Średnie zarobki brutto w Polsce i Norwegii
Opisz dokładnie problem, a jeśli potrzeba to zilustruj go screenem.
Drewniany kominek
Nie znoszę kleszczy
Typowy NPC
Najbardziej realistyczny spośród modów
Trochę to nie fair wobec pozostałych
Pozdrawiam świetliki
Zobacz więcej popularnych memów
Komentarze
Odśwież11 stycznia 2015, 09:45
w norwegi pewnie 1 bochem chleba ponad 30 zł by kosztował
Odpisz
11 stycznia 2015, 10:59
@bylejakbylegdzie: zgadłeś ale i dla szukającego się znajdzie za 7 koron około 3,20 pln
Odpisz
11 stycznia 2015, 12:02
Albo importuj żarcie z Polski
Odpisz
13 stycznia 2015, 12:56
Importują. Właśnie z Polski. Nasze jedzenie jest lubiane w Europie i szczególnie potrzebne w krajach skandynawskich. Ale za to sprzedawca w sklepie musi dostać masę pieniędzy, więc i tak nie jest tanio.
Odpisz
Edytowano - 13 stycznia 2015, 14:57
@bylejakbylegdzie: 40koron to najdrozszy jaki widzialem(okolo 20zl)
A Ci co uwazaja, ze jest kolorowo to tak: Jest kolorowo jak sie mieszka u kogos, nie placi za jedzenie/czynszu/pradu/srodku transportu.
Jesli sie chce rodzine miec w PL i tu mieszkac- to sie nie uda, wielu poleglo na tym bo koszta utrzymania nawet malego mieszkania siegaja srednio 4-5 tys zloty(wliczam w to zwykle jedzenie i czynsz-nie biore pod uwage pradu, oplat dodatkowych itp)
Odpisz
13 stycznia 2015, 15:02
Nie oplaca sie ogolnie.. A na dodatek- watpie bys az tak tesknil za polskim jedzonkiem po mieszkaniu z 2-3 lata.. przyzwyczaja sie czlowiek do tego co jest pod reka..
Odpisz
13 stycznia 2015, 17:36
@komerek: Ale wyjechać na kilka miesięcy jedząc zupki chińskie można. A i tak wróci się bogatym :)
Odpisz
13 stycznia 2015, 19:18
@MaxiorPL: Alez oczywiscie, na krotka mete to zadziala, ale nie mozna tak zyc wiecznie :)
Odpisz
16 września 2016, 07:33
@bylejakbylegdzie: Moja siostra i brat mieszkają w Norwegii. Większość artykułów jest tam o wiele droższa od tych w Polsce. Co nie zmienia faktu, że bardziej opłaca się tam żyć bo w przeliczeniu zarobki/ceny w Norwegii jest lepiej. . Ale tak przyjechać na wakacje do Polski z oszczędnościami co przez cały rok zbierałeś.
Odpisz
2 maja 2016, 15:51
Sprawdzcie informatyków
Odpisz
6 maja 2015, 15:05
polnor...mozer niech bedzie pornol
Odpisz
14 stycznia 2015, 07:41
Zestawcie obok ceny ubrań, rtv, agd, paliwa, itd. Pewnie różnice będą niewielkie.
Odpisz
13 stycznia 2015, 19:27
Porównywanie dwóch walut przez w ten sposób jest bez sensu. To, że w Polsce dany obiekt kosztuje 50zł nie oznacza, że w Norwegii jego cena wynosi 50 koron. Idąc dalej to, że np. norweska sprzątaczka w przeliczeniu na złote zarabia 67zł nie oznacza, że w swoim kraju ma tyle kasy. Co innego, gdyby wydawała te pieniądze w Polsce.
Odpisz
13 stycznia 2015, 16:37
Biedny polska
Odpisz
11 stycznia 2015, 12:04
Nawet jeśli dane są prawdziwe, to nieadekwatne do realnej zamożności, bo ceny w Norwegii są proporcjonalnie wyższe.
Odpisz
13 stycznia 2015, 15:07
@ZawiszaMikolow: Yup.
Odpisz
13 stycznia 2015, 13:26
To sobie teraz obliczcie ceny zakupów, rachunki, podatki itd. to 3/4 zarobków pójdzie dla kraju ;)
Odpisz
Edytowano - 13 stycznia 2015, 15:06
@saskacz: Podatek jest dosc duza kwota z 30tys koron chyba z 20 na reke moze dostaniesz(?) . Nie znam dokladnych kwot, ale nie sa to male kwoty.
A zaplacic jeszcze za warsztat, czesci i robocizne :D
Sam alternator kosztuje z 5000koron(2500zl) a dodac jeszcze robocizne.. gdzies 200-300zl na godzine moze?
Oczywiscie to tylko przyklad tak ogolny
Odpisz
13 stycznia 2015, 15:05
No no no, patrzcie jak przestawić litery strony www. tego, jaki wyraz nam może wyjść. Założę się że ta strona ma ukryty podtekst :D
Odpisz
13 stycznia 2015, 12:32
kto jeszcze źle przeczytał pol-nor?
Odpisz
13 stycznia 2015, 12:28
zresztą co z tego, że drogo, skoro i tak zarobki spore?
Odpisz
13 stycznia 2015, 12:27
no cola tam kosztuje 15 zeta
Odpisz