Trzeba będzie się domyślić
Opisz dokładnie problem, a jeśli potrzeba to zilustruj go screenem.
To by wystarczyło
Trzykrotny T
Ministerstwo nadal nie widzi podstaw do obowiązkowych badań wzroku
Trzeba brać osobną torbę
To właśnie dlatego dzieci uważają je za takie cool
Rel
Zobacz więcej popularnych memów
Komentarze
Odśwież16 listopada 2025, 16:25
Ja z niedosłuchem byłem zwolniony i dobrze, bo tego bełkotu nie szło zrozumieć. Już lepiej rozumiem amerykański w serialach.
Odpisz
18 listopada 2025, 11:32
@welpa44: Oh tez taką osobą jestem. Jeszcze samo słuchanie mówionego byłoby jako tako okej, ale jakby namnaża się dla nas beznadziejna jakość nagrania + jeszcze gorsze głośniki... z angielskiego rozszerzonego mialem 90% ale z słuchanego... nie miałbym chyba nic.
Odpisz
18 listopada 2025, 20:14
@Lekki69: O to ja też podobnie 80 coś % miałem
Odpisz
Edytowano - 16 listopada 2025, 16:59
Dalej nie rozumiem dlaczego angielski jest obowiązkowy na maturze
Dlaczego nie historia na przykład? Chyba bardziej przyda ci się znajomość histori swojego i innych krajów niż jakiegoś zwalonego języka którym się prawie nigdzie i tak nie dogadasz
Odpisz
16 listopada 2025, 17:30
@Madonix: ale wiesz, że obowiązkowy to jest język obcy, a jaki se wybierzesz, to już twoja sprawa?
Odpisz
16 listopada 2025, 17:38
@SkrzydlataHusaria: ale po co ogólnie język obcy na maturze?
Odpisz
16 listopada 2025, 19:05
@Madonix: żebyś wypi.....ał z kraju
Odpisz
16 listopada 2025, 19:20
@Katrina2712: w żadnym z krajów jakich języków uczą w szkołach nie jest lepiej niż w Polsce
Więc podziękuję
Odpisz
18 listopada 2025, 11:29
@Madonix: Ta dyskusja moze i miała sens jakies 15 lat temu. Ale aktualnie język angielski jest tak powszechny, że możesz napotkać go niemal wszedzie. Do tego stopnia że możesz być uznany za dekla jeśli nie znasz choć podstaw, a nawet nie dostać przez to pracy, dosłownie tak było w mojej poprzedniej pracy. Już prędzej zostaniesz uznany za obytego jeśli znasz języki niż przykładowo tą historię.
Odpisz
18 listopada 2025, 20:22
@Lekki69: tak powszechny że więcej osób na świecie zna mandaryński bądź hiszpański
W Europie nawet się średnio w innych krajach dogadasz z ludźmi po angielsku
A o Azji i Ameryce południowej nawet nie wspomnę
W Afryce jako tako się dogadasz, bo ich tam uczą angielskiego na misjach misyjnych
No a oceania i Ameryka Północna to nie ma co mówić, bo tam większość krajów to byle kolonie brytyjskie, to angielski znać muszą
Odpisz
Edytowano - 18 listopada 2025, 21:05
@Madonix: Ehh, tak miliard ludzi znających chiński, ciekawe skad sie to wzięło i gdzie oni są... Zawsze nienawidziłem tej statystyki w rozmowach o popularności języka kiedy 90% użytkowników tego języka to jeden kraj, zupelnie przypadkiem ten najbardziej zaludniony. Co do hiszpańskiego, można się zgodzić przez sporą obecność tego języka w różnych krajach, ale nawet oni sie uczą angielskiego. Co do zastosowania angielskiego w Europie to nie wiem skąd żeś to wziął że ciężko bedzie ci sie dogadać. Mimo popularności tamtych języków, największe szanse na to że sie dogadasz w jakimś bazarze w dosłownie losowym kraju świata masz przy użyciu angielskiego. Gdzie ty wlecisz do Włoch, Grecji, Kanady i Australii, Japoni czy nawet Arabii zeby dogadywać sie po mandaryńsku?
Nie wiem, jeśli jakiś język ma ci się przydać to właśnie angielski. A jeszcze zapomniałeś, że to nawet nie musi chodzić o podróże i dogadywanie się z innymi. Zbyt duża część internetu opiera się na angielskim, ba niemal kazda większa gra będzie mieć język... angielski! Przy tym zazwyczaj oczywiście hiszpański i francuski też zazwyczaj bedzie, oczywiście, ale już o dubbing ciężej. Takie rzeczy to juz raczej tylko gry AAA
Odpisz
18 listopada 2025, 21:09
@Lekki69: no dlatego ten mandaryński to taki trochę z przymrużeniem oka, bo to raczej liczba native speakerów niż osób z innych krajów które go znają (chociaż takich też jest całkiem sporo)
Ale po angielsku możesz problem się dogadac z ludźmi w krajach europejskich,
Mówię tu o zwykłych ludziach, a nie pracownikach hotelów lub innych miejsc gdzie znajomość tego języka jest konieczna, wyjedź na jakąś losowa wieś w Chorwacji, Macedoni północnej a nawet Grecji i spróbuj się dogadać po angielsku, większość się nie dogada
Poza tym w krajach takich jak Francja żywią ogromną niechęć do angielskiego i prawie w ogóle się nie dogadasz z takimi
Podobnie z Hiszpanami którym się nie chce uczyć tego języka i też go nie znają
To że się dogadasz wszędzie to jest ogromne kłamstwo
Odpisz
18 listopada 2025, 21:21
@Madonix: Oh, w takich przypadkach... żaden język ci nie pomoże, nawet ich własnych jak te wsioki często własnego jezyka nie ogarniają ;ppp
Tylko pytanie po co ty chcesz gadać z wieśniakami? Już nawet nie wspominam, że właśnie sam podsunąłeś kolejny argument, nawet w hotelach, restauracjach często jest wymagany język angielski.
Kraje hiszpańskie jak najbardziej uczą się angielskiego, nie jestem pewien co do samej hiszpanii. Aczkolwiek Francuzi faktycznie są niechętni tyle ze nigdy nie twierdziłem inaczej ;V
Odpisz
18 listopada 2025, 21:30
@Lekki69: jestem zdania że jak zwiedzać jakiś kraj, to nie tylko stolicę i wielkie miasta, tylko zobaczyć też jak żyją biedniejsi ludzie, dlatego się rozmawia z wsiokami
Nie powiedziałbym że jest wymagany, jest preferowany, często w lepszych hotelach znajdziesz osoby gadające w tych pospolitszych językach jak francuski lub hiszpański, poza tym w tych czasach zawsze zostaje ci tłumacz lub słownik
Może i się uczą, ale większość go nie zna wcale za dobrze,
Hiszpanie z tego co wiem uczą się angielskiego, ale większość nie zna go zbyt dobrze, bo uważają że nie jest im potrzebny
Odpisz
16 listopada 2025, 14:51
Ja miałam inny problem z tymi zadaniami - były żałośnie łatwe. Czułam się jak na gimbazjalnym. Głupia byłam że wzięłam rozszerzoną, trzeba było brać dwujęzyczną, zdałabym z palcem z dupsku.
Odpisz