Oceń:

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz obrazkowy

Ważne informacje:

  1. Komentarz obrazkowy musi być powiązany z komentowanym obrazkiem
  2. ZABRONIONE są obraźliwe, wulgarne obrazki
  3. ZABRONIONE są obrazki przedstawiające osoby w pozach prowokacyjnych oraz zbliżenia piersi, pośladków i inne treści o podobnym charakterze.

Komentarze

Odśwież
Avatar werenspawel

31 marca, 05:04

Zło istnieje bo jest konsekwencją niektórych działań człowieka. Bóg nie ingeruje bo przekazał władzę nad ziemią człowiekowi, a ponadto gdyby ingerował musiałby ograniczyć wolną wolę człowieka.

Avatar Maslo_Jajeczne

30 marca, 12:50

bo jak by nie było zła to na cholerę takie wymuszone dobro?

Avatar DHF1232

30 marca, 17:47

@Maslo_Jajeczne: Jakby nie było sfuigaisngvjk to na cholerę takie wymuszone dsfgsngsn
A nie czekaj, żadne z tych rzeczy nie istnieje.
Nie ma czegoś takiego jak wymuszone dobro, jeśli nie ma zła. To nie ma sensu. Brak istnienia przeciwieństwa jednej rzeczy nie sprawia, że ta jedna rzecz jest wymuszona, po prostu jest jedyną opcją.
Wymuszone jest istnienie zła bez powodu pomimo żadnych zalet.

Avatar BencV

Edytowano - 30 marca, 21:33

@DHF1232: istnienie zła jest wymuszone przez istnienie dobra. Przynajmniej w teologii chrześcijańskiej. Dobro nie może być jedyną opcją ponieważ aby być dobrem zawiera w sobie wolność. Bóg nie stworzył dobra, lecz sam nim jest, nie może postąpić też wbrew samemu sobie. Dobrowolność jest cechą dobra, wymusza to też więc możliwość nie wybrania dobra. Czyli zła właśnie. Bóg chrześcijański nie jest wszechmogący w każdym aspekcie, ponieważ nie może postąpić wbrew samemu sobie. Wtedy nie byłby absolutnym dobrem.

Avatar Darcus_Respawn

30 marca, 20:16

Wygląda na to, że nie zadziałało. Niezbyt dobra teodycea.

Avatar Papasmerf44

30 marca, 19:19

Ponieważ gdyby nie było zła, nie byłoby też dobra. Taka zasada wszechświata.

Avatar Tajdeus

30 marca, 18:29

Już to zrobił i obiecał że więcej nie.

Avatar SoundART

30 marca, 12:55

Gdyby nie byłoby ...jowych rzeczy nie docenialiśmy tych dobrych
Bo taka była cena wolniej woli

Avatar Vodka_Drinker

30 marca, 13:21

@SoundART: a więc zatopmy wszystkich i nikt nie będzie narzekał na zło elo

Avatar DHF1232

30 marca, 17:44

@SoundART: Oczywiście że byśmy doceniali, nie byłoby zła przecież, to moglibyśmy tylko doceniać.

Opisz dokładnie problem, a jeśli potrzeba to zilustruj go screenem.

Opisz problem

Dołącz screena

Avatar Figarus
Dodane przez: Figarus

Co za przypadek

Bracie gdzie jesteś? Gdzie się schowałeś?

Północne Węgry

Fajnie że odpowiedzieli

Szybki jak błyskawica

Lekko nie będzie

Zobacz więcej popularnych memówpopularne memy strzałka