Oceń:

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz obrazkowy

Ważne informacje:

  1. Komentarz obrazkowy musi być powiązany z komentowanym obrazkiem
  2. ZABRONIONE są obraźliwe, wulgarne obrazki
  3. ZABRONIONE są obrazki przedstawiające osoby w pozach prowokacyjnych oraz zbliżenia piersi, pośladków i inne treści o podobnym charakterze.

Komentarze

Odśwież
Avatar Boberek00

Edytowano - 6 października 2020, 12:47

Jeżeli to czytasz to prawdopodobnie zgubiłeś się w losowych

Avatar
Its_good_time_to_fap

24 listopada 2018, 08:30

ludzie byli podobni do Boga duszą, a nie wyglądem.

Avatar darcus

11 sierpnia 2015, 21:20

To co mnie jednocześnie bawi i smuci to fakt, że ludzie są w stanie uwierzyć we wszystko, co jest dla nich wygodne. Dlaczego księga napisana kilkaset lat temu przez ludzi, którzy równie dobrze mogli być chorzy psychicznie, miałaby być jakimkolwiek dowodem? Jeśli chcesz, to wierz sobie w Boga, Latającego Potwora Spaghetti, Allaha, Zeusa, Jowisza, czy nawet czajniczek latający dookoła Słońca, ale nie bezmyślnie. Zastanawiaj się, szukaj dowodów, argumentów i nie wierz we wszystko, co mówią inni ludzie.

Pokaż wcześniejsze odpowiedzi (24)
Ukryj wcześniejsze odpowiedzi (24)
Avatar darcus

1 lutego 2018, 19:49

@Sebzer: "Ja tego nie rozumiem, czyli to jest bzdura"

Avatar Sebzer

14 lutego 2018, 18:12

@darcus: twoje słowa. gratuluje autodissu :)

Avatar ziomek2009

Edytowano - 11 sierpnia 2015, 18:34

Ale pomyślmy... "Bóg stworzył człowieka na swoje podobieństwo" ale tutaj może nie chodzi o podobieństwo zewnętrzne tylko wewnętrzne? Dusza, mądrość itp. Wtedy wszystko zostałoby wyjaśnione. Bóg zauważył, że homo sapiens był bezbronny w raju więc dał mu duszę aby mógł się uczyć bronić i zdobywać pożywienie. Gdyby ktoś pomyślał, że Biblię i naukę można połączyć wszystko co jest opisane w Biblii zaczęłoby nabierać łatwiejszego przekazu, w skrócie Biblia zostałaby streszczona.

Pokaż wcześniejsze odpowiedzi (7)
Ukryj wcześniejsze odpowiedzi (7)
Avatar Aragok666

12 sierpnia 2015, 15:29

@anielkaf2: Możliwe. Ale właśnie przez takie niespójności które podobno są złagodzone można interpretować biblię na wiele sposobów przez co nigdy nie będzie wiadomo co robić w określonych sytuacjach np. Wybaczyć czy znienawidzić, nadstawić drugi policzek czy uderzyć napastnika, miłować innowierce czy stworzyć kolejną bitwę religijną? Idąc tym tropem można by uznać że wszystkie religie zaczerpnęły się właśnie od tej książki( choć przed jej powstaniem też były religie) tylko inaczej ją zinterpretowały.

Avatar Sebzer

1 lutego 2018, 18:45

@Aragok666: ale Bóg stworzył świat w 6 dni. W 6 dn nic nie zdąży ewoulować. Chcesz się kłócić dalej czy zamknies w końcu ten bezsensowny temat?

Avatar JioFreed

11 sierpnia 2015, 16:15

Ewolucja równie dobrze może być dziełem Boga a samej Biblii nie powinno się brać dosłownie

Avatar Sebzer

11 sierpnia 2015, 16:35

@JioFreed: też tak sądzę

Avatar krzysiulka10

24 stycznia 2018, 17:46

@Sebzer: (Wiem data) Również tak sądzę, i naprawdę żenują mnie katolicy którzy nie wierzą w ewolucje bo w Biblii było napisane ze Bóg stworzył człowieka (Chociaż ze w to wieżę, ale w następnym zdaniu wyjaśnię czemu). Bóg faktycznie stworzył człowieka, ale przed nim stworzył małpę którą ewoluował na człowieka.

