Oceń:

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz obrazkowy

Ważne informacje:

  1. Komentarz obrazkowy musi być powiązany z komentowanym obrazkiem
  2. ZABRONIONE są obraźliwe, wulgarne obrazki
  3. ZABRONIONE są obrazki przedstawiające osoby w pozach prowokacyjnych oraz zbliżenia piersi, pośladków i inne treści o podobnym charakterze.

Komentarze

Odśwież
Avatar szalonememe

14 lutego, 07:19

Nie

Avatar darcus

10 kwietnia 2015, 15:31

Mam wrażenie, że autorzy takich obrazków nie rozumieją do końca pojęcia "ewolucja". Może wytłumaczyć?

Avatar FoxyFox

10 kwietnia 2015, 17:24

@darcus: Proszę, pisz.

Avatar darcus

10 kwietnia 2015, 18:33

@FoxyFox: Ewolucja, jak wiele osób niesłusznie sądzi, nie jest nagłą zmianą jednego gatunku w drugi, albo połączeniem dwóch gatunków. Ewolucja jest powolnym przekształceniem w obrębie tego samego gatunku, lub jego szczepu. Pamiętajmy, że zmiany te są bardzo drobne i aby były widoczne, potrzeba milionów lat. Nigdy nie będzie tak, że pewnego dnia po prostu urodzi się człowiek z głową psa. Ewolucja zaczyna się od drobnej mutacji genetycznej. Wyobraźmy sobie fikcyjne środowisko, w którym żyją tylko pięciopalczaste małpy. W pewnym momencie rodzi się małpa z mutacją, która sprawia, że ma ona sześć palców. W jakiś sposób sprawia to, że małpie żyje się łatwiej i może przetrwać więcej zagrożeń, a więc i się rozmnożyć. Kiedy już dorobi się licznego potomstwa i pra-potomstwa, które też ma sześć palców i również jest mu łatwiej. Dzięki temu ginie więcej pięciopalczastych małp, niż sześciopalczastych. To kolejny etap ewolucji - Selekcja. Po bardzo wielu latach, a nawet stuleciach nie zostaje już żadna pięciopalczasta małpa, są tylko sześciopalczaste. Właśnie to jest proces ewolucji. Pamiętajmy też, że nie zawsze, kiedy urodzi się ktoś z mutacją, zdominuje on resztę. Musi to być czynnik tak silny, by miał wpływ na przeżywalność osobnika, który ową mutację posiada. Ktoś mógłby teraz zapytać "no dobrze, ale w jaki sposób z jednego gatunku powstają dwa nowe?". Już odpowiadam. Otóż czasami dzieje się tak, że jeden szczep tych 'małp' wyrusza w nowy teren. Wówczas okazuje się, że na tym nowym terenie bardzo pomocna jest cecha, która na starym była zupełnie nieprzydatna. Rodzi się osobnik z daną cechą i cały proces się powtarza. Przez miliony lat ewolucja działa, wielokrotnie powtarzając proces mutacji i selekcji, aż do momentu, w którym zaszło tyle zmian i są one na tyle widoczne, że można określić szczep innym gatunkiem. W tym czasie małpy, które zostały na miejscu, zmieniały się w inny sposób i dlatego nadal pozostają małpami. Dzięki wpływowi odmiennego środowiska, dwa szczepy tego samego gatunku zmieniły się w dwa oddzielne gatunki.

Mam nadzieję, że mój sposób tłumaczenia jest dla wszystkich zrozumiały, a jeśli nie, to przepraszam.

Avatar Shirakawa

10 kwietnia 2015, 21:31

@darcus: Bardzo trafnie i dogłębnie wytłumaczone, do tego pasuje bardzo cytat Karola Darwina: "W przyrodzie nie ma skoków" jako podsumowanie.
(Nie mam 100%-owej pewności, że to jest cytat, ale powtórzono mi go nie jeden raz i myślę, że jest to prawdopodobne)

Avatar
Konto usunięte

10 kwietnia 2015, 14:17

W pewnym domu są zamknięte drzwi świat nie znany tam nikomu co wszystko jest przedziwne jak sny!pracowni swej cudownej Puszek(pies)całe dnie wymęcza mózg lecz DeeDee(też pies)psuje jego ekspermenty w gruz!wybuchowo wspak wiruje świaaaaaat Puszka!!!

Avatar martynasiejko

10 kwietnia 2015, 14:01

NIE

Sprawdź czy masz wymagane wtyczki, a następnie opisz dokładnie problem najlepiej ilustrując go screenem.

Opisz problem

Dołącz screena