Snajperki nie dostaniesz bo by się logistyka jebła gdyby każdy żołnierz mógł wybierać
plus nie przeszedłeś przez trening strzelca wyborowego
ALE i tak dostaniesz kolimator albo podobne, a to już blisko do snajperowania (niby nie ACOG albo SUSAT, ale i tak lepsze od celowników mechanicznych
broni wroga nie zabierasz, bo 1. logistyka 2. nie produkujemy amunicji 7,62x54mmR (rimmed, czyli zapalnik jest w obwódce, a nie w centrum denka)
a o zasadce się nie dowiesz, bo twój sierżant dostał info z drona z podczerwienią i innymi rzeczami, a ty patrzysz gołymi gałkami na zalesiony region
a broń możesz se wziąć jak dobrze ukryjesz (patrz: amerykańskie trofea z 2WŚ) tylko uważaj, bo mogą być zaminowane (patrz: niemieckie metody na amerykan, 2WŚ)
@Xelven: znajomy ma specjalizację "strzelec wyborowy" a nigdy w ręku karabinu snajperskiego nie miał.. Tak wyglądają realia "szkolenia" 😅 co do amunicji to dużo się zmieniło i nastąpiła spora unifikacja (nie mówiąc o tym, że nawet kacapy używają zachodnich karabinów snajperskich)
Jeśli uważasz, że z kolimatorem można "snajpić" to chyba tylko w grach.. nawet kolimator z powiększalnikiem do "snajpienia" się nie nada..
@Maly_KSIAZE: Jak wojna na Ukrainie wykazała, ruskie korzystają ze wszystkiego co mają, nawet jeśli jest to karabin czterotaktowy pamiętający Stalina.
Co do braku możliwości snajpienia z kolimatorem, to trochę gównoprawda, bo Simo Häyhä do dziś jest wspominany jako najlepszy snajper, a korzystał jedynie z mechanicznych przyrządów gdy strzelał do piechoty sowieckiej.
A co do naszej armii, to prawda, jest w ...j problemów, ale ten mem używa najgorszych możliwych argumentów, które są na poziomie dzieciaka z podstawówki, który o wojnie dowiedział się z fortnajta i ceesa.
Podsumowując: Polecam literaturę i raporty z wojen, bo wojsko jedynie cię nauczy, że jak palisz papierosy to nie musisz cisnąć pompek przez 15 minut (też mi kolega to powiedział. Powiedział też, że musiał inaczej ścielić łóżko zależnie od dowódcy którego miał, bo ci nie mogli się dogadać jak ma być pościelone)
@Xelven: Pardon, ale "rimmed" oznacza jedynie wystającą kryzę łuski. W naboju 7,62x54R spłonka ("zapalnik") jest w centrum denka, jak we wszystkich innych nabojach wojskowych od początków XX wieku do dziś. Wracam do swojej pieczary.
Tyle że wzięcie broni wroga to akurat idiotyzm
Używa karabinu innego typu
Jak coś się zepsuje, jest bezużyteczny
Poza tym najpewniej używa innego typu amunicji
Więc trzeba ją kraść wrogom
@Tonie: Jeśli ktoś użyje zdobycznej broni w walce, po skończeniu się amunicji najpewniej ją wyrzuci, jeśli nie wcześniej, bo jest to rzecz dość niewygodna, by nosić ze sobą dwa karabiny
@Vodka_Drinker: Bo NATO ma o niebo lepszą opiekę nad żołnierzami niż Rosja.
Zanim, o ile w ogóle zejdziesz, prawie na pewno ustrzelisz kilku Rosjan. Uczynisz świat lepszym.
Komentarze
Odśwież6 maja, 11:39
Snajperki nie dostaniesz bo by się logistyka jebła gdyby każdy żołnierz mógł wybierać
plus nie przeszedłeś przez trening strzelca wyborowego
ALE i tak dostaniesz kolimator albo podobne, a to już blisko do snajperowania (niby nie ACOG albo SUSAT, ale i tak lepsze od celowników mechanicznych
broni wroga nie zabierasz, bo 1. logistyka 2. nie produkujemy amunicji 7,62x54mmR (rimmed, czyli zapalnik jest w obwódce, a nie w centrum denka)
a o zasadce się nie dowiesz, bo twój sierżant dostał info z drona z podczerwienią i innymi rzeczami, a ty patrzysz gołymi gałkami na zalesiony region
a broń możesz se wziąć jak dobrze ukryjesz (patrz: amerykańskie trofea z 2WŚ) tylko uważaj, bo mogą być zaminowane (patrz: niemieckie metody na amerykan, 2WŚ)
Odpisz
6 maja, 22:53
@Xelven: znajomy ma specjalizację "strzelec wyborowy" a nigdy w ręku karabinu snajperskiego nie miał.. Tak wyglądają realia "szkolenia" 😅 co do amunicji to dużo się zmieniło i nastąpiła spora unifikacja (nie mówiąc o tym, że nawet kacapy używają zachodnich karabinów snajperskich)
Jeśli uważasz, że z kolimatorem można "snajpić" to chyba tylko w grach.. nawet kolimator z powiększalnikiem do "snajpienia" się nie nada..
