Opisz dokładnie problem, a jeśli potrzeba to zilustruj go screenem.
To musiało być męczące
Ministerstwo nadal nie widzi podstaw do obowiązkowych badań wzroku
Nieuczciwa ocena
Dobry sposób na spędzanie wolnego czasu
Papierowa szkoła posting
To by wystarczyło
Zobacz więcej popularnych memów
Komentarze
Odśwież23 stycznia 2019, 15:24
weść
Odpisz
3 października 2015, 15:09
Ty też tak powiedziałeś.
Odpisz
3 października 2015, 09:10
Bo... Tak jest poprawnie? Wziąść. Nawet autokorekta mi poprawia XD
Odpisz
3 października 2015, 09:24
@mistrz_lamorozcow: Wziąć jest poprawnie
Odpisz
3 października 2015, 10:19
@CzornyProrok: Obie i formy są poprawne... Dokąd ten język zmierza. :(
Odpisz
3 października 2015, 11:32
@KingsMax: Nie są obie. "Wbrew temu, co wynika z uzusu językowego, ani w starannej, ani w potocznej polszczyźnie nie toleruje się bezokolicznika wziąść – jest on niezmiennie kwalifikowany jako rażący błąd językowy, zarówno w wymowie, jak i w pisowni. I na nic tu powoływanie się na analogię do takich czasowników, jak np. siąść, wieść, nieść. Jedyną poprawną postacią omawianego bezokolicznika jest WZIĄĆ"
Odpisz
3 października 2015, 12:34
@CzornyProrok: 2 leksykologów ostatnio stwierdziło, że jest to dopuszczalne. Od tego momentu nie jestem już grammarnazi.
Odpisz
4 października 2015, 17:58
@KingsMax: 2... Na wszystkich innych. Gdzie na patrzę widać, że jedyna poprawna forma to wziąć.
Odpisz
5 października 2015, 07:30
@CzornyProrok: 2 najbardziej szanowanych. Sam tego nie popierał, ale nie mogę zaprzeczyć faktom.
Odpisz
Edytowano - 3 października 2015, 08:13
,
Odpisz
3 października 2015, 07:40
Szłem łąką, kwiaty pachły, weszłem do domu, rzygłem, pierdłem, bekłem i wyszłem, bo hamstwa nie zniesę.
Odpisz
2 października 2015, 21:06
Dokładnie!!! Też tak mam, Polacy mówmy po POLSKU!
Odpisz
2 października 2015, 21:10
@domivanvan: Dobże!
Odpisz
2 października 2015, 21:11
@domivanvan: Jerzeli chcesz to dobra!
Odpisz
2 października 2015, 21:20
@domivanvan: Dobże prósźę pańi.
Odpisz
2 października 2015, 21:32
@domivanvan: No toklatnie
Odpisz
2 października 2015, 21:44
@domivanvan: Polska jenzyk być barco trutne
Odpisz
2 października 2015, 22:03
@domivanvan: Jezdem za! Chodziarz to morze byci trohe tródne.
Odpisz
Edytowano - 2 października 2015, 23:12
@domivanvan: Okej, ale najpierw włoncze lampke.
Odpisz
3 października 2015, 07:02
@domivanvan: Posztorum si tu żróbic
Odpisz
3 października 2015, 07:01
Ja tak mówie ;-; a to źle?
Odpisz
3 października 2015, 00:04
Dobrze zrobił! Polać mu!
Odpisz