@gwrona: Polenizowałbym, są przecież w kanonie lektur szkolnych tytuły skupiające się na fantastyce, a przynajmniej w moim przypadku dostaliśmy takowe.
Nawet tego nie miałam, dziwnie się z tymi rzeczami dzieje. Dodawać lektury, a potem się dziwić, że dzieci i młodzież czytać nie chce. Jakby patrząc na te niektóre z pisownią archaiczną i innymi badziewiami, to mi samej się odechciewało z kilkoma wyjątkami, bo poruszały wątki, które mnie interesowały
Komentarze
Odśwież11 maja, 14:40
W końcu ile można było czekać, fatastyka w końcu wkracza do oświaty
Odpisz
12 maja, 04:59
@gwrona: Polenizowałbym, są przecież w kanonie lektur szkolnych tytuły skupiające się na fantastyce, a przynajmniej w moim przypadku dostaliśmy takowe.
Odpisz
12 maja, 10:58
@Papasmerf44: poza Tolkienem ,Orwelem i Mickiewiczem to nie kojarze
Odpisz
12 maja, 10:58
@Papasmerf44: jakieś przykłady?
Odpisz
12 maja, 19:29
@gwrona: mitologia xd
Odpisz
17 maja, 08:14
@Katrina2712: biblia
Odpisz
11 maja, 23:41
Bijcie mnie, trudno.
Ale twórczość Lema uważam za intelektualny onanizm.
Odpisz
12 maja, 10:59
@Ekspres_kolbowy: w wielu przypadkach tak , ale nie w bajkach robotów
Odpisz
Edytowano - 12 maja, 11:02
@Ekspres_kolbowy: A pozatym co w tym złego żeby się intelektualnie onanizować
Odpisz
12 maja, 01:15
Tego tytułu nie znam.
Odpisz
Edytowano - 12 maja, 10:56
@werenspawel: jedno z opowiadań z Bajek robotów
Odpisz
11 maja, 22:14
*Przyjaciel Automateusza
Był jeden
Odpisz
11 maja, 18:07
Ło cię ...j, to nagle fantastyka nie jest dla plebsu i może się pojawić w "pOwarzNyM eGZamInIe"?!
Odpisz
11 maja, 19:29
@Dark_Dante: ale tylko Lem
Odpisz
11 maja, 19:10
przecież tak właściwie to nie było lektury
Odpisz
11 maja, 19:02
Nawet tego nie miałam, dziwnie się z tymi rzeczami dzieje. Dodawać lektury, a potem się dziwić, że dzieci i młodzież czytać nie chce. Jakby patrząc na te niektóre z pisownią archaiczną i innymi badziewiami, to mi samej się odechciewało z kilkoma wyjątkami, bo poruszały wątki, które mnie interesowały
Odpisz
11 maja, 15:51
Cokolwiek wam nauczyciele mówią że na 100% będzie na egzaminach, to pamiętajcie będzie zupełnie odwrotnie.
Odpisz
11 maja, 15:28
Czytałem, nie pamiętam. Wstyd.
Odpisz
11 maja, 15:46
@Tajdeus: mam tak samo
Odpisz
11 maja, 14:25
To to w ogóle jest w podstawie programowej?
Odpisz
Edytowano - 11 maja, 14:40
@Traktor_is_back: nie wiem, ja miałem jako dodatkową w podstawówce ... około 15 lat temu
Odpisz
11 maja, 14:49
@gwrona: Ja nie miałem w ogóle
Pisałem egzamin rok temu
Nawet na liście lektur do odwoływania się tego nie było
Odpisz
Edytowano - 11 maja, 15:08
@Traktor_is_back: ale jako dodatkowa lektura szkolna była
Odpisz
Edytowano - 11 maja, 15:16
@Traktor_is_back: Chociaż przyznaje nigdy wcześniej nie słyszałem ,aby używali Lema jako przykładu
Odpisz