrot 80% butelek) i tak około 2/3 miliardy trafią do niemieckich spółek - a te pieniądze nie będą szły znikąd, tylko rzecz jasna z kieszeni każdego Polaka, który zapłaci kaucję i nie odda butelki.
Idzie sobie Polak, Rusek i Niemiec. Nagle pojawia się przed nimi diabeł i mówi:
- Macie przynieść coś, w czym jest woda, to was wypuszczę.
Szybko się rozbiegli. Po 10 minutach Polak idzie ze szklanką wody, Niemiec z beczką wody, a Ruska nie widać.
Diabeł mówi:
- A teraz to wypijcie!
Polak bez problemu wypił szklankę wody, a Niemiec płacze i się śmieje. Polak pyta:
- Dlaczego płaczesz?
- Bo muszę wypić beczkę wody...
- A dlaczego się śmiejesz?
- Bo Rusek cysterną jedzie...
@Krzyniu: To wyjątkowo wyśmienity pomysł. Zapomniał pan jednak, że znajdujemy się teraz w czarnej dzielnicy i w wodzie wewnątrz pana jest teraz śmiertelna dawka fentanylu
Komentarze
Odśwież11 października 2025, 10:54
Niezbyt rozumiem jaki jest problem z kaucją, niech ktoś mnie oświeci
Odpisz
Edytowano - 11 października 2025, 12:04
@nightmare_fredbear: Problem jest wieloskładnikowy. Przede wszystkim małe, osiedlowe sklepy będą miały wiele trudności, aby zbierać plastikowe butelki i składować je do oddania. Osoby mieszkające na wsi, w małych mieszkaniach, które do miasta jadą jedynie raz na jakiś czas będą zmuszone upychać gdzieś plastik (w niezgniecionej formie), a często przez to nie będą zaangażowane do "odzyskania pieniędzy" Wiele sklepów, ze względu na problem ze składowaniem zaczęło rezygnować ze sprzedaży napojów, np. Rossmann. Warto zaznaczyć, że głównymi "opiekunami" systemu kaucyjnego, są w Polsce Kaufland i Lidl, a przemysł recyklingu wynosi u nas grube miliardy, toteż oznacza to, że nawet gdyby prawie wszyscy Polacy magicznie się zmobilizowali (zwrot 80% butelek) i tak około 2/3 miliardy trafią do niemieckich spółek - a te pieniądze nie będą szły znikąd, tylko rzecz jasna z kieszeni każdego Polaka, który zapłaci kaucję i nie odda butelki.
Odpisz
9 maja, 07:50
@nightmare_fredbear: kaucja za plastik jest do 3 l za szkło i puszki do 1 l
Odpisz
8 października 2025, 06:46
Plus baniak można potem wykorzystać
U nas nalewamy takimi wodę dla królików
Odpisz
Edytowano - 7 października 2025, 21:23
Najlepszym sposobem na plastik jest niekupowanie plastiku.
Odpisz
6 października 2025, 20:22
I Belive in kranówka supermancy 🙏
Odpisz
7 października 2025, 20:37
@Rozowykotel: Tym bardziej, że w Polsce kranówa jest zdrowa
Odpisz
7 października 2025, 21:21
@Rozowykotel: Widać że prawdziwy czadzior z Ciebie.
Odpisz
7 października 2025, 18:13
Odpisz
7 października 2025, 17:25
A chüj mnie to boli
Odpisz
6 października 2025, 20:44
Idzie sobie Polak, Rusek i Niemiec. Nagle pojawia się przed nimi diabeł i mówi:
- Macie przynieść coś, w czym jest woda, to was wypuszczę.
Szybko się rozbiegli. Po 10 minutach Polak idzie ze szklanką wody, Niemiec z beczką wody, a Ruska nie widać.
Diabeł mówi:
- A teraz to wypijcie!
Polak bez problemu wypił szklankę wody, a Niemiec płacze i się śmieje. Polak pyta:
- Dlaczego płaczesz?
- Bo muszę wypić beczkę wody...
- A dlaczego się śmiejesz?
- Bo Rusek cysterną jedzie...
Odpisz
6 października 2025, 20:47
https://jeja.pl/dowcipy
Odpisz
6 października 2025, 22:36
łemkowski humor
Odpisz
6 października 2025, 21:29
Potem masz butlę na winko i inne napoje
Odpisz
6 października 2025, 20:12
Zostań beczkowozem
Odpisz
6 października 2025, 20:42
@Konto_nieusuniete: Intrygujący pomysł, panie Bond. Zapomniał pan jednak o istotnym szczególe - ja już jestem beczkowozem
Odpisz
Edytowano - 6 października 2025, 20:59
@Krzyniu: To wyjątkowo wyśmienity pomysł. Zapomniał pan jednak, że znajdujemy się teraz w czarnej dzielnicy i w wodzie wewnątrz pana jest teraz śmiertelna dawka fentanylu
Odpisz
6 października 2025, 20:20
ultron klasycznie zapomina, że nie mieszka w Polsce
Odpisz