Przesadzacie, jedynym minusem w wypiciu litra mleka na raz, jest jedynie to, że za jakiś czas chce się szczać co mniej więcej pół godziny (tak ze 2h to trwa)
Nie rozumiem też ludzi co mają nietolerancję laktozy, to jak byliście ledwo ulęgnięci, to sraliście zaraz po wypiciu z cyca matki?
@malinowy_kot: ja rozumiem że można nie wiedzieć ale taki popis niewiedzy trochę boli, tolerancja laktozy u dorosłych to mutacja która czasem się pojawia, dorośli ludzie nie mają wystarczająco albo w ogóle enzymu laktazy i bazowo nie tolerują laktozy, sprawdziłem i ta wiedza jest w materiale szkoły podstawowej
@malinowy_kot: Boomer alert. ADHD, autyzm, dysleksja i inne dys, celiakia to też według ciebie ,,wymyślone choroby"? Znaczy poza celiaką to nie choroby, tylko zaburzenia, ale i tak.
@malinowy_kot: mam ci podać badania udowadniające że to zmiana genetyczna? Genetyka skończyła mi się parę semestrów temu to podręcznika już nie mam ale mogę poszukać badań jak chcesz, mówienie o wymyślaniu chorób to chyba najbardziej krzywdzący mit zaraz po antyszczepach, czasem nie mogę uwierzyć że są ludzie którzy dalej twierdzą że światowe autorytety medyczne kłamią a obiektywne objawy są wymysłem
@malinowy_kot: wygląda na to że to nie my jesteśmy oporni na fakty naukowe tylko ty, wiem sporo o medycynie bo musze uczyć się tego ale jak nie wierzysz kilku zdroworozsądkowym osobom to sprawdź publikacje naukowe
@Anantashesha: tak jak zwykle się z tobą nie zgadzam tak tu przyznam rację, nawet jako centro prawicowiec, skrajni to takie betony że mówienie o nauce to jak rzucanie książką w mur, efekt podobny
@a123321: Jest to dla mnie zawsze wyjątkowo fascynujące jak ktoś chce napisać że się ze mną zgadza i czuje potrzebę żeby nadmienić że zwykle się ze mną nie zgadza. Tak jakby potrzebował dupochronu żeby się ze mną zgodzić, bo przecież jak powie że się ze mną zgadza bez tego to znaczy że mi przyznaje rację we wszystkim, nie?
@Anantashesha: miewasz często poglądy z którymi się nie zgadzam więc chciałem zaznaczyć że akurat tu cieszę się że jest coś w czym zdrowy rozsądek wygrywa z polityką, nie jako dupochron, bardziej jako zauważenie że nawet pomimo różnych pogladów zdrowie jest tematem nie zależnym i wszelkiego rodzaju szury w tych czasach to plaga a ci od szerzenia dezinformacji o akurat zdrowiu są najbardziej szkodliwi
@a123321: no akurat mówienie do lewaków o nauce, o książkach, o faktach, to jak dawanie prezentu Ufoludowi i czekanie aż podziękuje.. mija się z celem
A co do naukowych, no dobra, jak się przyjrzeć, poczytać, to faktycznie... No dla mnie jako kogoś, kto potrafi litr na raz wypić, a i 7 litrów w dzień, mleka, to po prostu dziwne, bo jednak jak jesteśmy mali, to pijemy to mleko, aczkolwiek tak, są tacy, co niemowle i nie może, bo coś, co jest dziwne, bo to pochodzi od matki, matki w której dzieciak się utworzył, dlatego to dla mnie było niepojęte
@malinowy_kot: to wynika z podstaw biologii i nie można brać na chłopski rozum, cieszę się że udało mi się cię przekonać do spojrzenia na badania, ale jednak coraz częściej przekonuje się że wszystkich skrajnych równo odkleja nie ważne czy z lewej czy z prawej tylko w różnych dziedzinach a skrzywione pojęcie o świecie, faktach i czasem też moralności to cecha rozpoznawcza wszystkich betonów ale grunt żeby nie mieszać światopoglądu do dziedzin gdzie są tylko albo fakty albo dezinformacja
@Anantashesha: jeśli chodzi o politykę to nie wiem, może, ale skręcam lekko w prawo, nie jestem idealnie po środku ale jeśli chodzi o naukę i zdrowie to nie mieszam do tego żadnych poglądów tylko opieram się na rzetelnych badaniach
Komentarze
Odśwież16 lutego, 18:21
Nietolerancja laktozy to dla mnie obcość. W lato potrafię wciągnąć 5 a nawet 6 litrów płynów w tym 3-4 litry mleka.
Odpisz
21 stycznia, 14:11
czaje ze pij mleko bedziesz wielki ale po litrze za jednym zamachem rownie wielka bede mial srake
Odpisz
20 stycznia, 01:59
Achh, PatyczakiZPainta jak zawsze nieśmieszne i żenujące.
Odpisz
19 stycznia, 13:53
Przesadzacie, jedynym minusem w wypiciu litra mleka na raz, jest jedynie to, że za jakiś czas chce się szczać co mniej więcej pół godziny (tak ze 2h to trwa)
Nie rozumiem też ludzi co mają nietolerancję laktozy, to jak byliście ledwo ulęgnięci, to sraliście zaraz po wypiciu z cyca matki?
Odpisz
Edytowano - 19 stycznia, 15:08
@malinowy_kot: ja rozumiem że można nie wiedzieć ale taki popis niewiedzy trochę boli, tolerancja laktozy u dorosłych to mutacja która czasem się pojawia, dorośli ludzie nie mają wystarczająco albo w ogóle enzymu laktazy i bazowo nie tolerują laktozy, sprawdziłem i ta wiedza jest w materiale szkoły podstawowej
Odpisz
19 stycznia, 15:14
@a123321: podstawowej? no to nie pamiętam by przed 2008 rokiem było o tym
Nikt wtedy nie wymyślał chorób
Odpisz
19 stycznia, 19:20
@malinowy_kot: Boomer alert. ADHD, autyzm, dysleksja i inne dys, celiakia to też według ciebie ,,wymyślone choroby"? Znaczy poza celiaką to nie choroby, tylko zaburzenia, ale i tak.
