To nie jest takie proste jak się może wydawać.
Po pierwsze zabezpieczenia w postaci grzybka lub odpowiednio dostosowanej gałki (większa siła do wbicia biegi wstecznego jak np w BMW).
Po drugie, nie na darmo pierwszy bieg i wsteczny nie mają synchronizatorów (dodatkowych zębatek które ułatwiają wrzucanie biegów). Przy dużych prędkościach wrzucenie wstecznego jest praktycznie niemożliwe, skrzynia zacznie zgrzytać i musielibyśmy użyć naprawdę sporo siły aby wrzucić wsteczny bieg ale prędzej rozwalimy koła zębate od danego przełożenia.
Mi się kiedyś poj...ło i prawie z trójki wrzuciłem wsteczny. Już wtedy bałem się o skrzynię biegów, w tym przypadku, chyba tylko katapulta by uratowała przed totalną masakrą.
@JaJestemZWami: większość dzisiaj ciężarówek ma automatyczną skrzynie biegów ale te z manualem to zwykle mają 11 albo 12 biegów i raczej niemożliwe jest by wbić wsteczny przez przypadek ale jeżeli tak by było to i tak skrzynia biegów by się rozwaliła
Komentarze
Odświeżdzisiaj, 11:04
To nie jest takie proste jak się może wydawać.
Po pierwsze zabezpieczenia w postaci grzybka lub odpowiednio dostosowanej gałki (większa siła do wbicia biegi wstecznego jak np w BMW).
Po drugie, nie na darmo pierwszy bieg i wsteczny nie mają synchronizatorów (dodatkowych zębatek które ułatwiają wrzucanie biegów). Przy dużych prędkościach wrzucenie wstecznego jest praktycznie niemożliwe, skrzynia zacznie zgrzytać i musielibyśmy użyć naprawdę sporo siły aby wrzucić wsteczny bieg ale prędzej rozwalimy koła zębate od danego przełożenia.
Odpisz
dzisiaj, 10:24
Mi się kiedyś poj...ło i prawie z trójki wrzuciłem wsteczny. Już wtedy bałem się o skrzynię biegów, w tym przypadku, chyba tylko katapulta by uratowała przed totalną masakrą.
Odpisz
Edytowano - wczoraj, 22:47
Op mema tutaj. Zdjęcie dla ludzi którzy nie umieją tego wyobrazić sobie
Odpisz
wczoraj, 22:59
@Nikodem8378: W realu mam ręczny że trzeba najpier do środka w dół i 1. Ale w asseto corsie shifter mam podbindowany jak na obrazku
Odpisz
dzisiaj, 00:21
@Nikodem8378: a jak ktoś jeździ ciężarówka
Odpisz
Edytowano - dzisiaj, 08:39
@JaJestemZWami: większość dzisiaj ciężarówek ma automatyczną skrzynie biegów ale te z manualem to zwykle mają 11 albo 12 biegów i raczej niemożliwe jest by wbić wsteczny przez przypadek ale jeżeli tak by było to i tak skrzynia biegów by się rozwaliła
Odpisz
dzisiaj, 00:04
New fear unlocked
Odpisz
wczoraj, 23:22
Próbowałam przy 90 km/h wrzucić drugi bieg z szóstego i się nie dało, więc do wstecznego to raczej też by miało zastosowanie
Odpisz
wczoraj, 23:11
R jak rakieta
Odpisz
wczoraj, 22:51
Odpisz