Ogólnie człowiek nie jest dostosowany do pracy tak długo jak się ustandaryzowalo, ale przyszedł pan kapitalizm i powiedział no elo to teraz spędzaj ponad połowę swojego życia kiedy nie śpisz na zapi.....aniu. Historycznie średniowieczni wieśniacy mieli dużo więcej luzu
@Krzyniu: Dokładnie to chłopi mieli więcej dni świątecznych, ale nadal pracowali więcej niż przeciętny europejczyk. Od zasiewu do żniw była to praca od świtu do nocy. W zimę co prawda nie było dużo zajęć, ale przymieranie głodem w zimnej chacie nie zaliczyłbym do relaksu. Zgodzę się, że w takiej ameryce pracują więcej. Nie zapominajmy jednak, że to nie tylko wina kapitalistów, ale też rządu, który już od 250 lat sztucznie zwiększa popyt, zmniejsza podaż i wprowadza monopol. Nie czyni to kapitalistów ani trochę bardziej moralnymi, lecz nie mogli by nigdy dojść do takiego poziomu wyzysku bez mafii z kongresu
Masz k...a wspaniałą pracę, bo ja po 8 godzinach, gdzie wszystko szło nie tak i najbardziej cierpliwi współpracownicy rzucali co chwilę k...ami na wszystkich wokół, przychodzę w lepszym stanie do domu.
Komentarze
Odśwież18 stycznia, 18:59
Ja tak mam, bo w domu mam pierdzielenie rodzinki i kolejną robotę (gospo)
Odpisz
15 stycznia, 13:28
Ogólnie człowiek nie jest dostosowany do pracy tak długo jak się ustandaryzowalo, ale przyszedł pan kapitalizm i powiedział no elo to teraz spędzaj ponad połowę swojego życia kiedy nie śpisz na zapi.....aniu. Historycznie średniowieczni wieśniacy mieli dużo więcej luzu
Odpisz
15 stycznia, 13:42
@Krzyniu: zrby było zabawniej to praca na sześć godzin jest tak samo wydajna i można spokojnie na jeden dzień dać wtedy cztery osoby zamiast trzech
Odpisz
15 stycznia, 14:04
@Krzyniu: Dokładnie to chłopi mieli więcej dni świątecznych, ale nadal pracowali więcej niż przeciętny europejczyk. Od zasiewu do żniw była to praca od świtu do nocy. W zimę co prawda nie było dużo zajęć, ale przymieranie głodem w zimnej chacie nie zaliczyłbym do relaksu. Zgodzę się, że w takiej ameryce pracują więcej. Nie zapominajmy jednak, że to nie tylko wina kapitalistów, ale też rządu, który już od 250 lat sztucznie zwiększa popyt, zmniejsza podaż i wprowadza monopol. Nie czyni to kapitalistów ani trochę bardziej moralnymi, lecz nie mogli by nigdy dojść do takiego poziomu wyzysku bez mafii z kongresu
Odpisz
18 stycznia, 12:01
@Boberek00: No ale widzisz panie bober, to by wymagało zatrudnienia większej ilości pracowników, a to oznacza mniej pieniążków dla zarządu
Odpisz
18 stycznia, 14:38
@Krol123: mam w dupie zarząd
Bo tylko problemów dokładają
Odpisz
18 stycznia, 14:15
Masz k...a wspaniałą pracę, bo ja po 8 godzinach, gdzie wszystko szło nie tak i najbardziej cierpliwi współpracownicy rzucali co chwilę k...ami na wszystkich wokół, przychodzę w lepszym stanie do domu.
Odpisz
18 stycznia, 14:01
Ja tak wracam po przejechaniu się autobusem do apteki 3 przystanki i kupieniu w lidlu pomarańczy na sok.
Odpisz
15 stycznia, 13:03
Twój stan psychiczny leży i kwiczy
Odpisz
15 stycznia, 12:51
Problem nie jest w tobie tylko w ludziach :C
Odpisz
15 stycznia, 12:50
Tak zwany problem z umiejętnościami
Odpisz