Odpisz
19 stycznia, 22:34
@malinowy_kot: mam ci podać badania udowadniające że to zmiana genetyczna? Genetyka skończyła mi się parę semestrów temu to podręcznika już nie mam ale mogę poszukać badań jak chcesz, mówienie o wymyślaniu chorób to chyba najbardziej krzywdzący mit zaraz po antyszczepach, czasem nie mogę uwierzyć że są ludzie którzy dalej twierdzą że światowe autorytety medyczne kłamią a obiektywne objawy są wymysłem
Odpisz
20 stycznia, 02:02
@Pikachu: Drobna poprawka: o spektrach autyzmu i ADHD nie mówi się już zaburzenia, tylko neurorożnorodność albo nieneurotypowość.
Odpisz
Edytowano - 20 stycznia, 18:53
@Anantashesha: A no tak.
Odpisz
21 stycznia, 03:24
@Pikachu: ❤️
Odpisz
21 stycznia, 14:13
@malinowy_kot: daj spokoj z takimi baitami
Odpisz
21 stycznia, 14:41
@cichers: nie robię baitów, po prostu Wy jesteście lewi
Odpisz
31 stycznia, 18:43
@malinowy_kot: ja trafiłam do szpitala po wypiciu mleka mamy, miałam kilka dni
Odpisz
31 stycznia, 18:46
@malinowy_kot: wygląda na to że to nie my jesteśmy oporni na fakty naukowe tylko ty, wiem sporo o medycynie bo musze uczyć się tego ale jak nie wierzysz kilku zdroworozsądkowym osobom to sprawdź publikacje naukowe
Odpisz
31 stycznia, 19:36
@a123321: Proponowanie prawakowi żeby zapoznał się ze stanowiskiem nauki jest jak proponowanie dzikowi żeby nie srał w lesie.
Odpisz
31 stycznia, 20:07
@Anantashesha: tak jak zwykle się z tobą nie zgadzam tak tu przyznam rację, nawet jako centro prawicowiec, skrajni to takie betony że mówienie o nauce to jak rzucanie książką w mur, efekt podobny
Odpisz
31 stycznia, 21:36
@a123321: Jest to dla mnie zawsze wyjątkowo fascynujące jak ktoś chce napisać że się ze mną zgadza i czuje potrzebę żeby nadmienić że zwykle się ze mną nie zgadza. Tak jakby potrzebował dupochronu żeby się ze mną zgodzić, bo przecież jak powie że się ze mną zgadza bez tego to znaczy że mi przyznaje rację we wszystkim, nie?
Odpisz
31 stycznia, 22:04
@Anantashesha: miewasz często poglądy z którymi się nie zgadzam więc chciałem zaznaczyć że akurat tu cieszę się że jest coś w czym zdrowy rozsądek wygrywa z polityką, nie jako dupochron, bardziej jako zauważenie że nawet pomimo różnych pogladów zdrowie jest tematem nie zależnym i wszelkiego rodzaju szury w tych czasach to plaga a ci od szerzenia dezinformacji o akurat zdrowiu są najbardziej szkodliwi
Odpisz
31 stycznia, 22:59
@a123321: "zdrowy rozsądek wygrywa z polityką"
No i przej*bałeś
Odpisz
1 lutego, 12:33
@a123321: no akurat mówienie do lewaków o nauce, o książkach, o faktach, to jak dawanie prezentu Ufoludowi i czekanie aż podziękuje.. mija się z celem
A co do naukowych, no dobra, jak się przyjrzeć, poczytać, to faktycznie... No dla mnie jako kogoś, kto potrafi litr na raz wypić, a i 7 litrów w dzień, mleka, to po prostu dziwne, bo jednak jak jesteśmy mali, to pijemy to mleko, aczkolwiek tak, są tacy, co niemowle i nie może, bo coś, co jest dziwne, bo to pochodzi od matki, matki w której dzieciak się utworzył, dlatego to dla mnie było niepojęte
Odpisz
1 lutego, 12:39
@malinowy_kot: to wynika z podstaw biologii i nie można brać na chłopski rozum, cieszę się że udało mi się cię przekonać do spojrzenia na badania, ale jednak coraz częściej przekonuje się że wszystkich skrajnych równo odkleja nie ważne czy z lewej czy z prawej tylko w różnych dziedzinach a skrzywione pojęcie o świecie, faktach i czasem też moralności to cecha rozpoznawcza wszystkich betonów ale grunt żeby nie mieszać światopoglądu do dziedzin gdzie są tylko albo fakty albo dezinformacja
Odpisz
1 lutego, 13:38
@a123321: Widzimy tutaj typowy, wręcz archetypiczny przykład skrajnego centrysty.
Odpisz
1 lutego, 14:14
@Anantashesha: jeśli chodzi o politykę to nie wiem, może, ale skręcam lekko w prawo, nie jestem idealnie po środku ale jeśli chodzi o naukę i zdrowie to nie mieszam do tego żadnych poglądów tylko opieram się na rzetelnych badaniach
Odpisz
1 lutego, 18:12
@a123321: Skrajny centryzm nie polega na byciu idealnie po środku tylko na pluciu we wszystkie strony.
Odpisz
19 stycznia, 13:02
Będę wielki, mówili...
Odpisz
19 stycznia, 10:14
Pij kakao, będzie lepiej.
Odpisz