10 monsterków tygodniowo? To daje 10/7, czyli 1,43 monsterka dziennie. Pobawmy się w majzę.
Google podaje różne wartości kofeiny/100ml, przyjmę więc 35mg/100ml
1,43*500[ml]*35[mg/100ml)=250,25 [mg/dziennie]
Kawa ma w zależności od jej typu od ok 30mg/250ml w rozpuszczalnej poprzez 100-200 mg/250 ml w "zwykłej" do 60-80mg w 30ml expresso.
Także no więc uśredniając wychodzi na to samo jakby wypił 2 zwykłe kawy.
@Murarzowa: Na pewno? Javier Bardem i drugi hiszpański aktor chyba. Chociaż ten drugi podejrzanie siedzi na tym krześle. Poj...ne, że człowiek musi się nad tym zastanawiać
@BUMPYSIA: Na pewno nie AI. Nie dosyć że na AI nie wygląda to strona do analizy obrazów mówi że na 98% to nie AI, poza tym to zdjęcie z miniaturki tego https://www.youtube.com/watch?v=BqgUYeoAl1g i na początku nawet jest kilka ujęć z sesji w której siedzą na tych krzesłach w takich pozycjach.
A z dwojga złego lepiej już pić ze słodzikiem niż z cukrem. Aby dojść do bezpiecznego limitu dziennego aspartamu należy wypić 5 litrów coli zero, a już pół litra zwykłej coli wyczerpuje dzienny limit na cukier. Wszystko jest trucizną, nawet woda, zależy tylko, w jakiej dawce
@Konto_nieusuniete: fakt, ale słodziki podobno wpływają gorzej na jelita itd A kofeina też jest szkodliwa, ale jeśli wypijesz ją w kawie, bez cukru albo z jedną łyżeczką cukru to ci się nic nie stanie
@KittyQueen: Fajnie, tylko, że ja piję całkiem sporo napojów ze słodzikiem i nigdy nie boli mnie brzuch ani nie doświadczam innych problemów z przewodem pokarmowym. Nie mówię, że nie mają ŻADNEGO wpływu na pracę jelit, lecz przy ilości spożywanej przez przeciętną osobę ten wpływ jest marginalny
Teraz zestawmy to sobie z przeciętnym kawoszem, dla którego ból głowy i biegunki są chlebem codziennym
"Powiedz ludziom, że pijesz i palisz, a nikogo go nie obchodzi - powiedz im, że bierzesz suplementy i nagle każdy jest doktorem dietetyki"
@Konto_nieusuniete: ja jestem przeciwniczką wszystkiego w nadmiarze - i tak, może szkodzi kawa, suplementy itd. A najbardziej szkodzą mieszanki. Bo energetyki nie są szkodliwe bo mają cukier, taurynę czy kofeinę - tylko dlatego że mają te substancje razem i w dużych ilościach
@Beowulf_: bo czytałam różne artykuły itd. Bardzo daleko mi do foliarstwa - nie wierzę w żadne suplementy, szczepiłam się na Covid itd. Ale dbam o zdrowie po prostu
@KittyQueen: Są szkodliwe, ponieważ większość ludzi, którzy je piją, robią to jakby to był zwykły napój, podczas gdy bez powodu nadwyrężają sobie serca
Na energole jest i czas, i miejsce, ale niektórzy tego nie rozumieją
@Konto_nieusuniete: prawda. Podobno najlepiej działają jak np musisz coś zrobić a chce ci się spać itd. Ale nie możesz pić codziennie tylko w sytuacjach awaryjnych
@Konto_nieusuniete: potrzebuje i ma z jedzenia. Większość ludzi ma niedobory glownie witaminy d, niektórzy też B12 a kobiety kwasu foliowego czasami. Resztę (jeśli ktoś nie jest chory) dostarcza się z jedzeniem
@Beowulf_: oskarżasz o foliarstwo osobę która mówi z sensem i łapiesz za słowa, nie cierpie foliarstwa ale nie ma co też każdego brać za szura, a co do suplementacji to trzeba ją wykonywać po zrobieniu badań a nie "bo mi si tak chcę" co mam nadzieję że jest oczywiste a co do słodzików to zdrowe nie są, cukier też, najzdrowiej byłoby pić wodę ale to nie realne (chyba że jesteś studentem, wtedy kranówka to jedyne na co możesz sobie pozwolić), na cukier trzeba uważać, ze słodzikami też nie jest tak że można pić ile się chce, a energetyki obiektywnie są nie zdrowe, lepiej wypić kawę bez cukru, wtedy masz pobudzenie zdrową ilością kofeiny bez ryzyka cukrzycy i bez słodzików
@Beowulf_: poza tym niebezpieczne dla społeczeństwa szury to te od szczepień i suplementów, jak ktoś nie chce pić słodzików to niech nie pije jeśli nie robi z tego protestów na ulicach, ja np nie lubię filetów z ryby więc ich nie jem, jak ktoś nie chce jeść słodzików i nikomu tym nie szkodzi to jego wola
@a123321: Nie łapię za słówka, powiedziała literalnie że nie wierzy w suplementy, pozdrawiam.
