@Kolikon: Hellcat to napewno nie jest. Maszyna na zdjęciu ma goleń przednie podwozie, więc wg. mnie prawdopodobnie jest to Ryan FR Fireball. Tylko osłona silnika jest inna niż w oryginale, więc pewności nie mam.
@Kolikon: Dla mnie to i tak jest trochę zagadka, bo niby jedyny egzemplarz zachował się w jakimś tam muzeum i ma zupełnie inne oznaczenia i detale(np. inny kolor śmigła i kołpaku). Może jakaś rekonstrukcja lub zupełnie inna maszyna.
Bearcat nie ma przedniego podwozia, ma śmigło czterołopatowe i krawędzi natarcia przy przejściu skrzydło-kadłub ma wloty powietrza(chyba do sprężarki).
@Psychopata2: Po analizie twojego komentarza stwierdzam że masz racje. Ale nie rozumiem " Bearcat nie ma przedniego podwozia" możesz mi to wytłumaczyć bo nie wiem o co chodzi.
Bearcat posiada klasyczny układ podwozia, czyli podwozie główne pod skrzydłami i z tyłu pod ogonem małe koło(czasem może to być też płoza, jak np. w P-11), zaś ten samolot ma również podwozie główne pod skrzydłami ale nie występuje tu żadne kółko pomocnicze pod ogonem tylko z przodu kadłuba i to jest właśnie goleń podwozia przedniego(na zdjęciu za tylnym kołem motocykla). Brak tylnego kółka moim zdaniem potwierdza że to jest Fireball(była to maszyna z silnikiem tłokowym(rzędowym konkretnie) i dodatkowo z silnikiem odrzutowym(dysza była na samym końcu kadłuba pod sterem kierunku).
@Psychopata2: Dzięki nie wiedziałem o tym. (wiem że na przykład Me 163 B i Ki-200 Shusui mają płozę z przodu, ale z płozą z tyłu to się jeszcze nie spotkałem)
Komentarze
Odśwież17 lipca 2015, 21:06
Czy tam jest Hellcat?
Odpisz
17 lipca 2015, 21:24
@Kolikon: Gdzie ty tam widzisz czołg?
Odpisz
Edytowano - 17 lipca 2015, 21:48
@VanQuisch: Grumman „Hellcat". Samolot widzę w tym zdjęciu.
Odpisz
18 lipca 2015, 10:03
@Kolikon: Hellcat to napewno nie jest. Maszyna na zdjęciu ma goleń przednie podwozie, więc wg. mnie prawdopodobnie jest to Ryan FR Fireball. Tylko osłona silnika jest inna niż w oryginale, więc pewności nie mam.
Odpisz
18 lipca 2015, 15:01
@Psychopata2: Nie zauważyłem tego przedniego podwozia, a na tył nie zwróciłem uwagi... Hellcat to to nie jest...
Odpisz
18 lipca 2015, 15:45
@Kolikon: Dla mnie to i tak jest trochę zagadka, bo niby jedyny egzemplarz zachował się w jakimś tam muzeum i ma zupełnie inne oznaczenia i detale(np. inny kolor śmigła i kołpaku). Może jakaś rekonstrukcja lub zupełnie inna maszyna.
Odpisz
19 lipca 2015, 03:21
@Psychopata2: Mi się zdaje że to jes bearcat F8F
Odpisz
19 lipca 2015, 18:05
Bearcat nie ma przedniego podwozia, ma śmigło czterołopatowe i krawędzi natarcia przy przejściu skrzydło-kadłub ma wloty powietrza(chyba do sprężarki).
Odpisz
19 lipca 2015, 18:30
@Psychopata2: Po analizie twojego komentarza stwierdzam że masz racje. Ale nie rozumiem " Bearcat nie ma przedniego podwozia" możesz mi to wytłumaczyć bo nie wiem o co chodzi.
Odpisz
19 lipca 2015, 22:04
Bearcat posiada klasyczny układ podwozia, czyli podwozie główne pod skrzydłami i z tyłu pod ogonem małe koło(czasem może to być też płoza, jak np. w P-11), zaś ten samolot ma również podwozie główne pod skrzydłami ale nie występuje tu żadne kółko pomocnicze pod ogonem tylko z przodu kadłuba i to jest właśnie goleń podwozia przedniego(na zdjęciu za tylnym kołem motocykla). Brak tylnego kółka moim zdaniem potwierdza że to jest Fireball(była to maszyna z silnikiem tłokowym(rzędowym konkretnie) i dodatkowo z silnikiem odrzutowym(dysza była na samym końcu kadłuba pod sterem kierunku).
Odpisz
20 lipca 2015, 11:04
@Psychopata2: Dzięki nie wiedziałem o tym. (wiem że na przykład Me 163 B i Ki-200 Shusui mają płozę z przodu, ale z płozą z tyłu to się jeszcze nie spotkałem)
Odpisz
21 czerwca 2018, 10:14
@Psychopata2: #odpisywanienakomsprzed3latxD
Samolot z foty to T-26 Trojan, podobny do Fireballa, ale jednak inny
Odpisz
19 lipca 2015, 01:08
I don't need it, i don't need it...
I NEED IT!!!
(mowa o motocyklu)
Odpisz
18 lipca 2015, 11:13
Jaki silnik? Unity3d? NO JAKI?
Odpisz
18 lipca 2015, 09:42
ciekawe jaki ma stosunek mocy do masy ten motor
Odpisz
18 lipca 2015, 07:45
Na obu odlecisz.
Odpisz
17 lipca 2015, 23:24
Jakie takie "cuś" ma osiągi?
Odpisz
17 lipca 2015, 21:15
Pierwszy raz widzę silnik gwiazdowy w motocyklu. Trochę dziwnie, ale spoko, są brzydsze pojazdy. =D
Odpisz