Oceń:

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz obrazkowy

Ważne informacje:

  1. Komentarz obrazkowy musi być powiązany z komentowanym obrazkiem
  2. ZABRONIONE są obraźliwe, wulgarne obrazki
  3. ZABRONIONE są obrazki przedstawiające osoby w pozach prowokacyjnych oraz zbliżenia piersi, pośladków i inne treści o podobnym charakterze.

Komentarze

Odśwież
Avatar honhenim09

28 lutego, 10:09

Czyli tak, jak Bóg każe za zło, to źle, ale jak Bóg nie każe za zło, to też źle.

Avatar whereswally

Edytowano - 27 lutego, 04:40

Hitem bożej sprawiedliwości jest to że wymordował pierworodne dzieci randomowym Egipcjanom bo się Mojżesz z Faraonem nie dogadał. Na pewno feudalni parobkowie mieli wpływ na decyzje pomazańca Horusa. Z pewnością.

Avatar Arceronth

23 lutego, 16:33

Jeśli potop miał zakończyć zło, to dlaczego jeszcze zło istnieje?

Avatar niggiddu

23 lutego, 16:53

@Arceronth: bo zgodnie z kanonem dostaliśmy drugą szansę.

Tbh ta historia nabiera więcej sensu jako metafora działania rzeczywistości - jak cywilizacja robi się niemożliwie zła i zepsuta to upada, szczególnie pod wpływem katastrofy naturalnej na którą nie umie zareagować

Avatar DHF1232

23 lutego, 17:51

@Arceronth: Bo największe zło zesłało potop

Avatar Arceronth

24 lutego, 14:45

@niggiddu:
Ale bóg jest wszechwiedzący, i dokładnie wiedział jak ta druga szansa się skończy

Avatar niggiddu

Edytowano - 24 lutego, 15:26

@Arceronth: jednak pewne różnice dalej występują między światem przed- i po-potopowym. W szerszym kontekście (apokryfy, żydowskie teksty oraz pojedyncze wesety z Biblii) Potop służył nie tyle wytępieniu ludzkości, co nefilimów - potomków ludzkich kobiet i "synów bożych", co zwykle interpretuje się jako gigantów spłodzonych przez upadłe anioły. Legendy opisują je jako potężne i złe istoty, które zniszczył Potop - podobne wątki pojawiają się też w innych mitologiach, np w nordyckiej i azteckiej. Zgodnie z tą wersją Bóg (pisany przez duże B dla odróżnienia od innych bóstw) nie musi zsyłać kolejnego potopu, bo mimo ludzkiego zepsucia nie ma jeszcze gorszych istot.

Co prawda lubię poznawać wspólne wątki z różnych religii i na ich podstawie tworzyć uniwersalną mitologię, ale do życia codziennego odczytuję to bardziej jako podaną przeze mnie przedtem metaforę. Przedtem personifikowaliśmy wszystko dla łatwiejszego zrozumienia świata, nawet odrzucając teraz taką formę można w tym docenić głębszą mądrość. Starotestamentowy Bóg był okrutny, bo okrutna była sama rzeczywistość i przystosowani do niej ludzie. Dopiero Jezus i podobni mu mędrcy stwierdzili, że można tworzyć lepszy świat.

Avatar Anantashesha

23 lutego, 17:16

Zesłanie potopu nie jest zakończeniem zła tylko sprowadzeniem nowego zła.

Avatar Figarus

23 lutego, 17:33

@Anantashesha: Zła koniecznego.

Avatar Anantashesha

23 lutego, 17:39

@Figarus: Nie wiem co trzeba mieć naj*bane w główce żeby uważać że spowodowanie masowego wymierania jest kiedykolwiek konieczne. To jest jakiś absolutny brak jakiejkolwiek formy moralności czy empatii, zdziczenie do cna.

Avatar Figarus

23 lutego, 23:36

@Anantashesha: Jestem Erenem, czego się spodziewałaś po mnie. Nadal uważam, że Eren miał rację. W końcu zrealizował swoje cele.

Avatar JaJestemZWami

23 lutego, 23:51

@Figarus: nie spoileruj

Avatar Figarus

23 lutego, 23:52

Avatar Anantashesha

24 lutego, 05:29

@Figarus: Kim kim?

Avatar Vodka_Drinker

23 lutego, 11:33

Jak stworzył ich na swą podobiznę to sam jest zły elo

Avatar stargirl_via

23 lutego, 14:46

@Vodka_Drinker: wolna wola być złym albo nie imo ¯\_(ツ)_/¯

Avatar Vodka_Drinker

23 lutego, 16:28

@stargirl_via: a niewinne dzieci które zginęły w potopie? (urojony grzech pierworodny)

Avatar Anantashesha

23 lutego, 17:18

@stargirl_via: Masz dwie opcje:
Albo Bóg też ma zdolność czynienia zła, albo Bóg nie ma wolnej woli.

Avatar Madonix

23 lutego, 17:37

@Anantashesha: Bóg ma zdolność czynienia zła i temu nikt nie przeczy
Po prostu go nie czyni

Avatar Anantashesha

23 lutego, 17:38

@Madonix: No to jest teraz jakiś twój osobiście wymyślony odłam chrześcijaństwa.

Avatar Madonix

23 lutego, 19:01

@Anantashesha: wiesz na czym polegał grzech pierwszych ludzi?
Zjedli owoc by zrównać się z Bogiem, i tak jak on stali się zdolni do widzenia dobra i zła, a także do czynienia go

Według niektórych wersji teologii biblijnej Bóg stworzył zarówno dobro jak i zło
Według innych zło to wynik braku działania dobra, jest czymś jak ciemność
Ale w obu przypadkach Bóg jest zdolny do czynienia zła, ale tego nie robi, bo jest niezmiernie dobry i miłosierny

Avatar Towarzysz777

Edytowano - 23 lutego, 20:06

@Madonix: Dyskutować o Bogu z saszetą to jak grać w szachy z gołębiem, mam nadzieję że rozumiesz metaforę

Avatar Madonix

23 lutego, 20:18

@Towarzysz777: wydaje mi się że łatwiej grać w szachy z gołębiem
On może coś zrozumie

Avatar Anantashesha

23 lutego, 20:43

@Madonix: No to skoro taką masz opinię na mój temat to nie widzę sensu w dalszej rozmowie.

Avatar Alfa7

Edytowano - 24 lutego, 12:50

@Towarzysz777: Dyskutować o czymkolwiek* z Saszetą

Opisz dokładnie problem, a jeśli potrzeba to zilustruj go screenem.

Opisz problem

Dołącz screena

Avatar niggiddu
Dodane przez: niggiddu

Przypałowo

Za co ta premia

Co za przypadek

Bycie na zero to nieosiągalny luksus

To by wystarczyło

Nigdy na to nie wpadną

Zobacz więcej popularnych memówpopularne memy strzałka