We śnie, otoczone rodziną i przyjaciółmi
Opisz dokładnie problem, a jeśli potrzeba to zilustruj go screenem.
Szokujące jak zmieniło się życie w Stanach przez 40 lat
Tylko dzięki temu mega wulkany pod Polską nie wybuchają
Totalnie
To właśnie dlatego dzieci uważają je za takie cool
Równi i równiejsi
Fergus
Zobacz więcej popularnych memów
Komentarze
Odśwież30 grudnia 2025, 10:34
Głupoty, oczywiście ze wiemy że zwierzęta nie mają naszej moralności, tylko ze my jako najbardziej zaawansowana rasa powinniśmy być lepsi. to jest sytuacja jak z niewolnictwem, mało kto uwarzał ze to coś złego aż doszliśmy do rozwoju gdzie wiemy ze to coś okropnego. z czasem i to sie zmieni
Odpisz
30 grudnia 2025, 11:05
@taken1: dlatego też opracowaliśmy "lepsze" niewolnictwo, w którym ludziom wydaje się, że są wolni, bo właściciele już nie odpowiadają za utrzymanie ich przy życiu
Odpisz
30 grudnia 2025, 16:33
@niggiddu: nie mówiłem ze kapitalizm jest dobry XD
Odpisz
3 stycznia, 16:10
@taken1: Kto niby uznał niewolnictwo za złe :P
Odpisz
8 stycznia, 13:47
@sssstttt: do kąta siedzieć na grochu
Odpisz
10 stycznia, 12:36
@niggiddu: chłopstwo moment
Odpisz
30 grudnia 2025, 11:13
Problem z hodowlą przemysłową jest taki, że zwierzęta całe życie spędzają w klatkach. Podłe życie i podła śmierć.
Odpisz
30 grudnia 2025, 14:31
@Halszka__: Totalnie. Większość ludzi cisnących po weganach myśli, że pije mleko od krów, które paszą się na pastwiskach jak u babci Kazi na wsi.
Odpisz
30 grudnia 2025, 19:13
no ale tak właśnie jest, jak jest mniejsze gospodarstwo (słabsze ciągniki i sprzęty), to krowy żrą w lato trawę, a w zimę sianokiszonkę (owszem, mleko po takim sianie jest gorsze w smaku, ale tak właśnie taka babcia je karmi, bo pasze po którym mleko nie ma tego posmaku z kiszonki, no jest po prostu ponad kieszeń babci Kazi - jedyną różnicą jest po prostu ten posmak, ilość czy jakość nie ma znaczenia)
Odpisz
30 grudnia 2025, 19:40
@malinowy_kot: Nie chodzi mi o to, co jedzą te krowy, tylko czego doświadczają przez całe swoje życie. Nie mówię o jakości mleka, tylko o tym, że nie ma co się śmiać, że ktoś rezygnuje z usług wielkich firm mleczarskich.
Odpisz
30 grudnia 2025, 19:54
no ale to i tak krowy mają się bardzo dobrze czy u babci Kazi, czy u bambra, tylko że u bambra (większego gospodarza ze sprzętami na kredyt) są one po prostu w oborze trzymane, ale nie na łańcuchach, więc krzywda się nie dzieje...
Jedyną złą hodowlą jest hodowla ptaków, tak rzeczywiście mają mało miejsca dla siebie, no bo człowiek nie ma z nimi styczności aż do czasu uboju
Odpisz
30 grudnia 2025, 20:02
@malinowy_kot: Idąc tą logiką żaden człowiek nie ma złego życia, bo jedyny wyznacznik złego życia to łańcuch.
Odpisz
31 grudnia 2025, 00:02
@malinowy_kot: Dotknij trawy.
Odpisz
31 grudnia 2025, 00:56
tak myślałam, że weźmiesz ten łańcuch pod uwagę, ale w sumie... my też jesteśmy na łańcuchu, niby wolni, ale pracować trzeba, od byle gówna podatek odprowadzić trzeba, niby kupuje się żywność taką jak kiedyś, ale coraz więcej chorób i coraz więcej trzeba kupować leków, czyli wynik jest prosty, wolni nie jesteśmy, ktoś trzyma nad nami władzę niestety, bo jakby było inaczej, to by nie było teraz np. tego pie....nika z merkoszczurem unijnym
Odpisz
31 grudnia 2025, 02:21
@malinowy_kot: Ludzie, którzy wolą przejść na dietę roślinną, bo zwyczajnie im szkoda zwierzaków są wyśmiewani jako niespełna rozumu, m.in. dlatego, że zwierzęta w naturze się zabijają nawzajem. Sama kiedyś nie mogłam pojąć, o co tyle hałasu. Przy okazji, że wleciał mem z tematem świadomości, chciałam tylko zwrócić uwagę, że wielu wegan stało się weganami po głębokim przyjrzeniu się kwestii współczesnej, przemysłowej hodowli zwierząt na produkty spożywcze i niespożywcze. Można oczywiście mieć na to wyrąbane samemu, ale jeśli ktoś inny się tym przejmuje, to często bywa wyśmiewany. O ile sam mem jest spoko, o tyle przykre jest już kpienie z kogoś np. w pracy, że nie chce przykładać ręki do tego przemysłu. Wyśmiewają ludzie, którzy często mają mylne pojęcie o tym, jak to wszystko wygląda i autentycznie nie rozumieją cudzych wyborów. Wręcz tworzą fantazje o tym, jak głupi muszą być weganie, że nie chcą już sobie dolać do owsianki trochę mleczka. Teraz i tak jest lepiej, ale wciąż weganizm to taka pożałowania godna fanaberia odklejeńców.