Podsumowując: polecam szkolenia wojskowe 🙃
Odpisz
7 maja, 08:40
@Maly_KSIAZE: Jak wojna na Ukrainie wykazała, ruskie korzystają ze wszystkiego co mają, nawet jeśli jest to karabin czterotaktowy pamiętający Stalina.
Co do braku możliwości snajpienia z kolimatorem, to trochę gównoprawda, bo Simo Häyhä do dziś jest wspominany jako najlepszy snajper, a korzystał jedynie z mechanicznych przyrządów gdy strzelał do piechoty sowieckiej.
A co do naszej armii, to prawda, jest w ...j problemów, ale ten mem używa najgorszych możliwych argumentów, które są na poziomie dzieciaka z podstawówki, który o wojnie dowiedział się z fortnajta i ceesa.
Podsumowując: Polecam literaturę i raporty z wojen, bo wojsko jedynie cię nauczy, że jak palisz papierosy to nie musisz cisnąć pompek przez 15 minut (też mi kolega to powiedział. Powiedział też, że musiał inaczej ścielić łóżko zależnie od dowódcy którego miał, bo ci nie mogli się dogadać jak ma być pościelone)
Odpisz
7 maja, 13:40
@Xelven: ścielić łóżko? Heh.. jednak gwiazdki na pagonie robią swoje.. 😅 ja ścielić nie musiałem 😁
Odpisz
31 maja, 18:51
@Xelven: Pardon, ale "rimmed" oznacza jedynie wystającą kryzę łuski. W naboju 7,62x54R spłonka ("zapalnik") jest w centrum denka, jak we wszystkich innych nabojach wojskowych od początków XX wieku do dziś. Wracam do swojej pieczary.
Odpisz
31 maja, 23:53
@Herr_Bata: kurdeeee a ja sie za bronioautyste uważam
Odpisz
6 maja, 12:19
Tyle że wzięcie broni wroga to akurat idiotyzm
Używa karabinu innego typu
Jak coś się zepsuje, jest bezużyteczny
Poza tym najpewniej używa innego typu amunicji
Więc trzeba ją kraść wrogom
Odpisz
8 maja, 20:13
@Traktor_is_back: 1 Jako trofeum.
2 Na te 5 strzałów sie nada jeśli biorąc go nie wyrzucisz włąsnej broni
Odpisz
8 maja, 20:18
@Tonie: Jeśli ktoś użyje zdobycznej broni w walce, po skończeniu się amunicji najpewniej ją wyrzuci, jeśli nie wcześniej, bo jest to rzecz dość niewygodna, by nosić ze sobą dwa karabiny
Odpisz
6 maja, 01:02
Powtórka?
Odpisz
Edytowano - 5 maja, 22:47
Nie wiem jaki cel ma takie szerzenie cynizmu. Znaczy się nie wiem jaki dobry efekt może ono osiągnąć.
Nie, w większości przypadków tak to nie wygląda.
Odpisz
5 maja, 22:56
@Baturaj: admin teraz dodaje cokolwiek
Ale z dużą ilością Defetyzmu
Odpisz
5 maja, 22:13
Mniam, rosyjska propaganda
Odpisz
6 maja, 11:59
@Tajdeus: ukrainski komentarz
Odpisz
6 maja, 13:40
@Vodka_Drinker: polska odpowiedź
Odpisz
6 maja, 15:01
@Vodka_Drinker: "armia zua i nie warto sie narazac za swoj kraj" - przesłanie mema
Odpisz
6 maja, 15:47
@Tajdeus: a warto?
Odpisz
6 maja, 15:48
@Pingas99: uzbekistańskie pytanie
Odpisz
Edytowano - 6 maja, 15:57
@Vodka_Drinker: Tak.
Rosyjska marionetko
Odpisz
6 maja, 16:26
@Tajdeus: a dlaczego warto?
Odpisz
6 maja, 22:20
@Vodka_Drinker: Bo NATO ma o niebo lepszą opiekę nad żołnierzami niż Rosja.
Zanim, o ile w ogóle zejdziesz, prawie na pewno ustrzelisz kilku Rosjan. Uczynisz świat lepszym.
Odpisz
7 maja, 08:27
@Tajdeus: świat nie będzie lepszy jak wystrzelasz parę normalnych chłopa z republiki tuwy
Odpisz
7 maja, 09:26
@Vodka_Drinker: ziarko do ziarka a zbierze sie miarka
Odpisz
5 maja, 21:45
Wersalka u cioci w Norwegii robi brrr.
Odpisz