Avatar Sebzer

1 lutego 2018, 18:27

@krzysiulka10: mam mniej więcej podobny pogląd (sens i przekaz ten sam co twój) dlatego nie rozumiem tych wojen katoli i "naukowców" (13letnich najczęściej xD) Nikt nie powiedział jak Bóg stworzył, w bibli nie ma ani słowa o ewolucji a to oznacza, że w bibli nie ma ani słowa o tym ,że ewolucji nie ma. Bibli nie można brac dosłownie a to oznacza ze mozna w niej interpretowac wszystko tak jak się chce co z kolei nie jest prawdą bo papież... i tak można w kołko i w kółko gdybać. Zamiast spojrzeć na to tak: Masz fakt podtwierdzony naukowo, że ewolucja istnieje i to dzięki niej ludzie sa teraz tacy jacy są. Prawda jest taka,że udowodniono to, e Jezus faktycznie istniał. Fakt ,że kilka ksiąg pisanych mniej więcej w podobnym czasie wspomina o Jezusie a księgi te były pisane w ch*j kilometrów od siebie też o czyms świadczy. Cudy które się na świecie dzieją też nie są czyims wymysłem (oprócz tych że ktos sie pomodlił i przestał boleć go ząb to zwyczajna rzecz a nie cud -_-) itp itd. Więc wnioski nasuwają się same. A zresztą najprościej konflikt taki mozna rozwiązac tak: wierzysz w Boga? to spoko wierz se. Wierzysz w nauke i całkiem odcinasz się od religi? To też spoko. Wierzysz w coś nnego? Również spoko. Po prostu się tym nie afiszuj.

Avatar krzysiulka10

24 stycznia 2018, 17:39

Jestem chrześcijaninem, ale wierze w ewolucje. Coś ze mną nie tak?

Avatar SockPuppet

Edytowano - 13 sierpnia 2015, 18:13

.

Avatar TheVixo

11 sierpnia 2015, 19:36

(another topic) W Biblii już dawno była mowa o Ziemii, jako okręgu. Za to wasza wspaniała ,, nauka " pomyślała o tym dopiero w średniowieczu, a wcześniej wmawialiście, że Ziemia jest płaska.
Szach mat ateiści!

Avatar
Konto usunięte

11 sierpnia 2015, 20:22

@TheVixo: Okrąg, a kula to jest różnica. Okrągły dywan jest na przykład okręgiem, a jest płaski.

Nasza wspaniała nauka odkryła to już w IV w. p.n.e. za sprawą dowodów greckiego filozofa Arystotelesa, a już w III wieku p.n.e. była to powszechnie uznawana teza. Jednak gdy przyszło średniowiecze, a razem z tym chrześcijaństwo odcięto się od nauk antyku i powrócono do nich dopiero w XV wieku, gdy Kościół nie miał tak dużego wpływu na naukę. Wcześniej tacy ludzie, którzy twierdziliby, że ziemia jest kulą (a raczej geoidą) zostaliby spaleni na stosie za szerzenie herezji.

To co napisałeś to nawet zwykły szach nie był...

Avatar Sauron

12 sierpnia 2015, 11:29

Kościół odwrócił się od nauk antyku? A na czym niby oparł swoją filozofię św. Tomasz z Akwinu, jak nie na naukach Arystotelesa?

Avatar
Konto usunięte

12 sierpnia 2015, 11:46

@Sauron: Wyjątek potwierdzający regułę. Nie powiesz mi chyba, że średniowiecze nie hamowało rozwoju technologicznego w Europie. Wszystkie odkrycia musiały zgadzać się z tym co jest napisane w Biblii, a akurat św. Tomaszowi udało się tak połączyć filozofię Arystotelesa z naukami Kościoła, że nie został posądzony o herezję. Oczywiście powstały wtedy pierwsze uniwersytety, ale w porównaniu z innymi epokami nauka średniowieczna rozwijała się powoli.
Cała kultura antyczna została uznana za pogańską jak również jej nauka. Zresztą uważam cię za inteligentnego, więc nie muszę ci chyba reszty tłumaczyć.

