Oceń:

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz obrazkowy

Ważne informacje:

  1. Komentarz obrazkowy musi być powiązany z komentowanym obrazkiem
  2. ZABRONIONE są obraźliwe, wulgarne obrazki
  3. ZABRONIONE są obrazki przedstawiające osoby w pozach prowokacyjnych oraz zbliżenia piersi, pośladków i inne treści o podobnym charakterze.

Komentarze

Odśwież
Avatar JaJestemZWami

Edytowano - 1 stycznia, 12:28

Pieniądze szczęścia nie dają to powiedzenie to narzędzie do kontroli społecznej, bo skoro pieniądze szczęścia nie dają, to łatwiej jest akceptować przeciwności losu jak niska pensja i brak oszczędności...

Osoba bogata może pozwolić sobie na dostatnie życie bez stresu, więc posiadania dużej ilości gotówki jest potrzebne w życiu.

Biedni zamiast narzekać na to, że żyją w złym Państwie, bo wypłata za mała, a koszty życia są zbyt wysokie, to mówi się, że "pieniądze szczęścia nie dają"

Jesteśmy manipulowani przez społeczeństwo, że jeśli zarabiamy więcej to jesteśmy materialistami. Nie możemy walczyć o lepsze pieniadze i mamy pracować ciągle w tej samej pracy w słabych warumkach, bo inaczej będziemy materialistami, a poza tym to przecież pieniądze szczęścia nie daja.

Blokują nasz rozwój głupimi powiedzeniami, które zostały przejęte od sąsiednich krajów za PRL, bo pasowało pod propagandę.

Nasi rodzice nas manipulują takimi powiedzeniami. Ale znowu trzeba umieć odróżnić czym jest świadoma manipulacja, a nieświadoma manipulacja.

Avatar Katrina2712

1 stycznia, 14:40

@JaJestemZWami: bogaci też żyją w stresie tylko zazwyczaj przed skarbówką xd

Avatar whereswally

Edytowano - 3 stycznia, 01:20

@JaJestemZWami: Najlepszy przykład to wiary i postać Jezusa którego kompletnie wypaczono żeby zaprogramować mentalną biede.
Kilka faktów

Facet któremu smarowano stopy olejem za równowartość 40 miesiecznych pensji parobka w winnicy.

Facet posiadajacego szatę o którą świetnie opłacani oficerowie rzymscy (przedstawiciele władzy okupacyjnej) rzucali losy.

Facet który był zapraszany na drogie wesela, zamiast mieszkać w swoim domu wynajmował karczme/ wieczernik dla kilkunaście osób a w wolnym czasie mający schadzki z bogaczami pokroju Nikodema.

Facet który otaczał się celnikami ( specjaliści od kreatywnej księgowości).

Facet który na dzień dobry dostał złoto kadzidło i mirrę warte kilkanaście miasteczek Betlejem a za osła płacił złotymi monetami ( w czasie gdy za jedną można było wynająć legion procarzy na pół roku)

Avatar honhenim09

5 stycznia, 19:14

@JaJestemZWami: Tak jest z tymi wszystkimi produkcjami, gdzie biedota nazywana dla niepoznaki klasą średnią się nagle bogaci.
Od razu jest to historia tego, że zaczną się ze sobą żreć o kasę, być dla znajomych snobami itd.
Wszystko się kończy tak, że tracą pieniądze i wtedy na nowo są tymi dobrymi sąsiadami bo "pieniądz niszczy".

No ale jak protagonista jest od początku bogaczem i nie był przedstawiony jako agresywny korporacysta, to już go to nie niszczy i jest spoko.

Avatar Beowulf_

3 stycznia, 20:41

"Siła nie wygrywa walk"

*rysunek 12-letniego chłopca nokautującego Hafthora Bjornssona*

Avatar whereswally

Edytowano - 3 stycznia, 01:13

Bogaci wmówili biednym różne negatywne rzeczy na temat bogactwa dzięki temu tamci się nie bogacą. Proste i skuteczne.

Avatar BlackMorbius61

2 stycznia, 18:38

tego taniego samochodu nie ukradną + po remoncie ładnie by wyglądał

Avatar Hiholatek

Edytowano - 1 stycznia, 15:59

Nie wmówicie mi, że bogaci ludzie mogą być smutni lub mogą mieć ,,problemy". (jak coś to mi chodzi o takich już milionerów milionerów Xd)

Avatar
Rudy_Kruliczek_

1 stycznia, 14:31

Ten obrazek wygląda bardziej tak, że pieniądze wręcz odbierają szczęście, natomiast brak pieniędzy wręcz daje szczęście.

Avatar Klopson

1 stycznia, 14:26

Tamci po prawej widocznie jadą do pracy

Avatar PanPiernik

1 stycznia, 12:24

Nie to że coś ale ci po prawej jadą na czołówkę

Avatar sssstttt

Edytowano - 1 stycznia, 12:54

@PanPiernik: Mogą wyprzedzać lub jest dwupasmówka/jednokierunkowa

Avatar PanPiernik

1 stycznia, 12:56

@sssstttt: wyprzedzać? Pewnie w sumie tak
Dwupasmówka? Wątpię
Popatrz na to że z obu stron są budynki. To teren zabudowany, raczej nie ma szans na to że w takim miejscu byłaby dwupasmówka

Avatar sssstttt

Edytowano - 1 stycznia, 12:58

@PanPiernik: Też jednokierunkowych dwupasmowych mało
Więc zapewne się cieszą bo przekraczają limit prędkości lub z ulgi że w końcu wyprzedzili zawalidrogę

Avatar sssstttt

1 stycznia, 11:46

"Ej patrzcie narysowałem obrazek potwierdzający moje poglądy co oznacza że są prawdziwe"

Avatar sssstttt

1 stycznia, 12:55

@sssstttt: Btw OnJestZNami pluje czyste fakty, 2026 już jest szalone

Avatar KittyQueen

1 stycznia, 10:40

Ja jestem raczej po tej lewej stronie, więc powiem: owszem, pieniądze szczęścia nie dają, ale… tak naprawdę każdy może być nieszczęśliwy a kasa przynamniej da ci coś fajnego do jedzenia czy fajne wakacje

Opisz dokładnie problem, a jeśli potrzeba to zilustruj go screenem.

Opisz problem

Dołącz screena

Frustrujące

Ładne rzeczy

Bracie gdzie jesteś? Gdzie się schowałeś?

Niegrzeczny Oskarek

Trzeba brać osobną torbę

Niestety nie dla pracownika banku kiełbasa

Zobacz więcej popularnych memówpopularne memy strzałka