Diamentowa planeta... Tak blisko...
Opisz dokładnie problem, a jeśli potrzeba to zilustruj go screenem.
Co za przypadek
Jeszcze jak
Mało znany szczegół
Niestety nie dla pracownika banku kiełbasa
Gdy zostanę milionerem nikomu nie powiem, ale będą znaki
Niezniszczalne
Zobacz więcej popularnych memów
Komentarze
Odśwież17 marca 2015, 15:37
Nie wiem o co chodzi, ale rozpoznałem Davida-Doctora >:-)
Odpisz
17 marca 2015, 16:57
@Soberker: W jednym z odcinków 10 Doctor był na planecie zrobionej z diamentów i tam był taki kosmita co "wchodził" w ciała innych i chciał ich zabić (coś takiego, nie pamiętam już :D) Bodajże 4 sezon, chyba był tam razem z Donną, nie powiem ci dokładnie bo jestem już przy 8 sezonie a miałam dłuuuugą przerwę od Doctora :) Serial godny oglądania, polec m wszystkim :)
Odpisz
17 marca 2015, 17:05
@Doctor_Cziken: <------- Jeden z powodów, dla których jeszcze go nie zacząłem, jak skończę One Piece'a to może się za Doctora wezmę :P
Odpisz
20 marca 2015, 20:33
@Doctor_Cziken: to był 10 odcinek 4 sezonu tytuł:"Midnight"
Odpisz
23 maja 2019, 00:09
@johnsmith221b: w tle widać było nawet przez chwilę Rose na ekranie
Odpisz
20 marca 2015, 21:06
Pzdura jak planeta może być calkowicie zrobiona z diaxów i to bez jądra
Odpisz
24 marca 2015, 10:09
nic tam nie jest napisane o tym, że nie ma jądra. Czy mówiąc o ziemi wspomniał/la byś o jądrze? I dlaczego niby niemożliwe jest istnienie planety z diamentów, a takiej z ziemi i skał już tak?
Odpisz
24 marca 2015, 17:10
@opliko95: Ale jest napisane, że planeta składa się w CAŁOŚCI z diamentu, czyli w 100% :)
Odpisz
25 marca 2015, 09:50
pewnie skrót myślowy i zresztą chyba może nie mieć jądra, a przy okazji pola magnetycznego
Odpisz
19 kwietnia 2015, 16:17
To było jądro Supernova
Odpisz
5 stycznia 2017, 22:06
@opliko95: co najwyżej to biały każeł albo jego pozostałości bo jest to niemożliwe że planeta jest w 100% z diamentu to poprostu nie realne
Odpisz
5 stycznia 2017, 23:46
@DRparadox: planeta - "obiekt astronomiczny okrążający gwiazdę lub pozostałości gwiezdne, w którego wnętrzu nie zachodzą reakcje termojądrowe, wystarczająco duży, aby uzyskać prawie kulisty kształt oraz osiągnąć dominację w przestrzeni wokół swojej orbity. W odróżnieniu od gwiazd, świecących światłem własnym, planety świecą światłem odbitym"
Nie wyklucza więc to resztek białych karłów.
A mówienie o nierealności w przypadku ciał niebieskich jest dość problematyczne. Zakładając że wszechświat jest nieskończony i jest nieskończoność gwiazd prawdopodobieństwo wystąpienia takiej planety wynosi 100%. Zakładając istnienie tylko obserwowalnego wszechświata szanse na istnienie czegoś takiego wciąż są wysokie. Podejrzewa się w końcu że mogą istnieć całe galaktyki z antymaterii, więc czemu nie planeta z jednego z powszechniejszych pierwiastków w formie krystalicznej, który dodatkowo powstaje pod wpływem dużego ciśnienia?
A i gratuluję odkopu...
Odpisz
6 stycznia 2017, 09:10
@opliko95: oczywiście jest to realne ale żeby powstały warunki do powstania całej planety z diamentu musiało by być wokuł niej olbrzymie ciśnienie i to na skale (gdyby to była ziemia) co najmniej taka sfera jak słońce więc to mi się wydaje nie realne ale z kolei białe karły są takimi właśnie diamentami ale nie składają się tylko z diamentua i z pozostałoś ci gwazdy którą były.
