@kreatywnylogin: Ja nie wiem, może nigdy nie byłeś biedny i do tego jesteś ślepy i nie za mądry, ale ceny rosną tak jakby dużo szybciej.
Zresztą, ekonomia to kapitalistyczna rzecz xD
@kreatywnylogin: Ja nie wiem jak komuniści, bo komunistką nie jestem, ale są systemy w których pieniądz nie istnieje i jest w ogóle niepotrzebny, i to że o tym nie pomyślałeś jest wyjątkowo prominentnym przykładem kapitalistycznego myślenia.
@Anantashesha: takie coś nazywa się utopią której temat podejmuje się już w szkole średniej gdzie dość jasno z reguły jest pokazane dlaczego to nie może działać
@kreatywnylogin: No nie wiem co to według ciebie znaczy że to jest "jasno" pokazane, ale jedyny 'argument' jaki kiedykolwiek padł i do niego dotarłam, a siedzę bardzo głęboko w temacie, to "ludzka natura". Kapitaliści zwykle powiedzą wszystko żeby obronić kapitalizm.
@kreatywnylogin: Za wzrosty cen odpowiada bank centralny i jego polityka celu inflacyjnego, czyli umyślne wywoływanie wzrostu cen przez majstrowanie przy stopach procentowych, chociaż czasem tracą nad tym kontrolę, tak jak na przykład w ostatnich kilku latach.
Saszeta, te inne systemy to jedynie społeczności zbieracko-łowieckie, bo niczego bardziej złożonego nie można stworzyć bez powszechnego środka wymiany - pieniądza, który znacznie ułatwia handel i specjalizację produkcji. Twoja ignorancja wobec nauk ekonomicznych nie zmieni faktów.
dzidki/quejaki gdy nie mogą narzekać jak to 30 lat temu nie było zajebiście, bo zamknęli ci właśnie zakład, twoja rodzina nie ma co jeśc i połowa z niej ugaduje się z gangsterami
Komentarze
Odśwież10 grudnia 2025, 23:29
Za 5zł to ja bym sobie zycie na nowo ułożył
Odpisz
10 grudnia 2025, 11:14
A teraz wszędzie te kamery...
Odpisz
6 grudnia 2025, 23:24
Ah te dobre czasy kiedy batonika można było kupić za 5 zł
Odpisz
8 grudnia 2025, 06:38
@Bonnie0_4: Ale przecież można
Odpisz
10 grudnia 2025, 09:21
@Bonnie0_4: u nas w szkole batoniki są za 4 złote
Odpisz
10 grudnia 2025, 09:24
@BlackMorbius61: Macie fajnie
Odpisz
7 grudnia 2025, 22:42
J*bać kapitalizm
Odpisz
8 grudnia 2025, 00:01
@Anantashesha: kto by pomyślał że po ok 15 latach oraz dużym wzroście przychodów oraz inflacji ceny produktów nie będą takie same
to zdaje się być po prostu ekonomią a nie kapitalizmem
Odpisz
8 grudnia 2025, 02:34
@kreatywnylogin: Ja nie wiem, może nigdy nie byłeś biedny i do tego jesteś ślepy i nie za mądry, ale ceny rosną tak jakby dużo szybciej.
Zresztą, ekonomia to kapitalistyczna rzecz xD
Odpisz
8 grudnia 2025, 07:10
@Anantashesha: "ekonomia to kapitalistyczna rzecz" ;-;
Rozumiem że komuniści pieniądze biorą z powietrza
boże...
Odpisz
Edytowano - 8 grudnia 2025, 07:52
@kreatywnylogin: Ja nie wiem jak komuniści, bo komunistką nie jestem, ale są systemy w których pieniądz nie istnieje i jest w ogóle niepotrzebny, i to że o tym nie pomyślałeś jest wyjątkowo prominentnym przykładem kapitalistycznego myślenia.
Odpisz
8 grudnia 2025, 07:55
@Anantashesha: takie coś nazywa się utopią której temat podejmuje się już w szkole średniej gdzie dość jasno z reguły jest pokazane dlaczego to nie może działać
fajnie że teoria istnieje ale to tylko teoria
Odpisz
8 grudnia 2025, 18:52
@kreatywnylogin: No nie wiem co to według ciebie znaczy że to jest "jasno" pokazane, ale jedyny 'argument' jaki kiedykolwiek padł i do niego dotarłam, a siedzę bardzo głęboko w temacie, to "ludzka natura". Kapitaliści zwykle powiedzą wszystko żeby obronić kapitalizm.
Odpisz
8 grudnia 2025, 19:00
@kreatywnylogin: Za wzrosty cen odpowiada bank centralny i jego polityka celu inflacyjnego, czyli umyślne wywoływanie wzrostu cen przez majstrowanie przy stopach procentowych, chociaż czasem tracą nad tym kontrolę, tak jak na przykład w ostatnich kilku latach.
Saszeta, te inne systemy to jedynie społeczności zbieracko-łowieckie, bo niczego bardziej złożonego nie można stworzyć bez powszechnego środka wymiany - pieniądza, który znacznie ułatwia handel i specjalizację produkcji. Twoja ignorancja wobec nauk ekonomicznych nie zmieni faktów.
Odpisz
7 grudnia 2025, 18:40
Botom nie starcza na prąd, racja
Odpisz
7 grudnia 2025, 14:08
E tam, nadal starczy na dobre rzeczy.
Odpisz
7 grudnia 2025, 14:05
Teraz to już nawet na czekoladę jest za mało. Na szczęście chyba już się nią przejadłam i nie mam teraz takiej ochoty
Odpisz
7 grudnia 2025, 01:14
Za 5 zł kupisz ziemniaki i placków sobie narobisz ile chcesz
Odpisz
7 grudnia 2025, 14:03
@rozwalgo: z samych ziemniaków się placków nie zrobi
Odpisz
7 grudnia 2025, 12:16
Nostalgia
Odpisz
7 grudnia 2025, 12:14
Tak poważnie, to 15 kajzerek spokojnie. I jeszcze na wodę starczy.
Odpisz
7 grudnia 2025, 12:12
Draże korsarze se kup
Odpisz
7 grudnia 2025, 11:49
Bez przesady, można se wodę kupić i ze 3 bułki zwykłe
Odpisz
6 grudnia 2025, 23:22
Ach tęksnie za czasami, w których ludziom płacono mniej.
Odpisz
7 grudnia 2025, 11:49
@Papasmerf44: ale inflacja też nie była aż tak doyebana jak teraz jest
Odpisz
7 grudnia 2025, 10:49
Za 5 złotych masz 2 batoniki góralki
Odpisz
7 grudnia 2025, 10:51
@Oliwier256: Albo 4 wafle z biedry
Odpisz
6 grudnia 2025, 23:27
dzidki/quejaki gdy nie mogą narzekać jak to 30 lat temu nie było zajebiście, bo zamknęli ci właśnie zakład, twoja rodzina nie ma co jeśc i połowa z niej ugaduje się z gangsterami
Odpisz
6 grudnia 2025, 23:32
@BlackMorbius61: Imagine wracać do 30 lat temu
Odpisz
7 grudnia 2025, 08:36
@Bonnie0_4: wróćmy 80
Odpisz