Proszę, wiem że ryzykuję czerwonymi, ale to moje szczere zdanie i nie zamierzam nikogo nim prowokować:
Uważam, że ludzie przeceniają serial TCW ogółem, zapamiętując i zauważając głównie te rzeczy, które uznali za interesujące i ciekawe (np. głębokie relacje między klonami, wyraziści wrogowie, ukazanie zbrodni wojennych, brutalnych pól walki itd.), ale nie zauważając, że np. wiele odcinków ma dosyć słaby scenariusz z wieloma lukami; że postaci mają w serialu inne charaktery niż w filmach (co akurat niektórzy uważają za plus, ale ja absolutnie nie - bo czy to są wtedy w ogóle te same postaci?); że niektóre rzeczy wprowadzone przez serial zaprzeczają samym filmom (klony ze zwykłej partii które dezerterują, niezgodnie ze słowami Lamy Su z Ataku Klonów); że pewne decyzje zostały podjęte po to, żeby dziecięca widownia nie musiała stawać przed dylematem moralnym (czipy w głowach...); a przede wszystkim że wiele postaci, miejsc i wątków zainspirowanych elementami lore sprzed serialu zostało strywializowanych, uproszczonych i po prostu zdegenerowanych względem oryginałów (Mandalorianie; Wiedźmy z Dathomiry; struktura Wielkiej Armii Republiki; Generał Grievous; Quinlan Vos; Barriss Offee i wiele innych).
Oglądałem TCW. Całe 6 sezonów (zrobiłem się na niego cięty jeszcze zanim wyszedł 7 sezon). Podoba mi się. Po prostu nie uważam, żeby tych parę zalet, jak fajne odcinki o klonach czy dobre sceny walki były wystarczające by wyrównać wszystko to, co ten serial zniszczył i wręcz wdeptał w ziemię.
I jestem absolutnie przekonany, że gdyby Filoni zrobił ten serial zgodnie z ówczesnym lore, zamiast to lore podważać i niszczyć, byłby on jeszcze większym klasykiem niż jest. Ludzie stawialiby go jako arcydzieło na miarę samych filmów sześcioczęściowej sagi.
@Baturaj: tbh zgadzam się ze wszystkim, dodam od siebie że w serialu ogólna strategia wojskowa czy cokolwiek powiązane z prowadzeniem jest bardzo symboliczne, co jak najbardziej można zrozumieć gdyż to produkt przeznaczony do dzieci, lecz pamiętajmy ze caly serial opowiada o wojnach 😭🙏
Ja lubię sporą część widowiska (nostalgia fest) ale zarazem są odcinki kompletnie nieintereujące
No właśnie chciałabym obejrzeć te ostatnie sezony ale nie mogę się przebić przez pierwszy :/
Btw. Baturaj jak zwykle wyprodukował największe gówno jakie dzisiaj zobaczysz
@GramDaniel: przynajmniej dzieciakom coś bardziej realistycznego się dawało zamiast trzymać ich w przekonaniu że pokonają dyktatora i zbrodniarza siłą przyjaźni
Komentarze
OdświeżEdytowano - 21 stycznia, 22:39
Proszę, wiem że ryzykuję czerwonymi, ale to moje szczere zdanie i nie zamierzam nikogo nim prowokować:
Uważam, że ludzie przeceniają serial TCW ogółem, zapamiętując i zauważając głównie te rzeczy, które uznali za interesujące i ciekawe (np. głębokie relacje między klonami, wyraziści wrogowie, ukazanie zbrodni wojennych, brutalnych pól walki itd.), ale nie zauważając, że np. wiele odcinków ma dosyć słaby scenariusz z wieloma lukami; że postaci mają w serialu inne charaktery niż w filmach (co akurat niektórzy uważają za plus, ale ja absolutnie nie - bo czy to są wtedy w ogóle te same postaci?); że niektóre rzeczy wprowadzone przez serial zaprzeczają samym filmom (klony ze zwykłej partii które dezerterują, niezgodnie ze słowami Lamy Su z Ataku Klonów); że pewne decyzje zostały podjęte po to, żeby dziecięca widownia nie musiała stawać przed dylematem moralnym (czipy w głowach...); a przede wszystkim że wiele postaci, miejsc i wątków zainspirowanych elementami lore sprzed serialu zostało strywializowanych, uproszczonych i po prostu zdegenerowanych względem oryginałów (Mandalorianie; Wiedźmy z Dathomiry; struktura Wielkiej Armii Republiki; Generał Grievous; Quinlan Vos; Barriss Offee i wiele innych).