A teraz druga sprawa: Czy wprowadzając wątek współczesnego niewolnictwa z dodatkami chcesz powiedzieć, że skoro my jesteśmy wykorzystywani przez system, to krowy koniecznie też muszą?
Odpisz
31 grudnia 2025, 10:15
pierwsza część: rozumiem i z jednej strony szkoda osób, które patrzą na ubój w ten sposób, z drugiej strony, tak samo jak u ludzi homo, mają osoby w grupie, które im opinię zrąbuje, no bo co innego nie jeść mięsa, a co innego krzyczeć by inni tego nie robili i nawet psa, kota, cokolwiek ze zwierząt mięsożernych, zmuszać by też nie jedli mięsa - tacy właśnie niszczą opinię, tak jak u homo niszczą opinię te drag queeny czy inne przebierańce, które no po prostu q..a MUSZĄ się wyróżniać, bo są agencyjnymi q..ami
Druga część: niestety muszą, bo to jest odgórnie narzucone przez tę pierdzieloną unię (przynajmniej u nas) i w sumie nasz zrąbany rząd/ prawo/obowiązki... bydło musi koniecznie być zarejestrowane, jeśli zdechnie, to musisz czekać aż ktoś z urzędowych wyśle kogoś, kto zwierzaka zabierze (nic ci nie dadzą, jeszcze zapytają ile jeszcze zostało do padnięcia - jakby takie padnięcie zwierzaka było czymś przyjemnym), nie możesz se krowy czy cielaka, które są zarejestrowane, wziąć i zrobić z niego gulasz, są też wymogi, że np. obornik musisz wywalać do określonego czasu, bo później to już nie można, nawet dzień po... krowy muszą mieć w uszach kolczyki (co je boli, bo już nie raz pomagałam przekuć uszy, a takie kolczyki też łatwo zahaczyć o coś i naderwać ucho krowie, ale wrazie kontroli czy sprzedaży bydła, kolczyki muszą być koniecznie, bo jak nie to kara), krowie czasem chce się cimci (no bez tego i bez cielaka nie byłoby mleka) i najczęściej jest to niestety inseminacja (in vitro, bo o byka prawdziwego trudno i ciężko jest je utrzymać (trzeba mieć zdrowie)).
No ale do rzeczy, jest wymogów i niestety nie da się tak o trzymać aby zwierząt i nic z nich nie mieć, bo by to przerosło koszta, a zysków nic by nie było. No a krowy same się nie wydoją, jak się ocieli krowa, to i tak potrzebuje ingerencji człowieka, bo by zdechła od chorób... Krowy by musiałyby nigdy nie być udomowione i nie być już naturalnie przyzwyczajone do ingerencji człowieka. Niestety taki mamy klimat
Odpisz
31 grudnia 2025, 18:54
@malinowy_kot: "tacy właśnie niszczą opinię" - tak można powiedzieć dosłownie o każdej grupie składającej się z więcej niż jednej osoby. Niemniej wciąż mówię o przypisywaniu komuś, że jest głupi i niedouczony na podstawie informacji, że nie je mięsa i nabiału.
Moi znajomi mają małe gospodarstwo, gdzie trzymają kilka kóz i żyją z produkcji serów. Niszowy biznesik, kózki mają godne życie. Wyobrażam sobie, że wraz z rozprzestrzenianiem się weganizmu, podobnie byłoby z krowami i kurami, które nie musiałyby żywić codziennie milionów Polaków. Nabiał i mięso dla garstki miłośników? Wg mnie spoko. Tak naprawdę to jestem też za wygaszaniem rozrostu liczby ludzi, zwłaszcza jak ktoś nie ma perspektyw, że jego potomkowie będą wiązać koniec z końcem.
Odpisz
3 stycznia, 16:09
Ja tam piję mleko tylko i wyłącznie bo nienawidzę hindusów którzy krowy czczą
Odpisz
3 stycznia, 16:35
@sssstttt: Ale oni je czczą właśnie za to, że dają im pożywienie w postaci mleka.
Odpisz
3 stycznia, 17:46
I właśnie dlatego zabieram im pożywienie
Odpisz
3 stycznia, 13:20
japie....e
Odpisz
31 grudnia 2025, 00:03
Z iloma weganami rozmawiałeś?
Odpisz
31 grudnia 2025, 17:22
@Anantashesha: admin z zeroma, autor mema też
Odpisz
30 grudnia 2025, 11:01
Byo
Odpisz
30 grudnia 2025, 10:46
Czekają na stype
Odpisz