O foliarstwo oskarżam głównie za pieprzenie "mądrości" ludowych typu "wszystko w nadmiarze szkodzi" kiedy nie jest w stanie naukowo udowodnić szkodliwości tauryny, oraz za powielanie bredni typu "słodziki szkodzą bardziej niż cukier" bo przeczytała jakiś gówno-artykuł który źle interpretuje wyniki badań.
Kiedy ktoś mówi takie rzeczy to absolutnie jestem w stanie uwierzyć że ta osoba również twierdzi wbrew nauce, że suplementy nic nie dają i jedyna droga do zdrowia to "naturalne" żywienie bez chemii i GMO.
@Beowulf_: akurat co do tego że wszystko w nadmiarze szkodzi to to prawda, około 5l wody na raz zabija, ale to często nad interpretowane, badania pokazują że tauryna też obojętna nie jest jak ktoś nie zna umiaru, ale przez jednego energetyka na tydzień nic się nie stanie, przy jednym dziennie już bym pomyślał, a co do suplementów to w teorii dałoby się wszystko załatwić idealną dietą ale w praktyce to bardzo trudne, więc trzeba monitorować niedobory ale mam wrażenie że jej chodziło o to że nie wierzy w szurskie suplementy bo później sprostowała, ale jednak podsumowując temat dyskusji zwykła kawa zadziała lepiej i dłużej niż energetyk (którego też nie ma co demonizować), i to akurat jest teza powszechnie uznana
@a123321: a, doczytałem że jeszcze mówiła że wierzy tylko w te witaminowe, tu akurat błąd, żelazo też trzeba czasem suplementować nawet jak się jest zdrowym bo zdarzają się niedobory
@Beowulf_: Jakbyś żył w latach 70 to bym mógł zrozumieć niewiedzę. Ale teraz? XD. Stymulanty, syntetyki, sztuczne słodziki, barwniki E102, E129
Przecież to gotowy przepis rozwalenie gospodarki hormonalnej z insuliniopornością na czele.
@whereswally: aż tak źle to nie działa, wiem trochę o tym i jeśli byłyby jakieś poważne problemy z toksycznością to by to wycofali, nie jest to obojętne ale raczej też nie zabija i nie niszczy organizmu w stopniu dużo większym niż duże ilości cukru, i nie wiem co masz na myśli pisząc "stymulanty" bo to już brzmi trochę jak folia, chyba że to jakiś skrót myślowy to ok
Komentarze
Odśwież7 stycznia, 15:58
Znam jakąś wannabe Emo typiare co wali 8 dziennie
Odpisz
4 stycznia, 10:36
10 monsterków tygodniowo? To daje 10/7, czyli 1,43 monsterka dziennie. Pobawmy się w majzę.
Google podaje różne wartości kofeiny/100ml, przyjmę więc 35mg/100ml
1,43*500[ml]*35[mg/100ml)=250,25 [mg/dziennie]
Kawa ma w zależności od jej typu od ok 30mg/250ml w rozpuszczalnej poprzez 100-200 mg/250 ml w "zwykłej" do 60-80mg w 30ml expresso.
