Planeta z najgorszych koszmarów
Opisz dokładnie problem, a jeśli potrzeba to zilustruj go screenem.
Chłodno to na pewno nie jest
Dobry sposób na spędzanie wolnego czasu
Niegrzeczny Oskarek
Robi wrażenie
Angielskie śmieszki
Damy radę
Zobacz więcej popularnych memów
Komentarze
Odśwież28 marca 2015, 07:47
Temperatura wynosi tam ok. 1100 stopni Celcjusza, sama planeta jest dwa razy bliżej swojej gwiazdy niż Merkury do słońca i wyparowuje ona w eter z prędkością 10 tysięcy ton na sekundę.
Wikipedia that.
Odpisz
6 grudnia 2015, 11:52
@shark2199: 1100 stopni? Przecież to prawie 5 razy więcej niż zero bezwzgledne...Czyli tam ruch cząsteczek jest 5 razy bardziej nieruchomy niż w zerze bezwlgędnym
Odpisz
6 grudnia 2015, 11:55
@Lacoste: A twój mózg jest 5 razy zbyt niedorobiony, by zauważyć, że nie mówiłem w moim komentarzu o minusowej temperaturze.
Odpisz
6 grudnia 2015, 13:24
@shark2199: Unajmy że tak ale pomyśl o samym obrazku :P -1000 stopni celcjusza to nie osiągalna temperatura
Odpisz
6 grudnia 2015, 18:05
@Lacoste: Ale co mnie obchodzi obrazek? Ludzie zajmujący się wrzucaniem obrazków na główną i tak często zmieniają oryginalną treść, żeby brzmiało bardziej imponująco. Lub nie ogarniają tłumaczenia z j.ang.
Odpisz
6 grudnia 2015, 21:40
@shark2199: "jak czyscicie swoje kaczki" ten obeazek...
Odpisz
18 maja 2016, 20:36
@shark2199: Niceeeeeeeeeeeee
Odpisz
5 października 2021, 01:34
@Lacoste: przekracza, czyli jest wyższa - no i się zgadza
Odpisz
18 lutego 2022, 16:22
@Lacoste: ale tam jest, że "powyżej" a ile powyżej, to już nie podali.
Odpisz
Edytowano - 27 lutego 2017, 10:35
Zero bezwzględne dla stopni Celsjusza to ok. -273 stopnie. Nie da się osiągnąć -1000 stopni.
Odpisz
5 października 2021, 01:33
@psingwin: przekracza, czyli jest wyższa - no i się zgadza
Odpisz
27 marca 2015, 22:11
Nie wiem, kto do cholery wymyślił takie głupoty, ale zero bezwzględne, wynoszące kilka ułamków stopnia poniżej -273°C, jest nieprzekraczalne. Temperatura minus tysiąca stopni nie istnieje nigdzie w tym Wszechświecie.
Odpisz
27 marca 2015, 22:17
@darcus: co do zera bezwzględego to często widzę sprzeczne rzeczy
raz czytałem że jest czysto teoretyczne i nigdzie takiej temperatury nie było
a raz że to taka temepratura jest w próżni
Odpisz
27 marca 2015, 22:26
@bylejakbylegdzie: Zero absolutne nie jest osiągalne. Występuje gdy cząsteki w ogóle się nie ruszają. A nawet w próżni występuje ich ruch. Fakt, jest znikomy ale istnieje
Odpisz
27 marca 2015, 22:27
@bylejakbylegdzie: Nie trzeba doświadczyć temperatury. Można z powodzeniem określić dolną granicę obserwując zmiany wyższych temperatur.
Odpisz
27 marca 2015, 23:04
@darcus: Racja. "Błogosławieni, którzy nie widzieli a uwierzyli".
Odpisz
27 marca 2015, 23:34
@Near1: Hola hola, wiara nie ma tu nic do rzeczy. Chodzi o to, że nie trzeba czegoś doświadczyć, żeby ustalić, że to istnieje. Ustalić, a nie uwierzyć.
Odpisz
27 marca 2015, 23:46
@darcus: W zasadzie to odkryto pewne zjawisko w reakcji jakiś pierwiastków który wywołuje temperaturę poniżej zera absolutnego. No i weźmy pod uwagę fakt że ludzie mogą się też mylić co do zera absolutnego.
Odpisz
27 marca 2015, 23:48
@DanateDMC: Nie można przekroczyć zera absolutnego. Jedyne, w czym może tkwić błąd, to co uznajemy za zero absolutne. Jeżeli ktoś osiągnął niższą temperaturę to znaczy, że nasza definicja zera absolutnego jest błędna.
Odpisz
27 marca 2015, 23:59
@darcus: W każdym razie, coś osiągnęło większą wartość niż nasze ogólnie pojęte zero absolutne. No ale ludzie nie mają jak go dokładnie zobaczyć tak w sumie bo atomy zawsze się ruszają.
Odpisz
28 marca 2015, 00:11
@DanateDMC: Cóż, zero absolutne jest nie bez powodu hipotetyczne.
