@Hartio: W Tolkienowym świecie są. Na pewno też nie będą takie jak te z GoT, co widać na tym komiks się wzorował. Taki smok byłby Tolkienowemu na przystawkę.
Sądzę, że Tolkien tworząc sagę nie myślał raczej, że wszystkie smoki są złe. Po prostu może nie pokazał tych dobrych, gdyż pomyślał, że byłoby to zbyt nudne dla czytelnika? Dobry smok ? Przecież to takie dziecinne ! (Panowały wtedy głownie poglądy smok-księżniczka.) Podobnie było zresztą w serii The Elder Skrolls, większość była zła. Ale większość, to nie wszystkie.
Ale raczej nie dowiemy się już, co Tolkienowi po głowie chodziło. :P
@Bilolus1: Poza tym, ( jeśli dobrze pamiętam) smoki były jednym z rodzajów majarów, więc trudno by było hodować świadomą, dojrzałą istotę jako zwierzaka.
PS: Jak coś pomyliłem, to proszę abyś mnie poprawił. Chcę odświeżyć pamięć z Silmarilliona.
@Profesor_Ender: Niestety nie, majarowie to byli "bogowie" (Czy raczej pomocnicy największych bogów, Valarów), śródziemia, także starsi niż Ea (Ziemia) ale niżsi rangą i mniej potężni od Valarów. (Jutro zamieszczę tu definicję, jak tylko znajdę w Silmarillionie) Smoki zaś, jak napisał mój poprzednik, były jednym z wytworów Morgotha, używane były przez Morgotha do obrony jego twierdzy i dziesiątkowania wojsk Elfów Wysokich i pierwszych ludzi. Dlatego nie mogły być dobre w LOR Tolkiena.
Na planie Niezwykłej Podróży umarło około 27 zwierząt, głównie kóz i owiec. W większości z odwodnienia,.lecz wszystko działo się gdy nie były kręcone sceny, więc film uznany został za przyjazny zwierzętom.
Komentarze
Odśwież29 września 2015, 17:16
Tutaj brakuje tego obrazku w którym smok spala całe Shire, po czym pomaga wygrać Sauronowi z Gondorem
Odpisz
Edytowano - 29 września 2015, 17:57
Wiesz, nie wszystkie smoki muszą być od razu złe.
Odpisz
29 września 2015, 18:14
@Hartio: W Tolkienowym świecie są. Na pewno też nie będą takie jak te z GoT, co widać na tym komiks się wzorował. Taki smok byłby Tolkienowemu na przystawkę.
Odpisz
Edytowano - 29 września 2015, 18:27
Sądzę, że Tolkien tworząc sagę nie myślał raczej, że wszystkie smoki są złe. Po prostu może nie pokazał tych dobrych, gdyż pomyślał, że byłoby to zbyt nudne dla czytelnika? Dobry smok ? Przecież to takie dziecinne ! (Panowały wtedy głownie poglądy smok-księżniczka.) Podobnie było zresztą w serii The Elder Skrolls, większość była zła. Ale większość, to nie wszystkie.
Ale raczej nie dowiemy się już, co Tolkienowi po głowie chodziło. :P
Odpisz
29 września 2015, 18:32
@Hartio: Chyba że syn udostępni jakieś zapiski o tym
Odpisz
29 września 2015, 18:53
@Hartio: Smoki nie mogą być dobre ponieważ są wytworem Melkora, powstały z części jego mocy o czym można przeczytać w Silimarilionie .
Odpisz
29 września 2015, 20:52
Smoki z gry o Tron też nie są dobre, mogą być co najwyżej oswojone. Ale też niespecjalnie to skuteczne.
Odpisz
Edytowano - 29 września 2015, 21:16
@Bilolus1: Poza tym, ( jeśli dobrze pamiętam) smoki były jednym z rodzajów majarów, więc trudno by było hodować świadomą, dojrzałą istotę jako zwierzaka.
PS: Jak coś pomyliłem, to proszę abyś mnie poprawił. Chcę odświeżyć pamięć z Silmarilliona.
Odpisz
29 września 2015, 21:34
@TheGreatcat: Właśnie mi chodziło o możliwość oswojenia, oraz wielkość.
Odpisz
28 maja 2019, 00:42
@Profesor_Ender: Niestety nie, majarowie to byli "bogowie" (Czy raczej pomocnicy największych bogów, Valarów), śródziemia, także starsi niż Ea (Ziemia) ale niżsi rangą i mniej potężni od Valarów. (Jutro zamieszczę tu definicję, jak tylko znajdę w Silmarillionie) Smoki zaś, jak napisał mój poprzednik, były jednym z wytworów Morgotha, używane były przez Morgotha do obrony jego twierdzy i dziesiątkowania wojsk Elfów Wysokich i pierwszych ludzi. Dlatego nie mogły być dobre w LOR Tolkiena.
Odpisz
17 kwietnia 2024, 17:08
@WybraniecZWI: i jak, znalazłeś tę definicję?
Odpisz
24 maja 2018, 13:28
"Eragon"?
Odpisz
29 września 2015, 22:18
Taka ciekawostka:
Na planie Niezwykłej Podróży umarło około 27 zwierząt, głównie kóz i owiec. W większości z odwodnienia,.lecz wszystko działo się gdy nie były kręcone sceny, więc film uznany został za przyjazny zwierzętom.
Odpisz
29 września 2015, 17:26
Eragon v2
Odpisz
29 września 2015, 21:38
@Krychomir: Pjona, miałam takie samo skojarzenie xdd
Odpisz
29 września 2015, 18:55
Nie było
Odpisz
29 września 2015, 17:54
pierwsza mysl
Denayrs+hobbit
Odpisz
Edytowano - 20 września 2015, 18:01
I cała kasa z filmów poszła się j*bać.
Odpisz
20 września 2015, 18:57
@Meuflagiator2000: ten krótki komiks wywołał na mnie większe wrażenie niż te 3 filmy
Odpisz
20 września 2015, 19:01
@WickedHeart: Cienta Riposta jako dobre zakończenie dnia xD
Odpisz