Odpisz
21 grudnia 2018, 13:46
@DRparadox: Ale jest szansa na to że w jednym miejscu zbierze się tyle węgla że zaczną formować planetę i planeta będzie wystarczająco duża że węgiel jaki wpadnie w jej pole grawitacyjne zamieni się w diament gdy uderzy powierzchnię planety tworząc całą planetę z diamentów. ale warunkiem jest to że jakiś meteor nie walnie w planetę. Chyba że taki meteor zamieni się w skazę w tej diamentowej sferze. W takim wypadku to jest diament. nie czysty ale diament co oznacza że planeta w 100% z diamentu może istnieć jeśli spełnione zostaną pewne warunki.
Odpisz
22 marca 2015, 15:47
Kiedy już będziecie mieli tą planetę to diament nie będzie miał już takiej wartości.
Odpisz
17 marca 2015, 16:41
,,blisko" tylko 40 lat świetlnych
Odpisz
17 marca 2015, 21:05
To blisko
Odpisz
20 marca 2015, 19:50
@MrStick: dla nas nie nie potrafimy się przemieszczać z prędkością światła a nawet jak byśmy mogli to trwało by to 40 lat to nie jest blisko
Odpisz
20 marca 2015, 20:01
Na skalę wszechświata jest blisko...
Odpisz
Edytowano - 20 marca 2015, 20:24
@MrStick: ale dla nas nie wszechświat przeogromny na jego skalę wiele rzeczy wydaje się być blisko najbliższa gwiazda poza słońcem od nas jest oddalona o ok. 4 lata świetlne a jednak dla nas to za daleko byśmy tam dotarli przynajmniej na razie
Odpisz
19 marca 2015, 14:54
aha łatwo się spali
Odpisz
17 marca 2015, 16:41
jaka to planeta?
Odpisz
17 marca 2015, 21:07
@Dertboj: Już szukam
Odpisz
17 marca 2015, 21:09
@Dertboj: 55 Cancri e
Odpisz
19 marca 2015, 23:27
@MrStick: Dzięki.
Odpisz
Edytowano - 17 marca 2015, 16:38
Może przez sto doprowadzić do załamania rynku diamentów co doprowadzi do nieopłacalności wydobycia
Odpisz
17 marca 2015, 17:09
@Honzo: A może przez to, że nie normalny człowiek nie dożyje 40 lat?... Ah, przepraszam, dopiero zrozumiałem. Nieźle :P
Odpisz
17 marca 2015, 20:56
@glukonard70: O i jeszcze zapomniałem dodać spowoduje to dodatkowo zbankrutowanie kopalni diamentów i krajów które żyją z diamentów z powodu że spadną ceny kruszcu
Odpisz
17 marca 2015, 15:27
A tak w ogóle to ta planeta podobno jest 7 razy większa od ziemi
Odpisz
17 marca 2015, 16:41
@AngryBird: czyli tak duza jak Minecraft ^^
Odpisz
17 marca 2015, 15:58
na razie sie nie da xD Ale może w przyszłości...
Odpisz
Edytowano - 17 marca 2015, 15:33
to było w 10 lub 11 odc Doctora Who 4 sezonu jak ktoś chce wiedzieć o co chodzi z tym obrazkiem o_o"
Odpisz
17 marca 2015, 15:16
Hmmm z diamentu powiadasz ? Cóż, może by przynajmniej uszczupliła by się liczebność dzieci z podstawówki i gimbazy.
Odpisz
17 marca 2015, 15:25
@VaultHunter: No właśnie! Diament ostry i twardy jak dasz takiemu w łeb to o jednego gimbusa mniej
Odpisz
17 marca 2015, 10:09
A w tej bajce były smoki? Skoro nadal nie zbadali marsa, to napewno wiedzą że ta planeta jest w całości z diamentu ; ]
Odpisz
17 marca 2015, 10:14
@saskacz: a skąd wiemy co jest w jądrze Ziemi? Z czego jest np. Neptun? Skąd wiemy ile ważą planety? Mogli zbadać właściwości orbity, promieniowanie które odbija i wiele innych rzeczy.