Oglądałem TCW. Całe 6 sezonów (zrobiłem się na niego cięty jeszcze zanim wyszedł 7 sezon). Podoba mi się. Po prostu nie uważam, żeby tych parę zalet, jak fajne odcinki o klonach czy dobre sceny walki były wystarczające by wyrównać wszystko to, co ten serial zniszczył i wręcz wdeptał w ziemię.
I jestem absolutnie przekonany, że gdyby Filoni zrobił ten serial zgodnie z ówczesnym lore, zamiast to lore podważać i niszczyć, byłby on jeszcze większym klasykiem niż jest. Ludzie stawialiby go jako arcydzieło na miarę samych filmów sześcioczęściowej sagi.
Odpisz
23 stycznia, 23:34
@Baturaj: tbh zgadzam się ze wszystkim, dodam od siebie że w serialu ogólna strategia wojskowa czy cokolwiek powiązane z prowadzeniem jest bardzo symboliczne, co jak najbardziej można zrozumieć gdyż to produkt przeznaczony do dzieci, lecz pamiętajmy ze caly serial opowiada o wojnach 😭🙏
Ja lubię sporą część widowiska (nostalgia fest) ale zarazem są odcinki kompletnie nieintereujące
Odpisz
22 stycznia, 11:52
Na obronę Kenobiego. Gdybyś miał pilnować Anakina 25/8, to też byś spożywał równowartość rocznego przemiału przemysłu bimbrowniczego Republiki
Odpisz
22 stycznia, 07:11
No właśnie chciałabym obejrzeć te ostatnie sezony ale nie mogę się przebić przez pierwszy :/
Btw. Baturaj jak zwykle wyprodukował największe gówno jakie dzisiaj zobaczysz
Odpisz
17 stycznia, 15:58
Brakuje czarownicy wysysającej siły witalne w okropnych męczarniach
Odpisz
21 stycznia, 21:36
@Helikopter_Wojskowy: i czerwonego stalkera obiwana
Odpisz
17 stycznia, 09:07
memy o star wars idealnie jak zacząłem grać w grę o star wars
Odpisz
20 stycznia, 15:41
@jbartosik: nie ma za co
Odpisz
21 stycznia, 20:30
@jbartosik: Jaką grę ze Star Wars?
Odpisz
21 stycznia, 20:42
@Dominator4021: fallen order
Odpisz
21 stycznia, 21:04
@jbartosik: To super.
Odpisz
21 stycznia, 21:30
@Dominator4021: odpala mi w potężnych 40fpsach
Odpisz
17 stycznia, 09:53
kiedyś skończyłam oglądanie na 6 sezonie i nie mogę dalej bo już takie wątki weszły że ryczałam na prawie każdym odcinku xd to nie na moją psyche
Odpisz
17 stycznia, 14:21
@chlipchliphurra: Najbardziej chwytajace odcinki 7 sezonu? Ostatnie 4. A w szczególności ostatni.
Odpisz
17 stycznia, 14:37
@korobov: właściwie gdzie da się teraz obejrzeć wszystkie części star warsów bez kupowania dvd płyt za kilka stów i bez piraconych kopi
Odpisz
17 stycznia, 14:51
@pvp17: disney kosztuje chyba 24 zl miesiecznie i tam full star warsowy
Odpisz
21 stycznia, 05:22
@pvp17: Chcesz plik rar?
Odpisz
20 stycznia, 16:11
Legenda głosi że Kenobi nadal chleje
Odpisz
21 stycznia, 05:21
@Maslo_z_bulka: To nie legenda to prawda objawiona
Odpisz
Edytowano - 20 stycznia, 12:12
Star wars clone wars - kreskówka w której Psychopata, alkoholik i skąpo ubrana 14 latka popełniają zbrodnie wojenne
Odpisz
20 stycznia, 12:41
@GramDaniel: przynajmniej dzieciakom coś bardziej realistycznego się dawało zamiast trzymać ich w przekonaniu że pokonają dyktatora i zbrodniarza siłą przyjaźni
Odpisz
20 stycznia, 18:03
@GramDaniel: Ale ma też wady.
Odpisz
20 stycznia, 15:52
Są rzeczy niezmienne
Odpisz
20 stycznia, 12:39
Czy w pierwszych odcinkach Grievous nie niszczył statków z rannymi klonami?
Odpisz
17 stycznia, 17:58
Aach, seriale dla dzieci.
Odpisz