W ogóle irytuje mnie jak popkultura humanizuje demony w ostatnich latach. Nie tyle, że demony w jakimś uniwersum też po części cierpią w piekle, czy w swojej złej na wskroś naturze potrafią się zdobyć na jakieś ludzkie odruchy, tylko że są przedstawiane... Jako fajne postacie. Przykłady? Proszę bardzo, Hazbin k...a hotel, którym nie wiadomo czemu jara się pół świata, albo netflixowy Devil may cry, gdzie część demonów, to faktyczne demony, złe sk...ysyny kochające jatkę, a druga część to... Ludzie z rogami. No bitch please, jak było na tym starożytnym memie. Robić z demonów biednych uchodźców? Chociaż DOOM z 2016 mnie nie przekonał, to tera przemawia do mnie głębokie przesłanie tej gry, mianowicie: Rozpi.....anie demonów jest fajne. Nawet Japończycy to rozumieją! Chainsaw man, Frieren, czy uwaga, Demon slayer, we wszystkich produkcjach nawet gdy demony są przedstawiane jako posiadające uczucia nikt nie ma wątpliwości, że trzeba je zaj...ć! Amen.
@Figarus: gdybym mógł to dał bym ci Teraz kilka strzałek w górę albo ciastko
Dla mnie demony i demoniczna otoczka w pop kulturze są przereklamowane w uj
Na tym etapie mnie Bardziej cieszy jak demony są klasycznie wrogami a nie szarymi postaci w czym kolwiek
@SoundART: Mnie się całkiem podobał koncept tego Papierowego RPG gdzie jest wojna TurboWatykanu z Piekłem i tam są powiedzmy sniperzy bez oczu, heretycy jako żywe bomby i inne takie.
@Figarus: też zależy jak ten design demonów dane dzieło rozstrzyga, a sam fakt tej plastyczności jest bardzo spoko
W hazbinie demony to po prostu ludzie powykręcani poza skalę człowieczeństwa którzy mają w to wywalone, w DOOMie (zwłaszcza z 2016) to albo agresywne zwierzęta albo potwory półświadome swoich działań, w Faith Unholy Trinity to w pełni świadome i zdeterminowane abominacje, tak samo w "Evil Dead" gdzie jednak mają jakieś tam poczucie humoru.
A w Utrakill demony to dosłownie skorupiaki kierujące się instynktem które czasem można "oswoić" pokazując im miłość (przewoźnicy dusz z litości i nudów rzeźbą z pojedynczych osobników boostujące ikony)
@Figarus: Co ty katolem jesteś? Czy może odczuwasz tak silną potrzebę dyskryminacji i mordowania innych za to kim się urodzili że kiedy odbierają ci to nawet w serialach to dla ciebie to przesada? Czy oba?
@Beowulf_: Słucham? Typie, z definicji demony to istoty stojące między ludźmi a bogami. Nie muszą być złe, ale w większości są. Zwłaszcza, że w naszej kulturze polskiej, europejskiej, łacińskiej nieżyczliwe ludziom istoty nadnaturalne są nazywane demonami, nawet jeśli nie pochodzą z mitologii chrześcijańskiej. Plus, o co ci chodzi z tym nazywaniem wszystkich ,,katolami", kiedy czyjaś opinia ci się nie podoba? Nazw z ,,X" w nazwie też nie lubisz, bo kojarzy ci się z krzyżem?
@Figarus: "Nie muszą być złe, ale w większości są."
W większości nie istnieją*
"Zwłaszcza, że w naszej kulturze polskiej, europejskiej, łacińskiej nieżyczliwe ludziom istoty nadnaturalne są nazywane demonami, nawet jeśli nie pochodzą z mitologii chrześcijańskiej."
No tak, narzućmy ludziom jak pisać demony bo jakby odbiegały od przesądów ciemnego ludu ze średniowiecza i starożytności, to byłaby przesada! Poza tym wygląda na to że jakby te istoty nazwali jakoś inaczej niż demony, ale poza tym nic by się nie zmieniło, to już byś nie miał problemu.
"Plus, o co ci chodzi z tym nazywaniem wszystkich ,,katolami""
Mówisz tak jakby 90% z was nie było katolami.
"kiedy czyjaś opinia ci się nie podoba?"
Kiedy czyjaś opinia jest katolska*
nie ważne czy jesteś playboyem z dubeltówą i piłoprotezą, 'murykańskim klechą z krzyżem w ręku i skręconą kostką, samoświadomym gopro z działkiem laserowym metabolizmem komara, marinesem bez króliczka, rasistowską długouszną elfką, straumatyzowanym typem z zepsutym okiem i dupnym mieczem
Komentarze
Odśwież27 maja, 22:10
W ogóle irytuje mnie jak popkultura humanizuje demony w ostatnich latach. Nie tyle, że demony w jakimś uniwersum też po części cierpią w piekle, czy w swojej złej na wskroś naturze potrafią się zdobyć na jakieś ludzkie odruchy, tylko że są przedstawiane... Jako fajne postacie. Przykłady? Proszę bardzo, Hazbin k...a hotel, którym nie wiadomo czemu jara się pół świata, albo netflixowy Devil may cry, gdzie część demonów, to faktyczne demony, złe sk...ysyny kochające jatkę, a druga część to... Ludzie z rogami. No bitch please, jak było na tym starożytnym memie. Robić z demonów biednych uchodźców? Chociaż DOOM z 2016 mnie nie przekonał, to tera przemawia do mnie głębokie przesłanie tej gry, mianowicie: Rozpi.....anie demonów jest fajne. Nawet Japończycy to rozumieją! Chainsaw man, Frieren, czy uwaga, Demon slayer, we wszystkich produkcjach nawet gdy demony są przedstawiane jako posiadające uczucia nikt nie ma wątpliwości, że trzeba je zaj...ć! Amen.