Avatar Macio720

11 sierpnia 2015, 16:13

Jak ja lubię logikę chrześcijano-fanatyków.
"Coś tam jest takie i takie, bo tak jest napisane w książce (która według mnie jest napisana przez jakiegoś tawernowego bajarza)"

Pokaż wcześniejsze odpowiedzi (10)
Ukryj wcześniejsze odpowiedzi (10)
Avatar Sauron

11 sierpnia 2015, 20:54

@carmilion: Szkoda tylko, że w Biblii nigdzie nie jest napisane ile lat temu została stworzona Ziemia.

Avatar carmilion

12 sierpnia 2015, 10:03

@Sauron: Na szczęście są naukowcy

Avatar Halo55

11 sierpnia 2015, 19:31

Największy zbrodniaż wojenny

Avatar tylko_ja_jestem_po_zerze

11 sierpnia 2015, 17:49

Pierwszymi ludźmi byli Adam i Lilith stworzeni na podobieństwo Boga ,więc szach mat kalotu :D i tak wierzę w to ,że jesteśmy z małp itp i tede

Avatar N_A_T_A_L_A

11 sierpnia 2015, 19:04

@tylko_ja_jestem_po_zerze: Dawno na religii nie byłam, ale kobieta raczej nazywała sie Ewa, a Lilith była pierwszym demonem czy czymś.

Avatar
Konto usunięte

11 sierpnia 2015, 19:27

@N_A_T_A_L_A: Niektórzy twierdzą, że przed tym jak Bóg stworzył Ewę z żebra Adama wcześniej stworzył również z gliny „białogłową” (czyli Lilith), co było zresztą opisane w Biblii. Ale ona ma tyle nieścisłości, że każdy zapis można nagiąć do swoich reguł.

Avatar SockPuppet

11 sierpnia 2015, 23:48

@tylko_ja_jestem_po_zerze: Historia Lilith to apokryf, a opis powstania człowieka to alegoria, więc nie ma tu za bardzo miejsca dla Lilith, bo czego alegorią miałaby być...

Avatar Kivera

Edytowano - 11 sierpnia 2015, 16:03

Mam podobny paradoks. Czy wierzyć w naukę, czy w jakieś "czary mary". Chyba jestem ateistką. Ale obchodzę święta np. Boże Narodzenie, Wielkanoc itp.

Pokaż wcześniejsze odpowiedzi (5)
Ukryj wcześniejsze odpowiedzi (5)
Avatar HakerskaOpoka

11 sierpnia 2015, 16:57

@amekninja555: Tak właściwie to mówił tak już Jan Paweł II

Avatar Janusz_Przewodnik

11 sierpnia 2015, 19:26

@HakerskaOpoka: I też go hejtują, że "uległ systemowi"

Avatar matylda100404

11 sierpnia 2015, 17:40

Ja nie wiem w co mam wierzyć. Są jasne dowody na to, że ludzie wyglądali jak małpy i, że życie wyszło z wody, ale to nie oznacza tego, że nie wierzę w istnienie boga...

Avatar Timix

11 sierpnia 2015, 18:20

@matylda100404: Gdzie jedno drugie wyklucza? Można wierzyć w teorię ewolucji i być chrześcijaninem, żydem czy kimkolwiek innym.

Avatar Rander

11 sierpnia 2015, 16:54

Tyle hejtu na Chrześcijaństwo przez zwykłe nie zrozumienie, człowiek został stworzony na podobieństwo Boga względem duchowym, a Adam i Ewa wcale nie musieli wyglądać tak jak my, to tylko po to by bardziej zobrazować że to ludzie...

Avatar Plocok

11 sierpnia 2015, 16:26

jak to powiedział pewien człowiek; Powiedz ludziom że jest ktoś tam wysoko i stworzył świat i ludzi uwierzą powiedz ludziom że ławka jest pomalowana muszą dotkonąć żeby się przekonać

Avatar Adsai

11 sierpnia 2015, 16:32

@Plocok: Ławka to ławka a komu by się chciało lecieć tam wysoko to prawie tyle co w ch*j daleko.Ludzie są zbyt leniwi.

Opisz dokładnie problem, a jeśli potrzeba to zilustruj go screenem.

Opisz problem

Dołącz screena

Perfekcja

Gdzie jest sierżant?!

Tak było

Rozmieniańsko

Stare dobre czasy

Polski system edukacji

Hmmm...

Dobra tym razem cię nie unicestwię

Zapomniany prekursor

Piękno technologii

Moda

Ogarnij się, Mateusz

Manifest feministyczny

Zobacz więcej popularnych memówpopularne memy strzałka