Oceń:

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz obrazkowy

Ważne informacje:

  1. Komentarz obrazkowy musi być powiązany z komentowanym obrazkiem
  2. ZABRONIONE są obraźliwe, wulgarne obrazki
  3. ZABRONIONE są obrazki przedstawiające osoby w pozach prowokacyjnych oraz zbliżenia piersi, pośladków i inne treści o podobnym charakterze.

Komentarze

Odśwież
Avatar szalonememe

14 lutego 2019, 07:19

Nie

Avatar darcus

10 kwietnia 2015, 15:31

Mam wrażenie, że autorzy takich obrazków nie rozumieją do końca pojęcia "ewolucja". Może wytłumaczyć?

Avatar FoxyFox

10 kwietnia 2015, 17:24

@darcus: Proszę, pisz.

Avatar darcus

10 kwietnia 2015, 18:33

@FoxyFox: Ewolucja, jak wiele osób niesłusznie sądzi, nie jest nagłą zmianą jednego gatunku w drugi, albo połączeniem dwóch gatunków. Ewolucja jest powolnym przekształceniem w obrębie tego samego gatunku, lub jego szczepu. Pamiętajmy, że zmiany te są bardzo drobne i aby były widoczne, potrzeba milionów lat. Nigdy nie będzie tak, że pewnego dnia po prostu urodzi się człowiek z głową psa. Ewolucja zaczyna się od drobnej mutacji genetycznej. Wyobraźmy sobie fikcyjne środowisko, w którym żyją tylko pięciopalczaste małpy. W pewnym momencie rodzi się małpa z mutacją, która sprawia, że ma ona sześć palców. W jakiś sposób sprawia to, że małpie żyje się łatwiej i może przetrwać więcej zagrożeń, a więc i się rozmnożyć. Kiedy już dorobi się licznego potomstwa i pra-potomstwa, które też ma sześć palców i również jest mu łatwiej. Dzięki temu ginie więcej pięciopalczastych małp, niż sześciopalczastych. To kolejny etap ewolucji - Selekcja. Po bardzo wielu latach, a nawet stuleciach nie zostaje już żadna pięciopalczasta małpa, są tylko sześciopalczaste. Właśnie to jest proces ewolucji. Pamiętajmy też, że nie zawsze, kiedy urodzi się ktoś z mutacją, zdominuje on resztę. Musi to być czynnik tak silny, by miał wpływ na przeżywalność osobnika, który ową mutację posiada. Ktoś mógłby teraz zapytać "no dobrze, ale w jaki sposób z jednego gatunku powstają dwa nowe?". Już odpowiadam. Otóż czasami dzieje się tak, że jeden szczep tych 'małp' wyrusza w nowy teren. Wówczas okazuje się, że na tym nowym terenie bardzo pomocna jest cecha, która na starym była zupełnie nieprzydatna. Rodzi się osobnik z daną cechą i cały proces się powtarza. Przez miliony lat ewolucja działa, wielokrotnie powtarzając proces mutacji i selekcji, aż do momentu, w którym zaszło tyle zmian i są one na tyle widoczne, że można określić szczep innym gatunkiem. W tym czasie małpy, które zostały na miejscu, zmieniały się w inny sposób i dlatego nadal pozostają małpami. Dzięki wpływowi odmiennego środowiska, dwa szczepy tego samego gatunku zmieniły się w dwa oddzielne gatunki.

Mam nadzieję, że mój sposób tłumaczenia jest dla wszystkich zrozumiały, a jeśli nie, to przepraszam.

Avatar Shirakawa

10 kwietnia 2015, 21:31

@darcus: Bardzo trafnie i dogłębnie wytłumaczone, do tego pasuje bardzo cytat Karola Darwina: "W przyrodzie nie ma skoków" jako podsumowanie.
(Nie mam 100%-owej pewności, że to jest cytat, ale powtórzono mi go nie jeden raz i myślę, że jest to prawdopodobne)

Avatar
Konto usunięte

10 kwietnia 2015, 14:17

W pewnym domu są zamknięte drzwi świat nie znany tam nikomu co wszystko jest przedziwne jak sny!pracowni swej cudownej Puszek(pies)całe dnie wymęcza mózg lecz DeeDee(też pies)psuje jego ekspermenty w gruz!wybuchowo wspak wiruje świaaaaaat Puszka!!!

Avatar martynasiejko

10 kwietnia 2015, 14:01

NIE

Sprawdź czy masz wymagane wtyczki, a następnie opisz dokładnie problem najlepiej ilustrując go screenem.

Opisz problem

Dołącz screena

Początek Shreka w Krakowie

A teraz płać

Kreatywne

To na pewno ich powstrzyma

Każdy się zmienia

Tytus 1:0 Chomiki

Ale czy przejdzie?

To nie było trudne

Imponujące

Oj, zasłużyliśmy na piąteczki

No właśnie

To zawsze działa

Prawdziwi bohaterowie

Zobacz więcej popularnych memówpopularne memy strzałka

Czy ewolucja nie poszła za daleko?.