Odpisz
27 maja, 23:05
@Figarus: gdybym mógł to dał bym ci Teraz kilka strzałek w górę albo ciastko
Dla mnie demony i demoniczna otoczka w pop kulturze są przereklamowane w uj
Na tym etapie mnie Bardziej cieszy jak demony są klasycznie wrogami a nie szarymi postaci w czym kolwiek
Odpisz
27 maja, 23:34
@SoundART: Deus Vult, frater!
Odpisz
28 maja, 06:19
@SoundART: Mnie się całkiem podobał koncept tego Papierowego RPG gdzie jest wojna TurboWatykanu z Piekłem i tam są powiedzmy sniperzy bez oczu, heretycy jako żywe bomby i inne takie.
Po czym demony to są one jeszcze gorsze xD
Odpisz
Edytowano - 28 maja, 06:52
@Figarus: jakbym mógł to bym dał ci kilka zielonek jak Bober
Odpisz
28 maja, 08:05
@Figarus:
Odpisz
28 maja, 16:48
@Figarus: 💪
Odpisz
28 maja, 16:48
@gruby_wieprz: o kurna ale zajebiste
Odpisz
28 maja, 21:19
@Figarus: też zależy jak ten design demonów dane dzieło rozstrzyga, a sam fakt tej plastyczności jest bardzo spoko
W hazbinie demony to po prostu ludzie powykręcani poza skalę człowieczeństwa którzy mają w to wywalone, w DOOMie (zwłaszcza z 2016) to albo agresywne zwierzęta albo potwory półświadome swoich działań, w Faith Unholy Trinity to w pełni świadome i zdeterminowane abominacje, tak samo w "Evil Dead" gdzie jednak mają jakieś tam poczucie humoru.
A w Utrakill demony to dosłownie skorupiaki kierujące się instynktem które czasem można "oswoić" pokazując im miłość (przewoźnicy dusz z litości i nudów rzeźbą z pojedynczych osobników boostujące ikony)
Odpisz
1 czerwca, 09:33
@Figarus: Co ty katolem jesteś? Czy może odczuwasz tak silną potrzebę dyskryminacji i mordowania innych za to kim się urodzili że kiedy odbierają ci to nawet w serialach to dla ciebie to przesada? Czy oba?
Odpisz
1 czerwca, 12:01
@Beowulf_: Słucham? Typie, z definicji demony to istoty stojące między ludźmi a bogami. Nie muszą być złe, ale w większości są. Zwłaszcza, że w naszej kulturze polskiej, europejskiej, łacińskiej nieżyczliwe ludziom istoty nadnaturalne są nazywane demonami, nawet jeśli nie pochodzą z mitologii chrześcijańskiej. Plus, o co ci chodzi z tym nazywaniem wszystkich ,,katolami", kiedy czyjaś opinia ci się nie podoba? Nazw z ,,X" w nazwie też nie lubisz, bo kojarzy ci się z krzyżem?
Odpisz
2 czerwca, 14:15
@Figarus: "Nie muszą być złe, ale w większości są."
W większości nie istnieją*
"Zwłaszcza, że w naszej kulturze polskiej, europejskiej, łacińskiej nieżyczliwe ludziom istoty nadnaturalne są nazywane demonami, nawet jeśli nie pochodzą z mitologii chrześcijańskiej."
No tak, narzućmy ludziom jak pisać demony bo jakby odbiegały od przesądów ciemnego ludu ze średniowiecza i starożytności, to byłaby przesada! Poza tym wygląda na to że jakby te istoty nazwali jakoś inaczej niż demony, ale poza tym nic by się nie zmieniło, to już byś nie miał problemu.
"Plus, o co ci chodzi z tym nazywaniem wszystkich ,,katolami""
Mówisz tak jakby 90% z was nie było katolami.
"kiedy czyjaś opinia ci się nie podoba?"
Kiedy czyjaś opinia jest katolska*
Odpisz
2 czerwca, 21:27
@Figarus: Więcej ludzi musi przeczytać tę książkę
Odpisz
2 czerwca, 21:29
@Vinder: autorstwa takiej elfki fajnej długoucznej
Odpisz
28 maja, 09:13
Odpisz
27 maja, 20:26
nie ważne czy jesteś playboyem z dubeltówą i piłoprotezą, 'murykańskim klechą z krzyżem w ręku i skręconą kostką, samoświadomym gopro z działkiem laserowym metabolizmem komara, marinesem bez króliczka, rasistowską długouszną elfką, straumatyzowanym typem z zepsutym okiem i dupnym mieczem
łączy nas jedno: nienawiść do demonów
Odpisz
27 maja, 21:59
@gruby_wieprz:
Odpisz
27 maja, 21:58
ok, teraz pokażcie mu Helltakera
Odpisz