Odpisz
17 marca 2015, 10:23
@opliko95: Napewno bo właściwości orbity, promieniowaniu które odbija i jak to powiedziałeś "wielu innych rzeczy" będą wiedzieli że w 100% to diament ;)
Odpisz
Edytowano - 17 marca 2015, 10:27
@saskacz: niekoniecznie w 100℅, ale można rozpoznać gęstość minerału, jeśli dobrze pamiętam (czytałem o tym dość dawno) też diament o chyba jakąś miliardów część zwalnia światło, dodatkowo kilka rzeczy. Nie można stwierdzić w 100℅, ale czy cokolwiek można? [filozof mode: on] Nie wiemy, czy cokolwiek istnieje, czy nie jesteśmy tylko wytworem prac zaawansowanej cywilizaji, która "stworzyła" nas w komputerach, zaprogramowała fizykę i inne rzeczy i dlatego pojawiają się błędy, częste podważanie praw fizyki, niemożliwe do wytłumaczenia zjawiska (osobliwości) i inne problemy. Czyż niektóre dziwne zjawiska w życiu codziennym jak np. deja vu (chyba tak to się pisze) są błędami w komputerach. Może dlatego powstali bogowie, ponieważ kiedyś te błędy próbowali naprawiać? Może to jest ich eksperyment, by sprawdzić, czy oni mogą być sztuczni? (no dobra, skończę się tak rozpisywać) [filozof mode: off]
Odpisz
17 marca 2015, 10:42
@opliko95: Dobra wygrałeś. Nie mam argumentów do takiej filozofii.
Odpisz
17 marca 2015, 14:52
@saskacz: Saskacz przegrał ._. no nie wierzę...
Odpisz
17 marca 2015, 14:59
@opliko95:
Odpisz
17 marca 2015, 15:33
@wiki9595: To już nie ten skill kiedy sie dyskutowało z 20 osobami ;p
Odpisz
Edytowano - 17 marca 2015, 16:04
@opliko95: To zjawisko, umożliwiające określenie z czego jest coś zbudowane to o ile dobrze pamiętam widmo absorpcyjne albo emisyjne. W zasadzie oba są inne dla każdego pierwiastka, więc z obu można określać.
Odpisz
17 marca 2015, 16:19
@saskacz: można zmierzymć wiele rzeczy nawet będąc daleko od tego przy pomocy spektografu a orbita i odległość od gwiazdy oraz czas jaki potrzebuje na okrążenie jej pomagają w określeniu masy planety
Odpisz
17 marca 2015, 16:21
@saskacz: istnieje coś takiego jak spektograf to mierzenia widma dawanego przez różne materiały, w ten sposób zbadano skład naszej gwiazdy a żadna rakieta nigdy tam nie doleciała (nawet sądy nie docierają)
Odpisz
17 marca 2015, 10:48
Patrząc poniżej doszedłem do wniosku, że powinni dodać chaty grupowe na jeja ;___;
Odpisz
17 marca 2015, 12:51
@TheHero: Popieram c:
Odpisz
17 marca 2015, 13:38
@TheHero: Popieram!
Odpisz
17 marca 2015, 13:54
@TheHero: Jest IRC, szczegóły na grupie Komputerowo Zaawansowani.
Odpisz
17 marca 2015, 11:50
Przytrzymaj mi piwo...
Odpisz
17 marca 2015, 10:30
a skad wy to mozecie wiedziec... kolejne bzdury..
Odpisz
17 marca 2015, 10:59
@krzynu: Poniewarz światło przechodzące przez ten punk znacznie się wzmacnia a naturalnym pryzmatem jest kwarc i diament w tym diament może wystempować bez tlenu :v
(Mój domysł)
Odpisz
17 marca 2015, 13:51
@mozaj: Poniewarz?
Odpisz
17 marca 2015, 15:35
@mozaj: PoniewaRZ :v
Odpisz
17 marca 2015, 15:40
@AncalagonCzarny: Rozumiem do 3 razy sztuka ale bez jaj -_-
Odpisz