Także no więc uśredniając wychodzi na to samo jakby wypił 2 zwykłe kawy.
Odpisz
4 stycznia, 09:33
Eh, Wachu... tylko że on potrafił więcej tego pić i jeszcze alko sporo :(
Odpisz
4 stycznia, 00:21
Słuchajcie uznajmy to razem. J...ć tą k...ę Weronikę z Warszawy
Odpisz
3 stycznia, 20:37
Zegar tyka.
Tyk tyk...
Tyk tyk...
Odpisz
3 stycznia, 16:36
Ejaj na głównej
Odpisz
3 stycznia, 17:56
@Murarzowa: Na pewno? Javier Bardem i drugi hiszpański aktor chyba. Chociaż ten drugi podejrzanie siedzi na tym krześle. Poj...ne, że człowiek musi się nad tym zastanawiać
Odpisz
3 stycznia, 19:52
@BUMPYSIA: Na pewno nie AI. Nie dosyć że na AI nie wygląda to strona do analizy obrazów mówi że na 98% to nie AI, poza tym to zdjęcie z miniaturki tego https://www.youtube.com/watch?v=BqgUYeoAl1g i na początku nawet jest kilka ujęć z sesji w której siedzą na tych krzesłach w takich pozycjach.
Odpisz
3 stycznia, 20:09
@Murarzowa: murarzowa nie mów tak
Ja bym nigdy ai nie wrzucił (poza tym jednym razem ale to było przypadkiem)
Odpisz
3 stycznia, 20:33
@Beowulf_: o, fajnie, dzięki
Odpisz
3 stycznia, 17:17
Pijąc monsterki stajesz się potworkiem, bo ustawiasz się w kolejce po przeszczep nerki którego w innym przypadku byś nie potrzebował.
Odpisz
2 stycznia, 23:15
jak to monsterki zero to raczej nie jest to szkodliwe dla zdrowia pozdrawiam
Odpisz
2 stycznia, 23:34
@Beowulf_: a tauryna?
Odpisz
3 stycznia, 00:06
@KittyQueen: Co z nią nie tak? Lepiej zastanów się nad zawartością kofeiny
Odpisz
3 stycznia, 06:03
@KittyQueen: wg mnie spoko a ty co sądzisz??
Odpisz
3 stycznia, 06:06
@Konto_nieusuniete: 10 monsterów tygodniowo to 1-2 dziennie czyli poniżej bezpiecznego limitu dziennego kafeiny
Odpisz
3 stycznia, 09:00
@Konto_nieusuniete: wszystko w nadmiarze szkodzi, a monster zero zawiera słodziki które też szkodzą, może nawet bardziej niż cukier
Odpisz
3 stycznia, 10:13
@Beowulf_: a cukry i cała ta chemia, to też może nie zabije w rok ale obojętne nie jest
Odpisz
Edytowano - 3 stycznia, 12:47
@KittyQueen: Nie odpowiedziałaś na moje pytanie
A z dwojga złego lepiej już pić ze słodzikiem niż z cukrem. Aby dojść do bezpiecznego limitu dziennego aspartamu należy wypić 5 litrów coli zero, a już pół litra zwykłej coli wyczerpuje dzienny limit na cukier. Wszystko jest trucizną, nawet woda, zależy tylko, w jakiej dawce
Odpisz
3 stycznia, 15:36
@Konto_nieusuniete: fakt, ale słodziki podobno wpływają gorzej na jelita itd A kofeina też jest szkodliwa, ale jeśli wypijesz ją w kawie, bez cukru albo z jedną łyżeczką cukru to ci się nic nie stanie
Odpisz
3 stycznia, 16:18
@KittyQueen: Fajnie, tylko, że ja piję całkiem sporo napojów ze słodzikiem i nigdy nie boli mnie brzuch ani nie doświadczam innych problemów z przewodem pokarmowym. Nie mówię, że nie mają ŻADNEGO wpływu na pracę jelit, lecz przy ilości spożywanej przez przeciętną osobę ten wpływ jest marginalny
Teraz zestawmy to sobie z przeciętnym kawoszem, dla którego ból głowy i biegunki są chlebem codziennym
"Powiedz ludziom, że pijesz i palisz, a nikogo go nie obchodzi - powiedz im, że bierzesz suplementy i nagle każdy jest doktorem dietetyki"
Odpisz
3 stycznia, 16:37
