Ja odkad skonczylam gimnazjum to mialam podejscie 'byle zdac". Mimo to na studiach mialam i tak bardzo spoko oceny (na ostatnim roku moja najgorsza ocena to bylo 3,5 z jednego przedmiotu i z reszty mialam 4 i 5, a takie 3 zdobyte ledwo-ledwo mialam glownie na pierwszym roku), a w liceum to ledwo srednia powyzej 3 mialam xD
@BardzoOryginalnaNazwa: Może tak być, bo np. miałaś jakiś zakres zainteresowań, który nie do końca pokrywał się ze szkołą, a potem na studiach coś Cię bardziej interesowało i przykuwało uwagę, więc łatwiej się tego uczyłaś też?
Studia też mnie niezbyt interesowały, poszłam na jakiś randomowy kierunek na który łatwo się dostać xD
Ale jestem bardziej humanistą, a byłam na studiach humanistycznych, więc przynajmniej nie męczyłam się z uczeniem się matmy
@ViccyArt: Jaki kierunek?
I szanuję, oby tak dalej
CHociaż w niektórych przypadkach to możliwe, bo mam koleżanke która jest humanistą, a zaczęła studia z technologii żywienia (chociaż słyszałam ze chemia jej spoko szla)
@BardzoOryginalnaNazwa: licencjat z kryminalistyki i systemów bezpieczeństwa skończony, teraz inżynieria bezpieczeństwa (matematyka, epidemiologia, grafika 3d głównie). Generalnie bardzo polecam oba, bo wyjątkowo mamy świetnych wykładowców, nawet tych z matematyki. Po technikum miałam zraze do matmy, ale jak to powiedział nasz profesor, on tu jest, żeby "dać nam lekarstwo na alergię na matematykę"
@ViccyArt: Nie chcę matmy na studiach
Bylam 2 dni na infie i sie wypisałam przez matme, bo juz pomijajac że jej nie umiem to byly jakieś wzory które widziałam pierwszy raz w zyciu (po tym sie przepisałam, bo na infe pozłam dla samej grafiki, ale się okazało ze bedzie dopiero w drugim semestrze)
@BardzoOryginalnaNazwa: na kryminalistyce było względnie mało matmy. Na 1 semestrze taka podstawa, potem już tylko na laboratoriach samo dodawanie i odejmowanie czynników. Na inżynierce dopiero się zaczęło... Całki i tak dalej. Plus jest taki, że wszystko tłumaczą od początku dla tych, którzy tego nie mieli albo nie pamiętają.
Kryminalistyka jest bardziej techniczna. Ale dla humana z tymi zainteresowaniami to jeszcze jest kryminologia. Z wiktymologii nie wiem czy są studia, ale pewnie jakoś z kryminologią połączone. Kryminologia bardziej psychologiczna jest
Komentarze
Odśwież23 listopada 2025, 16:12
Meanwhile cały mój rok mający same piątki jak na razie...
Odpisz
Edytowano - 21 listopada 2025, 09:45
Ja odkad skonczylam gimnazjum to mialam podejscie 'byle zdac". Mimo to na studiach mialam i tak bardzo spoko oceny (na ostatnim roku moja najgorsza ocena to bylo 3,5 z jednego przedmiotu i z reszty mialam 4 i 5, a takie 3 zdobyte ledwo-ledwo mialam glownie na pierwszym roku), a w liceum to ledwo srednia powyzej 3 mialam xD
Odpisz
21 listopada 2025, 20:22
@BardzoOryginalnaNazwa: Może tak być, bo np. miałaś jakiś zakres zainteresowań, który nie do końca pokrywał się ze szkołą, a potem na studiach coś Cię bardziej interesowało i przykuwało uwagę, więc łatwiej się tego uczyłaś też?
Odpisz
21 listopada 2025, 20:40
Studia też mnie niezbyt interesowały, poszłam na jakiś randomowy kierunek na który łatwo się dostać xD
Ale jestem bardziej humanistą, a byłam na studiach humanistycznych, więc przynajmniej nie męczyłam się z uczeniem się matmy
Odpisz
21 listopada 2025, 20:58
@BardzoOryginalnaNazwa: ja inteligent poszłam na kierunek ścisły będąc humanistą. Jeszcze się trzymam, czwarty rok leci
Odpisz
21 listopada 2025, 21:01
@ViccyArt: Jaki kierunek?
I szanuję, oby tak dalej
CHociaż w niektórych przypadkach to możliwe, bo mam koleżanke która jest humanistą, a zaczęła studia z technologii żywienia (chociaż słyszałam ze chemia jej spoko szla)
Odpisz
21 listopada 2025, 21:05
@BardzoOryginalnaNazwa: licencjat z kryminalistyki i systemów bezpieczeństwa skończony, teraz inżynieria bezpieczeństwa (matematyka, epidemiologia, grafika 3d głównie). Generalnie bardzo polecam oba, bo wyjątkowo mamy świetnych wykładowców, nawet tych z matematyki. Po technikum miałam zraze do matmy, ale jak to powiedział nasz profesor, on tu jest, żeby "dać nam lekarstwo na alergię na matematykę"
Odpisz
21 listopada 2025, 21:09
@ViccyArt: Nie chcę matmy na studiach
Bylam 2 dni na infie i sie wypisałam przez matme, bo juz pomijajac że jej nie umiem to byly jakieś wzory które widziałam pierwszy raz w zyciu (po tym sie przepisałam, bo na infe pozłam dla samej grafiki, ale się okazało ze bedzie dopiero w drugim semestrze)
Odpisz
21 listopada 2025, 21:15
@BardzoOryginalnaNazwa: na kryminalistyce było względnie mało matmy. Na 1 semestrze taka podstawa, potem już tylko na laboratoriach samo dodawanie i odejmowanie czynników. Na inżynierce dopiero się zaczęło... Całki i tak dalej. Plus jest taki, że wszystko tłumaczą od początku dla tych, którzy tego nie mieli albo nie pamiętają.
Kryminalistyka jest bardziej techniczna. Ale dla humana z tymi zainteresowaniami to jeszcze jest kryminologia. Z wiktymologii nie wiem czy są studia, ale pewnie jakoś z kryminologią połączone. Kryminologia bardziej psychologiczna jest
Odpisz
21 listopada 2025, 20:43
To tak bardzo ja. Mam już trzy jedynki. W liceum byłby płacz, na studiach mogę skakać ze szczęścia
Odpisz