Akurat zbiega. Wieże obronny były tak skonstruowane by garnizon miał przewagę prawej ręki. Atakujący wieżę musieliby mieć broń z lewej by utrzymać wroga w zasięgu, broniący schodząc korzystali ze struktury schodów
@szimio: @krzyniu: Biorąc pod uwagę że ten rysownik nie zna się nawet na rysowaniu, to nie posądzałbym go o znajomość niszowych faktów historycznych. Schody wyglądają na nie idące ani w dół ani w górę, natomiast pozycja jego ciała względem schodów sugerowała by, że wbiega.
@Krzyniu: Wydaje mi się, że już jakiś czas temu obalono tę ciekawą teorię bo istnieją zamki, które mają zarówno lewo jak i prawoskrętne schody w różnych wieżach. Prawdopodobnie jednak chodziło po prostu o zwykły wyraz artystyczny albo robili losowo jak im się zrobiło. Historycy, którzy tak twierdzą z reguły podają tezę, że żaden zamek nie był projektowany tak żeby bronić się na schodach wież bo przeciwnika należało do nich w ogóle nie wpuszczać, a wejścia do wieży były tak zlokalizowane, że po ich sforsowaniu obrona wieży nie miałaby sensu bo znaczyło to, że wszystko i tak już jest stracone. Wyjątek to jakieś dziwne last stand konstrukcje typu Malbork gdzie była chyba taka wieża w której było miejsce na zapasy i drabina, nie było schodów co miało zapobiec sforsowaniu tego ostatniego punku obrony i dać czas dowódcom twierdzy na przybycie odsieczy itp.
@killer111: urwa, mówi się, że dawne ciemne czasy, ale mieli łby, żeby coś takiego przemyśleć, łał. No ale w sumie to było ich być albo nie być , żeby lepiej się obronić, jedno wynika z drugiego
Zbiega, wieża obronna umożliwia osobie wyżej operowanie bronią białą trzymaną w prawej ręce, czyli jak około 90% populacji, ponadto aż do PRL ludzie leworęczni byli uznawani za gorszych i zmuszono ich do posługiwania się prawą. Co nie zmienia faktu, że animacja jest źle zrobiona i jakby Mario zbiegał, to by sobie ten głupi ryj rozj...ł, bo ze schodów się skacze, a nie zbiega.
Komentarze
Odśwież10 stycznia, 18:11
Akurat zbiega. Wieże obronny były tak skonstruowane by garnizon miał przewagę prawej ręki. Atakujący wieżę musieliby mieć broń z lewej by utrzymać wroga w zasięgu, broniący schodząc korzystali ze struktury schodów
Odpisz
10 stycznia, 18:57
@Krzyniu: poza tym jak zbiega w taki sposób to niedługo się wypieprzy i stoczy na sam dół
Odpisz
10 stycznia, 22:11
@szimio: @krzyniu: Biorąc pod uwagę że ten rysownik nie zna się nawet na rysowaniu, to nie posądzałbym go o znajomość niszowych faktów historycznych. Schody wyglądają na nie idące ani w dół ani w górę, natomiast pozycja jego ciała względem schodów sugerowała by, że wbiega.
Odpisz
11 stycznia, 00:28
@Krzyniu: Wydaje mi się, że już jakiś czas temu obalono tę ciekawą teorię bo istnieją zamki, które mają zarówno lewo jak i prawoskrętne schody w różnych wieżach. Prawdopodobnie jednak chodziło po prostu o zwykły wyraz artystyczny albo robili losowo jak im się zrobiło. Historycy, którzy tak twierdzą z reguły podają tezę, że żaden zamek nie był projektowany tak żeby bronić się na schodach wież bo przeciwnika należało do nich w ogóle nie wpuszczać, a wejścia do wieży były tak zlokalizowane, że po ich sforsowaniu obrona wieży nie miałaby sensu bo znaczyło to, że wszystko i tak już jest stracone. Wyjątek to jakieś dziwne last stand konstrukcje typu Malbork gdzie była chyba taka wieża w której było miejsce na zapasy i drabina, nie było schodów co miało zapobiec sforsowaniu tego ostatniego punku obrony i dać czas dowódcom twierdzy na przybycie odsieczy itp.
Odpisz
11 stycznia, 12:26
@killer111: urwa, mówi się, że dawne ciemne czasy, ale mieli łby, żeby coś takiego przemyśleć, łał. No ale w sumie to było ich być albo nie być , żeby lepiej się obronić, jedno wynika z drugiego
Odpisz
11 stycznia, 16:35
@Krzyniu: Ale to grzybowe królestwo, nie wiadomo czy mają takie same zasady
Odpisz
11 stycznia, 00:56
Zbiega, wieża obronna umożliwia osobie wyżej operowanie bronią białą trzymaną w prawej ręce, czyli jak około 90% populacji, ponadto aż do PRL ludzie leworęczni byli uznawani za gorszych i zmuszono ich do posługiwania się prawą. Co nie zmienia faktu, że animacja jest źle zrobiona i jakby Mario zbiegał, to by sobie ten głupi ryj rozj...ł, bo ze schodów się skacze, a nie zbiega.
Odpisz
11 stycznia, 12:23
@Dark_Dante: dobre
Odpisz
11 stycznia, 12:22
cholera wie bez linii horyzontu
Odpisz
11 stycznia, 12:05
On się przewraca i zaraz się stoczy po tych schodach.
Odpisz
11 stycznia, 11:00
Wbiega. Chyba że z założenia stawia stopy górą na stopniach. Poza tym gdyby zbiegał, pozycja okna jest jeszcze bardziej bez sensu niż teraz
Odpisz
11 stycznia, 00:00
Jest jeszcze opcja że jakaś siła odśrodkowa przyciąga go do schodów i dlatego może jakby stać na nich poziomo i tak samo z wchodzeniem lub schodzeniem
Odpisz
10 stycznia, 21:30
Jakby zbiegał, to wyglądałby, jakby zaraz miał paść na pysk
Odpisz
10 stycznia, 19:37
Zbiega
Odpisz
10 stycznia, 19:37
Wbiega
Odpisz