@Konto_nieusuniete: ja jestem przeciwniczką wszystkiego w nadmiarze - i tak, może szkodzi kawa, suplementy itd. A najbardziej szkodzą mieszanki. Bo energetyki nie są szkodliwe bo mają cukier, taurynę czy kofeinę - tylko dlatego że mają te substancje razem i w dużych ilościach
Odpisz
3 stycznia, 19:40
@KittyQueen: foliarstwo
Odpisz
3 stycznia, 22:19
@Beowulf_: dalej to sobie wmawiaj i pij to guuwno
Odpisz
3 stycznia, 22:30
@KittyQueen: nie piję tego nawet, głosisz nienaukowe szurstwo bo tak ci powiedziała mama/randomowy artykuł tyle w temacie
Odpisz
3 stycznia, 22:49
@Beowulf_: bo czytałam różne artykuły itd. Bardzo daleko mi do foliarstwa - nie wierzę w żadne suplementy, szczepiłam się na Covid itd. Ale dbam o zdrowie po prostu
Odpisz
Edytowano - 3 stycznia, 23:20
@KittyQueen: Są szkodliwe, ponieważ większość ludzi, którzy je piją, robią to jakby to był zwykły napój, podczas gdy bez powodu nadwyrężają sobie serca
Na energole jest i czas, i miejsce, ale niektórzy tego nie rozumieją
Odpisz
3 stycznia, 23:49
@Konto_nieusuniete: prawda. Podobno najlepiej działają jak np musisz coś zrobić a chce ci się spać itd. Ale nie możesz pić codziennie tylko w sytuacjach awaryjnych
Odpisz
4 stycznia, 12:37
@KittyQueen: Nie wierzysz w suplementy? Dzięki za potwierdzenie swojego foliarstwa!
Odpisz
4 stycznia, 14:19
@Beowulf_: wierzę w suplementy witaminowe które trzeba jeść jesli masz niedobory. I to tyle. Bo reszta to jest w sumie… jak cukierki
Odpisz
4 stycznia, 14:49
@KittyQueen: No tak, bo poza witaminkami twój organizm nie potrzebuje żadnych innych substancji
Odpisz
4 stycznia, 15:04
@Konto_nieusuniete: potrzebuje i ma z jedzenia. Większość ludzi ma niedobory glownie witaminy d, niektórzy też B12 a kobiety kwasu foliowego czasami. Resztę (jeśli ktoś nie jest chory) dostarcza się z jedzeniem
Odpisz
4 stycznia, 21:01
@KittyQueen: no to wierzysz w suplementy, czy nie? zdecyduj się foliarzu
i niedobór omega 3 też jest powszechny
Odpisz
4 stycznia, 23:45
@Beowulf_: nie wierzę w suplementy od Zięby itd
Tyle foliarzu tosterze
Odpisz
5 stycznia, 01:32
@Beowulf_: oskarżasz o foliarstwo osobę która mówi z sensem i łapiesz za słowa, nie cierpie foliarstwa ale nie ma co też każdego brać za szura, a co do suplementacji to trzeba ją wykonywać po zrobieniu badań a nie "bo mi si tak chcę" co mam nadzieję że jest oczywiste a co do słodzików to zdrowe nie są, cukier też, najzdrowiej byłoby pić wodę ale to nie realne (chyba że jesteś studentem, wtedy kranówka to jedyne na co możesz sobie pozwolić), na cukier trzeba uważać, ze słodzikami też nie jest tak że można pić ile się chce, a energetyki obiektywnie są nie zdrowe, lepiej wypić kawę bez cukru, wtedy masz pobudzenie zdrową ilością kofeiny bez ryzyka cukrzycy i bez słodzików
Odpisz
5 stycznia, 01:36
@Beowulf_: poza tym niebezpieczne dla społeczeństwa szury to te od szczepień i suplementów, jak ktoś nie chce pić słodzików to niech nie pije jeśli nie robi z tego protestów na ulicach, ja np nie lubię filetów z ryby więc ich nie jem, jak ktoś nie chce jeść słodzików i nikomu tym nie szkodzi to jego wola
Odpisz
5 stycznia, 03:20
@a123321: Nie łapię za słówka, powiedziała literalnie że nie wierzy w suplementy, pozdrawiam.
