Taki sprytny nauczyciel od matmy
Opisz dokładnie problem, a jeśli potrzeba to zilustruj go screenem.
Szokujące jak zmieniło się życie w Stanach przez 40 lat
Najwspanialszy spośród przedmiotów
Ministerstwo nadal nie widzi podstaw do obowiązkowych badań wzroku
Były nóżki, nie ma nóżek
Jedna wioska nadal stawia opór najeźdźcom
Ładne rzeczy
Zobacz więcej popularnych memów
Komentarze
Odśwież22 grudnia 2014, 22:36
Świetny pomysł, tylko dlaczego: e = In? Wie ktoś może czy to jest z jakiegoś wzoru?
A obrazek naprawdę świetny ^^
Odpisz
22 grudnia 2014, 22:43
Tia... Pytaj się 13 latków na jeja, o takie wzory... xD
Odpisz
22 grudnia 2014, 22:58
@jacek1s: Heh, nie myślałem, że dożyję momentu, w którym odpisze mi sławny @jacek1s@ : )
Pytam każdego, kto może znać odpowiedź, jeśli przeczyta to 13 latek to nie odpowie, ale może zbłąkany student gdzieś coś wie : )
Mam na przykłada kuzyna, który często wchodzi na Jeja.pl, a ma 22 lata ; )
Odpisz
22 grudnia 2014, 23:14
To go spytaj o wzór :)
Odpisz
27 grudnia 2014, 18:12
@jacek1s: łatafak co ty masz na avatarze?
Odpisz
27 grudnia 2014, 18:13
Logarytm naturalny (ln) - logarytm o podstawie e
e jest podstawą, więc (r^2)*y staje się wykładnikiem i tworzy się potęga
Odpisz
27 grudnia 2014, 18:21
@mrofpower: Kobieta z tostem, nowy krzyk mody.
Odpisz
27 grudnia 2014, 18:33
To niekoniecznie musi być wzór, ale przykładowe równanie.
Odpisz
27 grudnia 2014, 18:49
ln(x) to logarytm naturalny z x, czyli inaczej logarytm z liczby x przy podstawie e.
A tam po prostu zastosowano definicję logarytmu:
log_a(b)=c , [tj. logarytm z b przy podstawie a jest równy c ] <=> [jest równoważne z] a^c=b [a do potęgi c jest równe b]
Odpisz
27 grudnia 2014, 18:51
@elementiro: aha
Odpisz
27 grudnia 2014, 19:24
To juz nie jest ta sama kanapka co kiedys...
Odpisz
27 grudnia 2014, 21:47
tak poza tym to jacek1s ma 14 lat ;p i wątpię żeby wiedział takie coś
Odpisz
27 grudnia 2014, 21:49
@rakso: Dziękuję Ci wielce ^^ Jacek chyba się przeliczył nazywając jejowiczów trzynastolatkami : ) Podziękowania też kieruję do @elementiro@, który także wyjaśnił powyższą kwestię ^^
Odpisz
27 grudnia 2014, 21:50
@slenderr: Po coraz głębszym wgłębianiu się w jego komentarze, nachodzi mnie pytanie, czy na pewno zasłynął na jeja.pl inteligencją czy też poczuciem humoru? Jesteś w stanie odpowiezdzieć mi na to pytanie : )
Odpisz
27 grudnia 2014, 21:52
@XpiterekX: No właśnie rozkminiałem to jako wzór, lecz wtedy e musiałoby równać się In i w dodatku do potęgi -1. W pierwszym komentarzu popełniłem błąd. Gdyby normalnie to rozpisać musiałoby być dodane, że: e = 1/ln
Odpisz
27 grudnia 2014, 22:13
ln nie jest równe e, ani 1/e. To nie jest równe niczemu konkretnemu to po prostu funkcja matematyczna. Logarytm o podstawie 2 z 8 jest równy 3, ponieważ 2 do potęgi 3 jest 8. log2(8) = 3.
ln to logarytm o podstawie naturalnej, której oznaczenie przyjmuje się jako e.
Odpisz
27 grudnia 2014, 22:16
@jakubnowak98: Wiem o tym z powyższych odpowiedzi innych ludzi, lecz póki się tego nie dowiedziałem, myślałem właśnie tak : ) Gdyż dopisanie poniżej tego równania spowodowałoby, że można to łatwo rozwiązać w ten sposób : )
Odpisz
27 grudnia 2014, 22:20
gdyby ln = 1/e, to po lewej byłoby e RAZY r^(2)y, a jest e DO POTĘGI r^(2)y
Odpisz
27 grudnia 2014, 22:23
@jakubnowak98: Ups... Nie zauważyłem. Wybacz ; )
Odpisz
Edytowano - 27 grudnia 2014, 22:24
Udzielam ci rozgrzeszenia. Jako pokutę zrób dziesięć zadanek.
Odpisz
27 grudnia 2014, 22:36
@jakubnowak98: Oki doki wasza ekselencjo : ) Mam i tak zadane sporo matmy na ten czas ^^
Odpisz
28 grudnia 2014, 00:05
Ja robię zadanka mimo, że mi nikt ich nie zadał. Czuję się uzależniony D:
Odpisz
28 grudnia 2014, 00:11
@jakubnowak98: Moja przyjaciółka ma to samo ^^ Ona zawsze powtarza, że dla niej matma jest jak narkotyk ;d
Odpisz
28 grudnia 2014, 13:35
@jacek1s: ;_;
Odpisz
28 grudnia 2014, 13:39
Ja na jeja zasłynąłem avatarem.
Odpisz
30 grudnia 2014, 15:16
@jacek1s: aha masz cos madrego na avatarze nic sie nie dzieje masz cos kretynskiego i wszyscz jakby oszaleli i stales sie gwiazda xd sry. za brak polskich liter ale pisze na xboxie (podlaczona klawiatura)
Odpisz
13 maja 2021, 20:12
@Meuflagiator2000: nie znam wzoru ale zrobione fajnie a i oczywiście *odkop*
Odpisz
28 grudnia 2014, 15:11
Nie jest mozliwe takie przeksztalcenie wzoru w matematyce ..
Odpisz
28 grudnia 2014, 12:24
I ten uśmiech ;)
Odpisz
27 grudnia 2014, 22:33
Nie sprytny, raczej świąteczny.
Odpisz
27 grudnia 2014, 19:49
Holera dobry jest
Odpisz
27 grudnia 2014, 18:34
Wygląda jak manekin
Odpisz
27 grudnia 2014, 18:12
dobre
Odpisz
27 grudnia 2014, 18:08
Było
Odpisz
27 grudnia 2014, 18:02
Nie mam pojęcia czemu ale podoba mi się jego wyraz twarzy ;-; a szczególnie uśmiech XD
Odpisz