Odpisz
Edytowano - 6 lipca 2015, 22:08
@darcus: Jacy naukowcy
Odpisz
28 lipca 2015, 12:54
@darcus:
Odpisz
28 lipca 2015, 16:32
Nie!
Odpisz
28 lipca 2015, 20:13
@darcus: no weź
Odpisz
26 grudnia 2019, 00:23
@DanateDMC: Nie może być temperatury niższej niż zero absolutne, bo oznacza ono, że cząsteczki się nie ruszają. Nie mogą się już bardziej nie ruszać.
Odpisz
26 grudnia 2019, 12:01
@Grzechoooo: ok buddy Rathalos.
Odpisz
5 października 2021, 01:31
@darcus: przekracza, czyli jest wyższa - no i się zgadza
Odpisz
14 sierpnia 2017, 13:37
Najlepiej jest pomylić stopnie Celsjusza ze stopniami Kelvina... Efekty spektakularnej żenady gwarantowane ;) Na planecie 189733b panują temperatury 1100 K, co jest odpowiednikiem ok. 840 st. C. NA PLUSIE. Dla niekumatych: jest tam piekielnie gorąco. Wszystko dlatego, że planeta krąży po niezwykle ciasnej orbicie wokół swego słońca (swej gwiazdy) - 0,03 j.a. (dla tych, co opuścili fizykę w szkole: Ziemia krąży wokół Słońca w odl. 1 j.a.) A jej wielkość jest zbliżona do masy Jowisza. Szczerze wątpię, czy na tej planecie coś pada, skoro jest ona gazowym olbrzymem, krążącym z szaloną prędkością (okres orbitalny to zaledwie ok. 2 dni) wokół swej gwiazdy. Jedno jest pewne: wiatr panujący na planecie przekracza wszelkie wyobrażenie...
Odpisz
5 listopada 2016, 19:32
zimno jest spoko
Odpisz
6 lipca 2015, 22:06
Nazwijmy ją Norris
Odpisz
28 marca 2015, 23:54
Coś Ci się gimbie z tą temperaturą popi#rdoliło.
Odpisz
28 marca 2015, 16:00
Chciałbym zobaczyć kiedyś w bezpiecznej odległości zderzenie takiej planety z podobną gwiazdą do słońca :D
Odpisz
28 marca 2015, 12:56
Chuck Norris by przeżył
Odpisz
28 marca 2015, 12:38
Admin który to zatwierdził na jeja chyba ma IQ takie same jak twórca obrazka :)
Odpisz
27 marca 2015, 22:03
A najniższa temperatura jaka jest możliwa to -273 stopnie Celsjusza....
Obrazek taki naukowy....
Odpisz
27 marca 2015, 22:06
@PanKtos: Jaką naukowcy potwierdzili, czy jakoś tak.
Gdy tlumaczyła nam to nauczycielka od fizyki nie wspomniała nic o "największej możliwej temperaturze na minusie"...
Odpisz
27 marca 2015, 22:11
@PanKtos: Teoretycznie najniższa.
Odpisz
27 marca 2015, 22:33
@DeadExtreme: To jest temperatura, w której ruch całkiem jest zatrzymany (bo temperatura to energia i wiadomo im coś jest cieplejsze tym szybciej poruszają się weń cząsteczki) a nie ma czegoś takiego, że ten ruch będzie ujemny, bo jak? ; )
Odpisz
Edytowano - 28 marca 2015, 06:45
No tak. Racja. Podziękowania i strzałka up za poprawe. (Weź tam kliknij czerwoną za wypowiadanie głupoty).
A no i gratulacje dla nauczycielki xD
Odpisz
28 marca 2015, 08:15
@PanKtos: to prawda czytalem
Odpisz
28 marca 2015, 10:40
@PanKtos: przy - 273 ustaje ruch czasteczek, ale temperatura moze być niższa tylko na ziemi w zaden sposób nie mozemy jej wytworzyć.
Odpisz
28 marca 2015, 08:08
Poważnie ktoś wierzy w to, że podczas gdy nie znamy dokładnie planet w naszym własnym układzie słonecznym jesteśmy w stanie powiedzieć, że na jakiejś innej, oddalonej od ziemi o 63 lata świetlne, planecie pada ostrym szkłem? -_-
Odpisz
28 marca 2015, 09:21
@arki316: Czasem jest to możliwe do określenia. Np. wiemy że na tytanie są rzeki metanu, ponieważ w takich warunkach metan zmienia się w ciecz. A temperaturę i warunki na planecie określamy m.in na podstawie oddalenia od gwiazdy macierzystej, wielkości samej planety itp.
Odpisz
28 marca 2015, 07:08
Gdzieśtam jest planeta cała z diametu
Odpisz
28 marca 2015, 00:34
Autor trochę się pomylił ponieważ planeta ma tysiąc stopni, ale na plusie.
Odpisz
27 marca 2015, 23:08
na tą planete wysłać wszystkich polityków
Odpisz