O foliarstwo oskarżam głównie za pieprzenie "mądrości" ludowych typu "wszystko w nadmiarze szkodzi" kiedy nie jest w stanie naukowo udowodnić szkodliwości tauryny, oraz za powielanie bredni typu "słodziki szkodzą bardziej niż cukier" bo przeczytała jakiś gówno-artykuł który źle interpretuje wyniki badań.
Kiedy ktoś mówi takie rzeczy to absolutnie jestem w stanie uwierzyć że ta osoba również twierdzi wbrew nauce, że suplementy nic nie dają i jedyna droga do zdrowia to "naturalne" żywienie bez chemii i GMO.
Odpisz
5 stycznia, 03:30
@Beowulf_: akurat co do tego że wszystko w nadmiarze szkodzi to to prawda, około 5l wody na raz zabija, ale to często nad interpretowane, badania pokazują że tauryna też obojętna nie jest jak ktoś nie zna umiaru, ale przez jednego energetyka na tydzień nic się nie stanie, przy jednym dziennie już bym pomyślał, a co do suplementów to w teorii dałoby się wszystko załatwić idealną dietą ale w praktyce to bardzo trudne, więc trzeba monitorować niedobory ale mam wrażenie że jej chodziło o to że nie wierzy w szurskie suplementy bo później sprostowała, ale jednak podsumowując temat dyskusji zwykła kawa zadziała lepiej i dłużej niż energetyk (którego też nie ma co demonizować), i to akurat jest teza powszechnie uznana
Odpisz
5 stycznia, 03:33
@a123321: a, doczytałem że jeszcze mówiła że wierzy tylko w te witaminowe, tu akurat błąd, żelazo też trzeba czasem suplementować nawet jak się jest zdrowym bo zdarzają się niedobory
Odpisz
5 stycznia, 09:01
@a123321: to był bardziej skrót myślowy akurat
Odpisz
Edytowano - 7 stycznia, 16:00
@Beowulf_: Jakbyś żył w latach 70 to bym mógł zrozumieć niewiedzę. Ale teraz? XD. Stymulanty, syntetyki, sztuczne słodziki, barwniki E102, E129
Przecież to gotowy przepis rozwalenie gospodarki hormonalnej z insuliniopornością na czele.
Odpisz
7 stycznia, 16:28
@whereswally: aż tak źle to nie działa, wiem trochę o tym i jeśli byłyby jakieś poważne problemy z toksycznością to by to wycofali, nie jest to obojętne ale raczej też nie zabija i nie niszczy organizmu w stopniu dużo większym niż duże ilości cukru, i nie wiem co masz na myśli pisząc "stymulanty" bo to już brzmi trochę jak folia, chyba że to jakiś skrót myślowy to ok
Odpisz
7 stycznia, 16:54
@whereswally: "Jak powiedzieć, że zaczynasz dzień od kawy i papierosa nie mówiąc, że zaczynasz dzień od kawy i papierosa"
Odpisz
9 stycznia, 16:36
@whereswally: jprdl kolejny foliarz
Odpisz
9 stycznia, 16:37
@a123321: a ty nie trolluj btw
Odpisz
9 stycznia, 16:38
@Beowulf_: a gdzie ja trolluje
Odpisz
9 stycznia, 17:10
@a123321: np w pierwszym zdaniu
Odpisz
3 stycznia, 10:13
K...a zawsze k...ą będzie za 10 lat też nawet jak dożyje
Odpisz